Říjen 2008

klisna Clydesdale Clio

31. října 2008 v 21:40 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Clio (ale říkáváme jí i Cleo nebo Clii)

pohlaví: klisna

Věk: 7 let

Odkud je: dovezena z Itálie, ale narozena v Británii

Rodiče: Eben a Samamta

Plememo: Clydesdalský kůň

Zaměření: Tah, výstavy občas rekreace nebo horsemaniship

Povaha: Může vypadat trochu nemotorně, ale je velmi šikovná, má krásné chody a je i docela dost rychlá. Má velikou sílu a nejčastěji tahá náš valník. Skvělá matka i taková "babička" - ráda se stará nebo si hraje i s cizími hříbaty. Vlastní nemáa doufáme, že pro niněkdy najdeme vhodného hřebce. Ovšem adoptovaných hříbat už měla min. 5, které své matky odvrhly. Ráda si zaplave, má ráda společnost a je velice nenáročná. Naše Clio je taková hodná, velká máma všech! :D

Má velmi, velmi bohaté, krásně bílé rousy :)

Cliina hlava :)
Má moc ráda Suzanne ona ji :)

Vyhlášení nej BREYERA měsíce října !

30. října 2008 v 14:37 | kiiki- majitelka ranche |  Soutěže pro Vás
Tímto koníkem se stal úžasný andalusam T E M P L A D O !!!! GRATULUJEME !!!!!!!!!!!!!

(Však ho také budu příští rok mít )

Jestli chcete dej te si to na svůj ranch (samozřejmě se zdrojem) budu moc ráda

Templado
je
nej
kůň
Breyer
měsíce
října !!!

hříbě holštýna Sindy

29. října 2008 v 21:29 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Sindy

Pohlaví: klisnička

Rodiče: Summerdream a Kefiro

Věk: 4 měsíce

Plemeno: Holštýnský kůň

Budoucí zaměření: parkir, výstavy, chov možná drezura po tátovi

Odkud je: Narozena u nás

Povaha: Milá, klidná klisnička po mámě, ovšem velká zvědavka, která pořár něco zkoumá a očichává :) Ráda si zaběhá a hraje si. Má moc pěknou srst, kvalitní potatkovi. Po mámě zas vysoo skáče :) ráda jezdí nebo spíš chodí na vyjíždky a má ráda vodu.

28. a 29. října

29. října 2008 v 21:02 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
28.10. - Jsem byla v skvělém obchodě ve Vídni, cestou z5 domu z Chorvatska A hádej te co jsem si koupila? další zvířata a alfa!

1. je Elfská víla Jaro na vlkovi (teda vlčici a jméno bude asi Shadow)
2. pak opravdu roztomilého lachtana, který je špatně v katalogu jako lvon (lvoun je úplně něco jiného) který bude Gaston
3. psa Husky - bude to Blancho
4. Fena Husky - bude asi Merry
5. štěně Dalmatina mě ještě jméno nenapadlo
6. jehně, které stojí

No a předtím, v sobotu vílu na poníkovi a voltižní sadu (voltižérka Nicolla a gymnastka bud Amy nebo Míša)

29.10. Jsme uvítali nové pracovníky, koníka a zvířata Líbí se jim u nás, Gaston už si našel místo v bazénku a je veli hravý!
Víla Oleana na poníkovi Schanti si našli místo u ostatních víl a taktéž Jaro na Shadow :)
Psi si už taky zvykli a moc se jim tu líbí, štěnátko bude mít k Vánocum tatku a možná i dřív mamku Nicoll s Amy se usadily a už i trénovaly jehně šlo k adoptivní mámě, která už jedno jehnátko má tak zas je náš ranch větší!

Jinak u nás dnes byla kamarádka míša - Rikki_1 a přivezla i svou klisnu araba Papo jménem Sheryl a ukázala mi rekreační sadu kterou si kupuju k Vánocům

Víte, co bylo nakonec v balíčku z Ponyclubu za překvapení? prý samolepky Breyer které prý jsu na A4(já mám ten balíček na poště) a prý moc jako Breyer nevypadaj tak to sem zvědabá a trošku zklamaná

Novinky od 15.10 do 28.10.

29. října 2008 v 20:45 | kiiki- majitelka ranche
  • Tento týden se toho událo mnoho!!!!
  • 1. Appa byla u skvělých Niagara falls Vfotila tam i svého hřebce Tinkera a možná má i víc foteček :)
  • 2. Byla v oooooooooooobrovském a určitě úžasném skladě Breyerů( já bych tam byla i klidně pul dne ale asi by pak naši neměli ani vindru ) kde nakoupila sobě krásného Cefnoakpark Bouncer, Elsinore a Tivoli Fun Days (můžete najít fotky na Appaloosy blogu v novinkách, pak Horce care set pro Kessy, set 12 Stablemates 2x (for mě a pro aju98)a for mě taky úžasnou TREASURED MOVE!
 • Líbí se váM, mě mocinky moooc!
  • 3. Na bombovým Velvet Rope Eventu si vylosovala 5 Traditional koní - úžasného Showtimeho (pouze 12 kusů, opravdová rarita!!!!!!!!!!!!!!) pak Burbanka(foto naleznete v Novinkách) ( 100 kusů), Puttina od the Ritze ( , pak opravdu povedený Hollywood Boulevard, 2 Stablemates Halloween koníka a úúúchvatného PAPARAZZIHO! moc jí koníky přeju nejvíc se mi líbí Paparazzi a Showtime, taky Hollywood a naopak vůbec ne ten zelený Stablemates! jsou opravdu, opravdu úžasní!
  • 4. New koníci už se zabydleli ale předtím se pěkně vyřádili Naše úžasná Appa se vrátila 28:10!
  • 5. Také se můžete juknout tADY, kde je Appa na VRE taky focená! Určitě ji poznáte
  • 6. Nejpozději do týdne už je tu veliký kontejner s koníky! (ted je v Německu) už se ták těším! Až přijdou, Appa je vycte a pošle NÁM! jupíííííííííííííííííííí
  • 7. Na http://www.allabouthorses.wbs.cz/Uvod.html je opravdu úúúúúúúúúúžasná nová rubrika o modelech koní na rok 2009! Heslo mohou mít jen opravdoví fanošci ranchea ti, kdo si od SRR kupují Breyery! sama už tam mám jednoho vyhlédnutého a je úúúúžasný!
  • 8. Appa udělala 1. díl článku o VRE! Určitě si ho přčtěte je tam vše od rána po VRE jak začal, kde byli no prostě úžasné detaily! Já bych se cítila jako v ráji být tam
  • 9. v časopise JAHU je také losování o trochu předělaného koníka Newsworthyho, má delší hřívu, stíhovanou barvu... Doufám, že se jako vždycky na Appa pousměje štěstí, nepochybuju o tom a moc moc moooooc jí držím palcé!
  Toť za těchto 2 týdnů vše! :-)))))))

Píšu živě z Chorvatska :D

26. října 2008 v 11:13 | kiiki |  Novinky na ranchi
Takže jsem ted do úterka pryč, no a včera jsem byla v Rakousku v oooooooooooooooooooooooooooooobrovském hračkářství a tam jsem si velmi, velmi výhodně koupila sadu na voltiž (cca 250 kč), vílu na koni (menší bílý poník) taky za cca 250 kč a úúúúúúúžasný adventní kalendář který u nás těžko seženete - je to s koňmi, značky Puzzle Ball - je tam 10 puzzlí s plemeny koní, pak asi takové 3 knížečky a zbytek knížky o plemenech koní na puzzlích cestou z5 si asi koupím ještě vílu na vlkovi, možná nějaké další zvířata uvidíme podle času Jinak je tu krásně, teplo, 2 novým pracovníkum s voltižní sady se tu líbí moc a víle Oleaně s malou klisničkou taky ani se jim nedivím, a jsem ted v Chorvatsku na vlastní jachtě :) teda není moje ale tatkova :) tak sed zatím měj te krásně, užívejte volna a já zas písnu ahooooooj

kobylka Holštýna Summerdream

22. října 2008 v 19:44 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich

Jméno: Summerdream (Summy, dreamy, Summer, Sum....)

Pohlaví: kobylka

Věk: 9 let

Roduče: Achilles a Nerissa

Plemeno: Holštýnský kůň

Odkud je: narozena u nás v ČR

Zaměření: rekreace, občas parkur, občas výstavy nebo přehlídky

Povaha: Naše nejklidnější kobylka. Je to nejhodnější koník pro začátečníky, nikdy nezlobí, ničeho se téměř neleká, je nenáročná a vděčná :) Velký mazel, ráda skáče ale né až tak vysoko a má i nějaké pohárky za soutěže. Má hříbátko - Sindy s jedním úžasným plemeníkem.


22.10,

22. října 2008 v 15:11 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
Dnešní den jsme jak už jste asi četli, vybírali Schleichy na Vánoce :) z koní přibude konečně Peršeronská klisna i s hříbětem, černý mustang a taky elfská víla. Jinak máme koně už všechny dál budou noví pracovníci

Domů z lázní jsme se vrátili v pondělí, a nakonec jsem s sebou vzala 2 mé koníky - hřebce Tennessese Eweresta a valacha lipicána Geromina. Moc sem jim to líbilo, vzala jsem jim jejich oblíbené deky, ohlávky, krmení, dobroty atd.... prostě to co potřebovali. Mooooc se jim s námi líbilo! Geromino byl náš první kůň(koopen někdy před asi 6 lety?) tak si takový výlet zasloužil Jinak já jsem se měla výborně a pořád mám :)

Na ranchi se jinak nic moc nedělo, hodně jsme trénovali a chodili ven je ted docela velké teplo - babí léto Pomalu ale jistě se chydtáme na Vánoce vždyt zbývají sotva 2 měsíce! Už se nikdo z nás opravdu nemůže dočkat na toooooooooooooooooolik nových koní, zvířat, vybavení a lidí ! Budou to úžasné Vánoce!

K mému pokoji a budoucímu velikánskému ranchi - už je to zvenku skoro hotovo, tedka se to nějaký měsíc nechá vyschnout, pak se udělají stěny, později nábytek a hlavně ranch Už jsme pěkně netrpěliví a do Vánoc bude vše 100% hotovoooo ! Bude to bomba už ted to vím :) a hlavně to místo pro mé Schleichy, Papo, Safari a Breyerky super!

17.10.08

17. října 2008 v 22:41 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
Dnešní den nebyl až tak vyjímečný ale odjíždíme do pondělí do lázní. O koníky se budou zatím starat naši ošetřovatelé ale dostanou volnou - víkendové Jinak sem potěšena zprávou od Appy že koupila nějaké sety(nevim jestli i muj Vánoční) Dnes byla také vyjíždka našich 4 arabů + hříběte a frísky + hříběte. Až se v pondělí vrátím dám nějakéfotky ;) Jsem moc ráda že tu pořád někdo chodí. Jinak nic novýho na ranchi můj pokojík už je skoro hotový myslím střecha, zdi, okna.... a vypadá zatím fakt skvěle a už vím v kterém rohu bude náš ranch! také už děláme veliké plány Schleich a Papo koníků na Váoce a pomalu ale jistě se na ně připravujeme! koncem příštího týdne se těšte na nový Halloweenský desing! Tak se zatím měj te, užívej te víkendu a pozdravujte své koníky!

hříbě Knabstruperra Decent Fellow

17. října 2008 v 22:33 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Decent Fellow (decentek, Decent, Felly, Fellow, Fenda, Decy...)

Pohlaví: hřebeček

Rodiče: Archea a Juvenny

Věk: 5 měsíců

Plemeno: Knabstrupský kůň

Odkud je: narozen u nás

Budoucí zaměření: Drezura, výstavy, přehlídky, chov

Povaha: Milý, hodný hřebeček, rád ale utíká a "bojeje? s jinými hřebečky. Rád se předvádí, je to veliký zvědavec a má krásné chody. Není divu jeho otec je velmi známý drezurák :) Má rád jablka a svoji mamči se kterou tráví dost času. Nemá rád velký hluk nebo kolem sebe moc lidí či zvířat.

KUK :D
Mnam mnam :D

Zase Decent utekl při tréninku a Suzanne ho naštěstí včas chytla :D :)

Mamiii pojd si hrát! :)


kobylka Knabstruperra Archea

16. října 2008 v 17:18 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Archea (Archi, Archejka, Archa :D )

Pohlaví: kobylka

Věk: 6 let

Odkud je: dovezena z Dalmácie

Rodiče: Dennína a Aspirant

Plemeno: Knabstrupský kůň

Zaměření: Drezura, výstavy, přehlídky, rekreace a chov

Povaha: Jedna z nejklidnějších klisen, z míry jí jen tak něco nevyvede. Skvělý koník pro začátečníky a moc dobrá matka. Je soustředivý, má ladné pohyby a taky se občas pěkně ráda předvede. Má synka Decenta Fellowa, po jednom docela dost známém hřebci Juvennymu. Ráda si zaplave, má ráda mrkve a společnost jiných klisem nebo hříbat.


hříbě araba Caspien

13. října 2008 v 21:40 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Caspien (Caspík, Capsi, Pien ...)

Pohlaví: hřebeček

Věk: 5 měsíců

Rodiče: Honey a Korzár

Odkud je: narozen u nás

Plemeno: Arabský pl.

Budoucí zaměření: Dostihy, výstavy, přehlídky a chov

Povaha: Divoké hříbě, těžko se chytá, rád se předvádí a "bojuje" s jinými hřebečky svého věku(dovolí si však i na větší) bojí se však velkého hluku a větších psů. Je opravdu nádherný, má nádherné oči (všimněte si na některých fotkách) má úžasné rodiče, má po kom být tak krásný. Nejraději má svoji mámu, tátu a "strýce" Diamonda, vyjíždky do přírody a hlavně když může být ve výběhu :D Umí opravdu krásně pozovat

Má pěkně dlouhé hezké nožky :) ↑
Koukněte na t jiskru v oku.... nádhera ↑ ↓


Novinky týdne od 6 do 13.10 !

13. října 2008 v 20:21 | kiiki- majitelka ranche

 • za 2. 1 CABHB show končí už zítra v 16:00 !!! Honem ještě posílej te svým favotirům hlásky!

 • 3. SSR také bude mít úžasného koně Paparazziho !!! Nám se moc íbí je opravdu krásný a hooooodně cenný! Víc o Paparazzim zde !

 • 4. Už jsou také udělané registrační listiny do CABHB shows !!! Budou v barvách Breyer, modré a žluté a Appaloose se moc moc líbí( nám co budou mít Breyery určitě taky !

 • za 5. Byl zakoupen další koník- Patch ! Je nadějný pro westernové disciplíny! v USA trénoval Cutting a začíná s Reiningem. Jeho trénink byl ted ovšem přerušen - jede totiž do Evropy! Jeho otcem je významný plemeník Rugged Lark

 • 6. A další koník moc pěkná Lonesome Star! Je vyroben speciálně pro akci v USA(tam Appa taky pojede) American Quarter Horse Congress ! Mě osobně se moc moc líbí! Co na něj říkáte VY? Je jich pouze 500 kusů takže opravdový unikát!

Foto od Laury

a 7. No a další koníci! Tentokrát ze skvělé akce VRE! Velvet Rope Eventu! Je to podle mě opravdu moc hezký kůň v postoji Keltec Salinera bervy palomino-pinto! zDE Jmenuje se Hollywood Boulveard 2. koník se jmenuje Puttin on the Ritz (tem Puttin se mi teda nelíbí jako jméno) celkově se mě nelíbí.... ale je to vzácnost. má divnou barvu le postoj krásný
 • 8. Letos je podle Appaloosy nejůspěšnější rok jejího ranche(pro nás taky! )

 • 9. SSR se zapojil do aukce o krásného koně jménem Heartland z akce Breyerfest 2007! Boužel neúspěšně snad se zadaří příště! Napínavá aukce v Kentucky

 • 10. Velmi zajímabý článek - Conga Lines a víte co že to je? Ani já jsem to nevěděla! Jsou to koně stejného postoje ale třeba v jiných barvách! Podle obrázků jistě chápete

 • 11. Appaloosa také uskutečnila výměnný pobyt Breyerů s Friesiankou! Bude Appaloosin Pinto valach Linden Tree a Friesiančin PRE hřebec Templado! Templado se na centrále Appaloosy zúčastní prestižního výcviku drezury a Linden Tree se u Friesianky naučí vytrvalostnímu ježdění. Moc dobrý nápad holky!

 • za 12. Velká rekonstrukce Southerm Storm Ranche !!! Jsou nové boxy pro koně, nové kotce pro psy a prostory! Ranch ted vypadá úplně jinak a určitš skvěle! v nejbližší době chce Appaloosa nakoupit další psi!
Toť zatím z centrály vše!

Moji 2 arábci vyhráli

13. října 2008 v 16:38 | kiiki- majitelka ranche |  Ocenění a výhry ranche
TADY jsme na ranchi miskyy13 vyhráli výstavu (1. a 2. místo mých arabů Honey a Diamonda)

přidávám si k nim pohárek za takovou skvělou soutěž

a pro Diamonda


Labrador Ax

13. října 2008 v 15:42 | kiiki- majitelka ranche |  Naši psi a kočky
Jméno: Ax (Axík, Axel, Axoš)

Pohlaví: pes

Odkud je: dovezen z Německa

Plemeno: Labradorský retrívr

Věk: 4 roky

Rodiče: Sergej a Naommi

Zaměření: Agility, jde mu skvěle plavání, stopování a výstavy

Povaha: Opravdu věrný pes, má všechny moc rád, je přátelský, nikdy neutíká ani nedělá paseku. Je to výborný hlídač a skvělý pes na mazlení. Koní se nebojí ale neplee se jim nikdy pod nohy. Ví, že by mu, ikdyž né chtěně mohli něco udělat. Rád si zaběhá a není rád někde zavřený.


Statistiky 5

13. října 2008 v 11:42 | kiiki- majitelka ranche |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (6.10. 2008 - 12.10. 2008) je:
Pondeli: 68
Utery: 65
Streda: 71
Ctvrtek: 70
Patek: 75
Sobota: 87
Nedele: 73

Celkem: 509
510 lidí téměř to je dobrý

hříbě Irského tinkera Suprise

12. října 2008 v 20:26 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Suprise

Pohlaví: hřebeček

Odkud je: narozen u nás naranchi

Věk: 4 měsíce

Rodiče: Carmen a Gypsy King

Plemeno: Irský tinker

Budoucí zaměření: Drezura, western, výstavy, přehlídky možná chov

Povaha: Jako každé hříbáto je hravý, předvádivý a někdy pěkně dominantní. Ale když se něco vyvede drží se mámimy sukně, no spíš ocasu :D Je zvědavý, občas trošku vlezlý a má hrozně moc rád svoji mamku Carmen a taky taťku Gypsyho :) doufáme, že bude tak dobrý (neli lepší:D jako jeho rodiče

Tady zrovna něco vyvedl a schovává se za mámu :D

Ale i přesto jaký je to lumpík ho má mamča moc moc ráda :o)

kUK !
Mamkoooo pojd si hrát!

Pojd si hrát aspo ty Sindy (hříbě Holštýna)

klisna Araba Magnolie

12. října 2008 v 19:47 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
méno: Magnolie (říkáváme ji Magn, Magnolka, Maggi...)

Pohlaví: klisna

Věk: 6 let

Rodiče: Registrana a Ignacio

Plemeno: arabský pl.

Odkud je: Dovezena z Afriky

Zaměření: Parkur, výstavy, přehlídky, chov, endurance a občas dostihy, časem možná chov a také drezura

Zážitky: 2týdenní dovolená na ostrově Gran Canaria

Povaha: Ohnivá holka, strášně ráda se předvádí má to po tatínkovi :-P Má ráda společnost jiných koní, zvlíšt hříbat protože si s nima ráda hraje a dovádí! Parkur jí jde docela dobře na to že je arab, výstavy skvělě,drezura dobře, endurance taky dobře a dostihy zvlášt s překážkami velmi dobře :) Je to výborná krásná klisna, pod sedlem klidná ale ve výběhu ohnivý koule :D


S naší vyrobenou dekou ↓Při drezuře ↓ ↑


Trakénská klisna Lady Anne

12. října 2008 v 18:30 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Lady Anne

Pohlaví: Klisna

Věk: 9 let

Rodiče: Nepál a Merry Anne

Plemeno: Trakénský kůň

Odkud je: Dovezena z Itálie

Zaměření: Parkur, rekreace občas výstavy či přehlídky, možná bude zařazena do chovu

Povaha: Bujná klisnička, skvěle a vysoko skáče, docla se umí předvést, bojí se vody ale je to velký vděčný mazel :) Je ze skvělých úspěšných rodičů a doufáme že ještě pár parkurů vyhraje a možná časem půjde do chovu. Je také velice bystrá a vnímavý, nemá ráda velký nátlak a raději než ten nátlak má volnou ruku. Sama ví, co je pro ni nejlepší :o) Mívá sklon utíkat a "toulat" se :D


Trakénka Lady Anne s rekreační jezdkyní.

Tak jedeme už? :D
Se znovečkem ve výběhu, někdy nám utíká :D

11.7.

12. října 2008 v 12:55 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
Ve středu k nám přijel krásný nový koník od Safari ! Je to klisna Fríského koně jméno teprve vymýšlíme! už se pěkně zabydlela....... moc se jí u nás líbí ani se nedivím už se skamarádila s Safari Aglickým plnokrevníkem 2. den, ve čtvrtek jsme jí nalakovali hřívu a ocas protože se nám předtím úplně nelíbila ted vypadá daleko líp Fotečky nemám ale budou (není tedka foták)

Jinak nebyl tento den nebo spíš dny nečím zvláštní, ale našla jsem svělý stan - přístřešek na cesty ! je veliký, vejdou se tam všichni Schleich i Papo . je v červené barvy (ale jen papírový) moc heký, budeme ho používat na závody protože docela častp s koňmi cestujeme a kdyby třeba chyběl tak to dáme i do výběhu :) je pěkně vzdušný a má malý vchod kterým se ale všichni koně i chladasové protáhnou :)

Také jsme od jednoho skcělého dodavatele nakoupili pamlsky (jablka, sušenky pro koně, mrkve, banány.....) a brzo bude i nové seno!

Každý den tréujeme a pomalu, ale jistě se chydtáme na oooooooooooooooooobrovské stěhování do nového pokoje, který se už staví (už je celý střecha) kde bude tolik nových prostorů a nová stáj! Více v Novinkách

Výhry pro misu za Miss Ranche Perla a vzkaz pro Ivu a Peťu!

10. října 2008 v 22:18 | kiiki- majitelka ranche
Vzkaz pro Ivu: prosím máš si vybrat 3 výhry a ty chceš jednu s oněm Safírem co jeto za plemeno koně já bych ti tam dala i fotu a je to Safír nebo Safir s krátkým i?

Pro Peťu: štítky sem udělala s tvými oblíbenými Breyery chceš i s Schleich? a tu cedulku chceš pro koho a chceš tam i foto? a diplom s čím? :Dpro misu: a s čím bys chtěla ty štítky nebo s kým? :)


hřebec Painta Rain

8. října 2008 v 13:57 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Rain

Pohlaví: Hřebec

Věk: 6 let

Odkud je: Dovezen z USA

Rodiče: Comanche a Daisy

Plemeno: American Paint Horse (Americký Paint)

Zaměření: Western, přehlídky, výstavy a chov

Zážitky: 2týdenní dovolená na ostrově Gran Canaria

Povaha: Má úžasnou pohavu, pro svého jezdce většinou jím bývá John) udělá cokoli, je velmi citlivý a vnímavý, hodný, ale mívá svoji "divokou náladu" (první 2 roky života totiž byl téměř divoce v USA, tak jsme ho tak trochu museli zkrotit) a když ji má, běhá, skáče, chce si hrát, nenechá se chytit a někdy i (ale nechce ublížit!) kope. V tu chvíli vypadá jako by měl pár měsíců a né 6 let :D Zbožnuje plavení a rád se mazlí, je to velký mazel a nepere se ani s jinými hřebci! Je to šikovný koník, western mu jde jako by to byla jeho přirozenost no a výstavy a přehlídky taky, je totuž nádherný a některé flíčky co má jsou úplně jako malá srdíčka! Všichni ho mají moc rádi a jezdívá se na něm hlavně na vyjíždky, má skvělé chody

7.10.

7. října 2008 v 21:53 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
Nebyl to až tak zvláštní den, ale událo se to, že budeme teda vím 12 Stablemates koníků. Naši Schleichové, Papo a jeden Safari už se na nové kamarády moc moc moc těší a já taky! Ale nevíme, kdy je dostane..... šetřím na ně! už mám přes 500 ale ještě dám asi tohle na všechno co si budu kupovat - dey od ifky, sítky na seno od Ivy, potom spoustu věcí od Peťi, později ještě od Barči.... no ale nějak to určitě vyjde! Musí!

Ale dnes jsme opravdu hodně trénovali. Kdyby jste jen viděli tu idylku" Nový Shir táhl valník, na něm seděl náš Paulo s brigádnicí, ted už skoro novou pracovnicí Bárou :) Katrin(parkurová jezdkyně) trénovala s klisnou Trakéna (zatím beze jména, ale je to ta starší klisna) parkur, Šlo jim to na výbornou a hlavně je to obě baví! Tato klisna skáče skoro 160 cm !!! Dále pak trénovala Bonnie postupně s několikama koňmi, nejvíc s frískou kobylkou Black Rose. Rose jeopravdu snaživá, nadějná mladá kobylka s několikama měsíčním hřebečkem! Ošetřovatelka Suzanne odváděla do výběhu 2 klisny - klisnu Holštýna a Trakéna do výběhu se svými hříbátky :) Obě ji mají moc rády amozřejmě i hříbátka :) John trénoval s novým Appaloosa hřebcem a na vodítku měl Papo Appaloosu klisnu! Oba jsou taky velmi nadějní a už si skvěle zvykli. Safari Abglický pl. šel do výběhu, měl volno a ještě přesně nevíme co s ním budeme trénovat ale skusíme parkur a dostihy, vypadá rychlý a obratný! Jezdkyně (beze jména, je ze starého rekreačního setu, už e dávno neprodává) jela na klisně (nevíme plemeno, je to kaštanová klisna, asi to bude arab) na vyjíždku a cestou vzala na procházku Shetlend poníka a hříbátko :) No prosě krásný den plný koníků, všichni koníci jsou šikovní, žádný úraz nic ! aHOJ!

Novinky týdne od 29. do 6.

7. října 2008 v 21:30 | kiiki- majitelka ranche
 • za 1. Appaloosa odjíždí už 15. října na 10 dnů do USA! a důvod? no přece Breyeři, které nám doveze a hlavně Velvet Rope Event! (Více na jejích stránkách )

 • 2. Stali jsme se 2. pobočkou SSR tedy vyhráli jsme konkurz na ni ! Je to super!

 • 3. Kolik koní vůbec Appaloosa doveze? přes 100! to je ale číslo! Vidíme, že se asi opravdu hoooooooooodně daří! týjo!
  Jsou tam i mojia moc se na ně těšíme!

 • 4. Na Sotherm Storm ranchi jsu také 2 nové krásné sety koupené 2.10. - je to Schleich Parkurový set, novinka tohoto roku( přesněji září) a také Papo Rodeo set! Oba sety jsou krásné a oba si chceme koupit také my!

 • 5. Appaloosa nám tak ukázala nové, nádherné Vánoční sety! Tento set je ve 2 barvách - růžové a modré. Obsahuje koně s krásnou nadýchanou dečkou, panenku v oblečení ladícím k dece a ozdobu ve tvaru vločky! Tyto sety se nám velmi líbí a 1. možná budeme mít !!! Jsou velikosti Classics a nestojí víc než 1.000 kč což se nám na něco tak hezkého nezdá až tak moc! Doufáme, že alespon 1. bude náš!
 • Fotky setů - http://www.allabouthorses.cz/novinky.php?celkem=383&od=11

 • 6. SSR také schání nové pozemky, prý je jich už málo a už koupily velký pozemek na rodea !

 • 7. Také začala 1. CABHB Show ! Mám v ní i svých 10. Breyerů budu moc vděčná když někdo hlásne ale už nemáme moc šancí! Boužel

 • 8. Také si Appaloosa vybírá 3 Schleich koně, které sebou vezme do USA! Já jsem poradila Frískou klisnu, hřebce Tenessese a klisnu Araba Hledá totiž radu které vzít ;) Které by jste vzali VY?

 • 9. Sotherm Storm Rach také bude mít opravdu, opravdu speciální koně z Velvet Rope Eventu! Možná ho bude mít jako jediná v USA a určitě jediný v Evropě! Koník se jmenuje Burbank a je to vzpínající se Appaloosa ! VÍCE ZDE!
TOŤ ZATÍM VŠE! NOVINKY ZASE PŘÍŠTÍ VÍKEND!

Statistiky 4

6. října 2008 v 15:58 | kiiki- majitelka ranche |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (29.9. 2008 - 5.10. 2008) je:
Pondeli: 70
Utery: 55
Streda: 78
Ctvrtek: 59
Patek: 90
Sobota: 88
Nedele: 81

Celkem: 521
To je podle mě super že tu za týden bylo víc jak 500 lidí