Prosinec 2008

ÚÚÚŽASNÉ!

26. prosince 2008 v 22:05 | kiiki- majitelka ranche |  Ocenění a výhry ranche
Náš ranch byl jeden z 5, který byl Appaloosou vybrá jako pobočka SSR, která bude velmi významná v chovu Breyrů! Jsme velmi poctěni! Více si přečtete z článku, která Appa napsala!

26.12.2008 15:53

Jste šťastným majitelem nějakého Breyer horse??? Ano??? Já si myslím, že určitě jelikož, když projíždím české stránky o modelech koní, tak nejen, že jsem zaznamenala veliký nárůst ranchů s modely koní, ale také v ČR radikálně přibývá Breyer Horses především z USA, což je naše zásluha! Vždyť bez našeho ranche by se o Breyer horses v ČR snad ani nevědělo natož, aby je vlastnil někdo jiný, než náš ranch! Jsme moc rádi, že Vám můžeme alespoň některé Breyery dopřát…. A jelikož chov modelů koní v ČR už je mnohem dál, než český chov živých koní, tak i k nám brzy přijdu takzvané "americké trendy"! A co to je, ptáte se! Mnoho služeb, vymožeností atd., které se až doposud praktikovaly jen v USA! To se však díky SSR brzy změní! Stačí jen dále sledovat náš web a vše se včas dozvíte! Každopádně jsme rádi, že Breyerů v ČR hodně přibylo! Odhadujeme, že do roku 2011 ( pokud vše půjde tak dobře, jako v roce 2008 ) bude v ČR k tisícovce Breyer horses! Což je úžasné! Ale hlavní náplní tohoto článku má být něco souvisejícího s předešlými slovy, a to s rozšířením BH v česku! Southern Storm Ranch se rozhodl, že stanoví hlavní chovné stanice Breyer horses v ČR, kterým se dostane ta čest a budou moci se SSR spolupracovat v užším kontaktu, budou si moct vytvořit své vlastní chovné programy ( jako SSR ) a stanou se spolu se SSR neodmyslitelnou součástí českého chovu modelů koní! Nechceme, aby se kdokoliv urazil, že budeme vybírat ranche s větším počtem Breyer horses, se stálým přísunem nových koní a ranche s většími možnostmi! Vybrané stáje budou uvědomeny o tom, že byly vybrány jako chovné stanice BH v ČR pomocí mailu, kde bude též vše vysvětleno! Vybráno bude pět stanic! A mail šťastným vybraným ranchům a stájím bude zaslán do 1.1.2009


NAŠE OCENĚNÍ

Jsem tak hrozně ráda! Byla vybrána ještě Iva, Zigi, Alki a Rikki_1!!!!

26.12.08

26. prosince 2008 v 21:57 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
Dnes byl pro všechny odpočinkový a seznamovací den :) Sierro s Treasured už se do sebe úplně "zabouchli" a velké přátelství se začíná tvořit i mezi Schleich klisničkou Painta a našim Rainem :))))) Víla s mimčem už jsou taky mezi svými a klisnička se spřáteluje se Schanti i všemi ostatními. Náš parkurový valášek se seznámil s Lady Anne a Summerdream. Seznamujeme je postupně Fox se skamarádil s Goffym a už začínají lumpačit! Bylo vše trochu smutno že zase jedu pryč ale oni ještě budou rádi že už nemají takový dozor :D během tohoto týdne, kdy tu nebudu budou pělně ale zlehýnka trénovat a možná s tréninke začnou i noví koníci Taky budee docela levně ankupovat pro Breyery. A kde? u Ivy na jejím ranch Benůvr! Má moc pěkné ohlávky, síťky na seno (ty už mám doma!!!) a sedla! Díky ní budou moct lépe trénovat :) Noví pracovníci už mají své pokoje, své místo a taky se seznamují s tréninkovým programem Byl to moc hezký den, taky jsme fotili naše Breyery a dozvěděli se radostnoua pro nás velmi významnou zprávu (více v dalším článku)

Fotešky mých Breyerů v mém novém pokoji :)

26. prosince 2008 v 19:47 | kiiki- majitelka ranche |  Fotogalerie
Tady máme Foxíka a Goffa, jsou to kamarádi :)
Tady vidíte Foxíkovu krásnou hlavu, moje Francouzské okno na veliký balkon a Foxíka s Goffem na poličce (bude dřevěná)

a tady nááááádherný Sierro!
A tady už kráska Treasured, poslední fotka je se svým zatím kamarádem Sierrem :D

no coment :)
:)))))))
Fox :)

zas a znovu ;)

Goffert 369 :o)))

je atk krásný :)
Všichni spolu :)

24.12.08 - THE BEST DAY !!!!

26. prosince 2008 v 18:12 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
Takže, ráno jsme vstanuli před 9. Nakrmili jsme koníky, všem dali jejich Vánoční ozdůbky a koukali na pohádky. Potom jsme se ségrou, mamkou a tatkou objížděli rodiny a vyměnovali si dárky Mezitím se doma koníci začli shromaždovat a bavili se jací asi budou noví koně, hlavně ti velcí Breyeři Vrátili jsme se až před 6. Já se koukala n Shrekoledu., koníci byli na vyjíždce! Dokonce začal padat sníh, jako na obědnávku! Potom byla až o pul 8 večeře (plánovali jsme ji okolo 6 xD) byla moc dobrá (předtím jsem taky dala výýýýýýbornou večeři vem koníkům) miluju totiž lososa a tak byla lososová polívka a hrachová (já hrách nesmím) potom byl houbovec a jako hlavní jídlo měli naši kapra a já se ségrou lososa xD Mnamka! A potom mamka odešla ještě pro zbytek dárků. Zazvonil zvoneček aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa šlo se ke stromečku Tam už čekaly 4 obrovské krabice Breyerů a taška se Schleichy (boužel mamka ztratila peršeronu s hříbětem, černého mustanga, 2 lidi a dalmatina, urputně je hledáme ale stále nenacházíme, držte palce at se najdou) ale i atk sjem ybla moc spokojená! Od ségry mám úúúúúúúúúúúúúúúúžasnou knížku (sice anglicky XD) jménem Vavra's Vision - jsou tam překrásné fotky i přes 2 stránky, úplné makro fotky očí, hřívy no prostě nádherná!!!!!! Nikde jsem ji neviděla. Pak ještě 3 další knížky, nějaké oblečení, kosmetiku, DVD..... ale to není důležité :)

První jsem všechno rozbalila a potom se vrhla na Schleichy. Klisnička Painta s kovbojem je krásná, moc se povedla! Potom víla s mimčem na klisničce, překážky, rekreační sada a skákající kůň - parkur :) a potom hřeb mého večera - rozbalování Breyerů! První jsem vytáhla katalogy (mám z roku 2005,2006,2x 2007 a 2008 ) a potom jsme začla vytahovat drátky. To byla fuška! Opatrně jsem koníky jednoho po2 vytáhla (tipněte si kterého jsem rozbalila jako 1) :D A postavila je všechny na stůl! Jsou tak nádherní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ♥♥♥♥ Treasured Move se okamžitě bystře rozhlédla a všimla si vedle sebe úchvatného Sierra. Myslím, že to byla láska na první pohled! ♥ Foxíka zajímalo, kdy bude něco dobrého a Goffy se pyšně nesl na svém podstavci! Byl to krásný večer, ale je mi líto že nám pár koníšků chybí, snad jsou v pořádku a brzo je najdeme! Tady máte foto našeho 4 metrového stromečku :)

A takhle potmě svítí :)


Skvělééé 9 statistiky!

22. prosince 2008 v 12:21 Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (15.12. 2008 - 21.12. 2008) je:
Pondeli: 107
Utery: 94
Streda: 115
Ctvrtek: 96
Patek: 122
Sobota: 122
Nedele: 115

Celkem: 771

Tak to je něco téměř denně přes 100 lidí!Díky že sem chodíte!


Fotopříběhy: Seznámení s Esperanzem a Shadow

21. prosince 2008 v 19:20 | kiiki- majitelka ranche |  Komixy a foto-story´s
Tak tady je můj 1. fotopříběh, snad se vám bude líbit,ale není to nic extra


Shadow " kde jsou všichni? Kde je Esperanzo? " ptá se znuděná Shadow

"Ta deka se mi fakt líbí, už se těším až přijde Esperanzo a ukážu mu ji"

↓ Shadow se dál klidně pase (má krásný oči že? :)
¨Najednou se zvedne prudký vítr a špatně nasazenou deku Shadow vytrhe

"Ach jo, já věděla že mi nedrží, jsem an mi moc velký a Suaznne mi ji špatně zapla :( " jsou pouze 2 C a začíná jí být zima. Esperanzo, kde si?

Aaaa už ho cítí

" Ahoj Shadow, jak se máš? Ty si nedostala od Suzanne deku?
"Ahoj Esperanzo, dostala ale byla špatně připlá a uletěla. Pomůžeš mi ji najít?
"Jasně, rád ale myslím, že bude už dost daleko, vítr je čím dál tím prudší

Nato i jeho uletí deka a ohlávka se při hledání zachytí ve větvíchh keřů


Esperanzo " ach né obě deky jsou už moc daleko. Vypadá to, že bude i pršet, co myslíš?

Shadow "assssi jooo nnneepůůjdemm doo ssstájje?

Es. " ale kudy? musíme jedině přeskočit ohradu"

Sh. "jáááá ji neeepřeskkočiiim mmmusišš samm a pppakk seeeem nnněkohhho doveddd

es. "dobře. zůstan tady. Za chvíli pro tebe přijdu i s ošetřovatelkou

Shadow se schloubí mezi keře, aby se aspon čístečně ochránila před větrem

A Esperanzo už skáče!


Takový plot pro něj není překážkou :) Hravě ho přeskočí a tyskem utíká za nějakým ošetřovatelem. Po chvíli najde Bonnie která jde z tréninku. Začne se vzpínat aby na sebe upozornil a Bonnie napadne, že se asi něco stalo. Mezitím se spustí prudký déšt a všechno ztemní.

Když dorazí k Shadow, je hrozně studená a třepe se, rychle jípomůže vystát a jdou do stáje. Bonnie jen užasle hledí a vede je bez vodítka, prpstě jdou za ní. Potom Shadow i Esperanza nakrmí a asi chápe, že ztratili deky - a Esperanzo šel někoho hledat aby neumřela zimou.

Tenhle se mi moc nepovedl....

2. Jak postavit sněhuláka


Jednou se Espranzo hrooozně nudil.

Na pár místech ještě zůstalo docela dost sněhu tak se rozhodl, že skusí postavit sněhuláka jakéhoviděl u lidí. První ale našel Shadow, svou sestřičku o to nemohl připravit a sám by to asi nezvládl

Shadow byla moc ráda že jí taky řekl a tak stavěli. První základ- ta nějvětší koule. Přitom ze stromu na Espranza spadl další sníh :D
Shodaw "Hehe ted si sněhulák ty"

Es. " Nesměj se a stav než to an mě roztaje :)

Es. " Tak už mám i 2 kouli díky tomu stromu"
Shadow " Super!


A šup s ní nahoru!


Tak, Shadow už má i 3 - hlavu :)


Esperanzo "Tak a máme ho, nechybí mu ale něco?"

Shadow: " Dobrý postřeh! Chybí mu mrkev jako noc, uhlíky nebo kamínky an obličej a něco an hlavu!

Es. " Tak to půjdem sehnat!!! Mrkví má všždycky někdo plné kapsyAle mezitím se ze sněhuláka stala jen kupka mokrého sněhu, začlo být totiž moc velké teploShadow přiběhla po půlhodince hledání

"Ach ne! Co se to s ním stalo??? ESPERANZOOOOOO!" Shadow???? Co se stalo???"

shadow " Sněhulák roztál"

Es. "Ach ne, že mě to nenapadlo když všude sníh taje! Víš co počkej tady něco ti donesu!

Shadow: Fnuk dobře

Es. " Tak tady máš ještě hezčího a neroztaje! Vzal jsem ho ze stáje kde byl jako výzdoba! :-D

Shadow: Jé díky ten je super! ¨ten vydrží i 30 stupnů :Da 3. Poslední fotopříběh - Esperanzo nechce sedlo

Je čas Esperaza u nás obsednout. Dosud byl divoký a rádi bychom na něm jezdili. Je přátelský, to ano, už si an lidi dostdobře zvykl ale jak se to se sedlem?
"Co to na mě dali? fuj! nelíbí se mi to! sundejte to ze mě!" Naštvaně ržál Esperanzo
"Skusím tohle! Tohle vždycky na pumy zabralo! (dřív žili v Americe kde bylo pum plno)" a převrátí se s co největší žuchnutím na záda

" Cože? Ono to pořád drží? Conto vůbec je? leží an zemi a přemýšlí. Je to moc uplé! Grrrrrr za to může ten Jack! on mi ho dal a já si myslel že mě jde čistit! ržá dál

Třeba by mi pomohla Shadow! Ale né jela přece na vyjíždku teda vzali jí an procházku ://// Já se toho potřebuju zbavit hned! :/
" Co mám dělat???" Ani žádní jiní koně tu nejsou! grrrrrrr já to chci dolů! Co když jsem něco provedl tohle je trest? počkám an včer jestli mi tu hnusnou těžkou nepříjenou věc někdo sundá"
Ale co když na mě zapomenou? Jsem snad jediný kůň venku!!!!!!! a začal se vzpínat
A zuřivě vyhazovat
Nakonec to vzdal " Už nemůžu, ta věc mi dala teda pořádně zabrat! Možná je to nějaká zkouška!
Za 20 minut pro něj přišel Jack
"Tak co ty divochu, to tě to sedlo zmohlo co? Budeš si muswt zvyknout, za pár týdnů to bude mnohem těžší!
Espranzo si pomyslí a zaržá " Hmmm tak to je žádně super! Musím hlavně říct Shadow at si na to dá pozor! Určitě to dají i jí! A ona je na to moc slabá.
Jack k němu pomalu přišel a sedlo mu sundal.
Espranzo začal radostí z posledních sil skákat a vyhazovat
Tak to je konec, doufám že se vá to líbilo a O K O M E N T U J T E!!!!

klisna Fríse Jiskra

20. prosince 2008 v 13:00 | kiiki- majitelka ranche |  Safari
Jméno: Jiskra

Pohlaví: klisnička

Věk: 5 let

Plemeno: Fríský kůň

Odkud je: z Holandska, ale hned poté byla převezena do Prahy odkud k nám

Rodiče: Wikke a Black Flower

Zaměření: výstavy, přehlídky, pokud seženeme hřebce její velikosti ( a samozřejmě pouze jejího plemene) bude i chovná. Až budeme mít sedlo vyzkoušíme i drezuru.

Povaha: Má úžasnou povahu. Na jednu stranu umí být klidná, hodná, velmi vděčná ale na tu druhou umí pořádně pozlobit, ráda si hraje, utíká ve výběhua a dělá si z nás srandu :D Miluje focení a hrozně ráda pozuje. Mnou má taky nalakovanou hřívu, líbí se mi tak víc, předtím vypadala ajko šedá myška. Je sice o dost větší než Schleich, ale má kamaráda taky Safari a začíná se kamarádit s Breyer Classicy. Prostě je nádherná a úžasná, jeden z mých nejoblíbenějších koníků :)

Výhry: 1. místo v soutěži mazlíček na Benůvr ranchi Ivy!


Noco, i Sheila z toho chce něco mít :) naštěstí moc nevytahovala drápky, prostě se jí Jiskra líbila :) ale jako hračak pro kočku teda nikdy nezkončí xD
Rags to Riches!

19. prosince 2008 v 11:38 | kiiki- majitelka ranche |  Youtube videos
Hezké, ale krátké
krásný :)
Nádherný ♥♥♥

taky hezký :-)
:-)))))

Pěkné, ale hodně se tam toho opakuje :/

Fox Valley Oliver!

18. prosince 2008 v 17:55 | kiiki - majitelka ranche |  Youtube videos
Pěkné video, je tam taky na breyerfestu ale v roce 2008 - tedy letošním :)
Jako Breyer :)
Víc jsem toho boužel nenašla, je to novinka 2008 takže ho asi moc lidí nemá......


Videa Gofferta 369 ♥

18. prosince 2008 v 17:45 | kiiki- majitelka ranche |  Youtube videos
Vše je z www.youtube.com ;)

Jako první Goffert 369 :o))) ♥♥♥♥♥

První je Goffyho krásná drezura a potom je tam snad 50 božích fríšáků ♥♥♥♥
Sice "pouze" fotyk aněkteré nekavlitní, ale moc hezké!
Krásné video z Breyerfestu 2006!
Krásné video!!!!!!
Jeho duch žije v jeho hříbatech! (zemřel vloni 13.února na koliku)
Jsou tam některé afkt překrásné fotky! ale moc rychlé na mě, ale opkakuje se to stále dokola!
Trénuje drezuru :o))))

A tady jako nádherný model :) Pokud to půjde taky udělám videjko ale ze svých fotek Goffa :)

16.12.!

16. prosince 2008 v 21:33 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
  • Takže pár novinek z ranche!!!!

  • New koníci už si docela dobře zvykli!!!! Ted přemýšlím nad jménem pro Trakéna - co říkáte na Blue Coral, Numero Due, Tropical, Amant Gris, Meteor, Romantico nebo Topsid? mě se asi nejvíc líbí....... jedno z 1. tří... nevim.... Tento koník se stane drezurním, přehlídkovým, výstavním a voltižním! Všechny sedla mu sedí - drezurní i obě voltižní už má i "svou" deku a ohlávu :) A hádej te do koho se zamiloval? :D No do kobylak Schleich Trakéna! A adoptoval její hříbátko ♥ Hrozně moc se mu u nás líbí a už to tu zná jako své boty, je to velký zvědavec! :o)))

  • A ted valach Shira - co říkáte na Centuriona, Herculese, Ametyst, Deluxe nebo Hidalgo??? Tento koník bude tažný, to je jisté, je hrozně silný! Už se skamarádil s rodinkou Shirů Thorem, Celestou a Dollárkem, stala se z nich větší rodina, nikdo k sobě ani není agresivní! I on už má své "místo" je velmi chytrá ikdyž trošku neopatrný (rozšlápl květináč) s Paulem mu to velmi jdeje to sehraná 2!

  • klisnička Anglického pl. by mhla mít jméno buď: Poesie,Dalila, Nespoutaná, Vévodkyně nebo Freya! Co říkáte? Boužel si u nás zvyká nejpomaleji, je trochu bojácná a stydlivá.... Skamarádila se zatím pouze s kobylkou Summerdream a jejím hříbátkem Sindy! Asi jí uklidnuje, že je to starší kobylka, zkušená.... Dali jsme jí box co nejdál od hřebců, znervoznují ji. Určitě jí půjde dobře parkur a taky dostihy, už si je skusila, je fakt rychlá a obratná! Stará se o ni citlivá Suzanne, která na ni jde pomalu, možná někdy prožila nějaké trauma, malinko se bojí lidí, hlavně bičů.....

  • No a 4. nový koník teda hříbátko, asi klisnička Ceres ale rozmýšlíme se nad plemenem.... bude arab nebo plnas..... hlavu má araba ale hříbě araba už máme a jen 1 kobylku...... Uvidíme. zatím je ve výběhu s araby a je odvážná, už je kamarádka s ostatními hříbátky, je poměrně malá a určitě jí půjdou přehlídky. Dostává mléko z láhve, není jí ani pul rok. Ale je moc hezká

  • A co výzdoba? super Máme tak trošku originální výzdobku - výzdobu an koně! :D Zdobíme spíš je než ranch! Spousta koníků má čepičky z takové umělé hmoty co jsme dostala k Mikuláši, pak mají řetězy kolem krku z té samé hmoty, mají "náhrdelníky" se zvonečky, podkovami, někteří mají postroje nebo ohlávky od Peťi..... Prostě super! Myslím, že některé kreace se mi fakt povedly! Ještě nemám všechny, ale většinu už jo, chybí jen hříbátka a pár koníků :) Máme taky suprovní stromeček s modrými bankami a svítícíma svíčičkama a je velký :) Máme i svítící ozdoby do oken a taky nějakou tu výzdobu na ranch, sice bude úplná až tak o víkendu :) Fotečky budou brzo ! Hlavně nás to hroooozně bavilo, byla to sranda, koně si i skusily věci jiných koní atd....

  • No a jak pokračuje stavba new ranche- new pokoje? Skvěle! Už je hotová většina, dnes jsme vybírali koberce, asi vyberu tm. růžový (mám moc ráda růžovou,a le s mírou) s líbí se všem :) Ještě nábytek, podlaha nějaké mini úpravy....a můžem se stěhovat! jupíííí už se já i koně a zvířata tááááááák těšíme! Pro koně mám speciální výklenky, jsou 2 v rozích naproti sobě no a tam budou poličky, k posteli si dám Breyery a asi i jiné Schleichy, boužel všichni se do jednoho okénka nevejdou :( Ale fakt to bude super, prostě úžasné

SNAD JSTE SI TROCHU POČETLI, ZÍTRA TOHO BUDE VÍC, BUDU RÁDA KDYŽ KE VŠEMU NAPÍŠETE NÁZORY A HLAVNĚ KE JMÉNŮM (tenhle článek píšu už po3, smazal se mi už 13. a dneska když jsem ho neuložila.....)

Titul Silver Horseshoe od Appaloosy :)

15. prosince 2008 v 18:12 | kiiki- majitelka ranche |  Ocenění a výhry ranche
TITUL "SILVER HORSESHOE"


Southern Storm Ranch a jeho majitelka Appaloosa-Laura uděluje ranchi Perla a majitelce Kiiki unikátní titul Silver Horseshoe! Tento titul symbolizuje jedinečnost tohoto ranche a jeho kvalitu! Tento titul ranch dostává za podporu SSR a mnoho dalších skvělých zásluh! Doufáme, že tento titul Vám přinese mnoho úspěchů a štěstí v příštím roce a dále!Já taky hrozně moc děkuju a jsem ráda že jsem mohla pomoci s hledáním koníků a že je muj ranch zase o něco lepší!

Statistiky 8 :)

15. prosince 2008 v 17:19
Navstevnost za minuly tyden (8.12. 2008 - 14.12. 2008) je:
Pondeli: 80
Utery: 78
Streda: 120
Ctvrtek: 98
Patek: 93
Sobota: 97
Nedele: 115

Celkem: 681
Moc pěkné skoro 700 lidí :))))))

Víla Oleana a její poník Schanti

13. prosince 2008 v 21:42 | kiiki- majitelka ranche |  Naše víly
Jméno: Oleana (Ola, Olena, Olča)

pohlaví: dívka

Věk: je velmi mladá, asi 75 let (lidských cca 10)

Odkud je: z lesů modrých elfů (narodila sem tam)

Rodiče: Její matkou je Angelika a otec Falaroy

Je to šikovná holka po mámě, je bystrá, chytrá, rychle se učí a je docela samostatná.Miluje svého poníka a výborně jezdí. Její otec brzy na našem ranchi bude.

Jméno: Schanti (čti Šanti)
Pohlaví: klisnička
Věk: 6 let
Plemeno: Higlandský pony nebo Fellský pony
Rodiče: Mountain Climber a Limetree
Odkud je: když byly Oleaně 4 roky dostala ji k narozením, takže narozena v lese modrých elfů :)
Zaměření: Výstavy a přehlídky možná skusíme mini parkur ;)
Povaha: Hrozně citlivá, vnímavá a dobře ovladatelná klisnička, která miluje svou majitelku Oleanu a má moc ráda Angeliku :) Strašně ráda si hraje a schovává se :D Má speciální zlaté podkovy protože má moc měkký kopýtka. Jinak je úspěšná na výstavách, má nádhernou srst, dlouuuuhý ocas a krássnou hřívu s pár modrými pramínky. Stejně jako její Oleana je bystrá, velmi chytrá a rychle se učí! ♥ Rýda skáče takže skusíme parkur ;)

Nebezpečný příběh Sixteen

13. prosince 2008 v 20:53 | kiiki- majitelka ranche |  Komixy a foto-story´s
Když jsme byli nedávno na dovolené, jako jednoho z 6 koní jsem si vybrala klisničku Anglického pl. Sixteen.

2. den ráno, když to tam ještě moc neznala (nikdy u moře nebyla, je moc mladá) se cítila dost vyspalá, nikdo ještě nebyl vzhůru a v dálce slyšela docela hlasité šumění vln. I její jezdec Apollon spal, tak se trochu nasnídala a rozhodla se, že se podívá ven.
a tak běžela oblíbeným tryskem. Koukala se na kolemdoucí, nakoukla do bazénu ale nic jí nezaujalo. pak viděla schody vedoucí k moři. Lákalo ji skusit vodu a proběhnoutse svobodně po pláži. A tak se ještě rychleji, z plných sil se rozběhla k vodě. Písek byl tmavé barvy, hřejivý, příjemný. Běželo se jí skvěle. Brzy dorazila až na břeh. Teprve ted si všimla, jak jsou vlny velké a moře oooobrovské. Ale vodu chtěla skusit i tak. Pomalu a opatrně šla do vody. Když jí byla voda asi po plece všimla si, že je dost daleko od břehu. A najednou jí zmizela pod nohama zem a ucítila jak jí prudké vlny táhnou pryč.................!
Pomoc!!!!!!! Pomoc!!!!! Volala, ale nikdo jí neslyšel , všichni byli moc daleko. Už se topila. z posledních sil máchala nohama ale byla čím dál tím dál.... to je můj konec myslela si, zbohem nádherný ranchi Perlo, můj domove, sbohem mí přátelé.... zavřela oči.... a najednou jí někdo silně chytil za nohu!!!!
Byl to Rain! Doplaval pro ni a ještě s pomocí Generála zázračně dotáhli Sixteen ke břehu. Sixteen myslela, že se jí to zdá,ale kluci se jí ptali jak jí je atd.... byla úplně vyčepaná a tak si lehla do teplého písku a usnula......
Probudila se v pokoji, ve svém provizorním boxu, celá slaná, vyčerpaná a žíznivá. Ale měla dost sil na to, aby šla poděkovat svým zachráncům. Byla tak hrozně štastná! po2 se narodila!!!!!!!!! Všichni byli hrozně rádi že je v pořádu a a Apollon to dokonce obrečel.
No a Sixteen? vzala si ponaučení. No přeci chybami se i kůň učí ;) už nikdy nepůjde SAMA plavat do moře a zvlášt když moře nezná :)
Líbilo se vám naše dobrodružství?

Náš papošek :o)

12. prosince 2008 v 19:52 | kiiki- majitelka ranche |  Ostatní
Ta k tentokrát něco o naší zvířeně, ale té živé!

Tohle je náš Papoušek Patagonský Pepa. Boužel nevíme, jestli je to on, nebo ona... nikdo to neumí poznat ale už odmalička to byl Pepík :) Je mu skoro 10 let ale může se dožít až okolo 60 myslim!(myslim že mě možná i přežije :D) Umí i mluvit - na kočku volá čiči, na naši fenu Rotvajlera Besinu Besi fuj (protože ji nemá rád, bojí se jí a ona si s ním chce hrát) pak říká ticho když je tma nebo ho někdo zbudil, když mu něco někdo dává (má rád ovoce, rohlíky se semínky ale nejvíc slunečnici) tak říká naaa, skvěle píská a umí i tancovat! :oD A umí jednu specialitu. Venku lítá úplně na volno, dokonce nemá na noze ani kroužek kdyby uletěl! Všichni se vždycky diví a koukají, jak jsme to udělali, a já už popravdě ani nevím, bylo mi teprve okolo 5 let! Ale je super, sice dokáže taky pěkně klovnout (útočí na červené nebo výrazné věci, no i třeba na tašku, pytel s odpadky a kočky xD) ale nechá se i podrbat, miluje vodu, koupe se i sám v našem jezírku a dřív taky v bazéně :D Má krásné červené bříško a okolo má žluté. Jinak je zelený s modrými křídly, má pěkné oko. Jinak nevim co bych o něm ještě řekla, je to docela občas "hráblý" papoušek, třeba zalézá v kleci pod noviny a dělá se neviditelným, tuká do čehokoliv co vydává nějaký hodně hlasitý zvuk a umí se i smát! když třeba mě nebo někomu něco spadne :D anebo když se u podaří vyhodit z misky co nejvíc zrníček nebo aspon kousek toho shnilého ovoce co nesežral :D Bývám kolem něj pěkný binec! Tak tady už fotááááá ;)

A HLAVNĚ N E K O P Í R O V A T !!!! FOTA FOCENA MNOU TAKŽE MÁM ATORSKÁ PRÁVA!!!!


hříbě Shira Dollar

10. prosince 2008 v 20:01 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Dollar (Dolly, Dollárek...)

Pohlaví: hřebeček

Věk: pul roku

Rodiče: Thor a Celesta

Odkud je: narozen u nás

Plemeno: Shirský kůň

Budoucí zaměření: Tah, výstavy, přehlídky a asi i chov

Povaha: Bývá hrozně rozpustilý, ostatně jako všechny hříbátka, ale protože je vtšía jeden z nejstarších je to dominantní hřebeček všech hříbat,někdy si dovolujei an menší hřebce nebo valachy! :D Už ted má krásné rousy a moc pěkné zbarvení. iluje cukr a udělá pro nej vše. Je taky hrozně silný a má velmi dobrý původ. Nesnáší ohlávky a když ho někdo drží, ale tak po 15 minutách si zvykne, holt musí, roste rychle :) Má moc rád svou mamku Celestu a tatku Thora od kterého se pořád něco učí.

Jde si hrát za mámou

Hraje si s mamčou

A celá moje Rodinka Shirů!!!! ♥♥♥

Lipicán Geromino

10. prosince 2008 v 15:28 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno, Geromino (gerry, Gerominek, Gerda, Gerdík)

Pohlaví: valach

Věk: 12 let

Plemeno: Lipicán

Rodiče: Virsty a Genny

Znácnost !!! u nás už se nedá sehnat, max. někde v Něnecku a to draze

Odkud je: z Vysoké španělské školy

Zaměření: Drezura, přehlídky, výstavy, dřív chov (má 1 hříbátko se Sněženkou - Taladin)

Povaha: Strášně hodný, milující, neagresivní, vozívá i děti, je úžasný v drezuře (aby ne, "vystudoval" vysokkou španělskou a má úžasné rodiče) skvěle mu jdou výstavy a přehlídky? má synka Taladina, který je celý po něm! Ikdyž je Gerominovi už víc jak 12 let, pořád je to ochotný, energický koník který se občas chvá jako by mu byla 2 a né 12! :D Jeden z našich nejvzácnějších a nejváženějších koníků!

PS: Byl můj první model

Zážitky: Víkend strávený na Slovensku v Rajeckách Teplicích (lázně)


Je ve skvělém stavu a tady se sbou už "bývalou" partnerkou Sněženkoou ♥Zrovna závod v drezuře a pak se Suzanne :)

9.12.08

9. prosince 2008 v 21:06 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
Dnes jsme měli "Koňskou modní přehlídku" věcí od Peťi a našich vyrobených dek! Fotky boužel nejsou ale až bude příště s novýma koňma(s Vánočníma, co dostanu) určitě nafotím! Koníkům se hrozně moc líbila! začla v 15:30 a zkončila okolo 20:00! Všem koním se vše líbilo! hlavně Perská sada a Zimní vločka (set na Tinkera, ohlávka sv. modré barvy + sametové sedlo s poprsákem) ale všechny jsou opravdu nádherné! jako diváci byly ostatní zvířata a vodili samozřejmě naši pracovníci Potom dostali výbornou večeři a s klide šli spát! Boužel nemám moc čas tak píšu málo, zítra toho bude víc máme míň školy Budu ráda když něčím okomentujete ale není to povinné pokud nechcete ale potěší mě to školu máme do 1 a asi se učit nebudu muset tak pá!

Krásné sady od Peťi už přišly! :o)

9. prosince 2008 v 20:58 | kiiki- majitelka blogu |  Novinky na ranchi
Mám jich několik, moc krásných, ručně dělaných, sice nesedím všem koním, (hlavně tem, na kterých jsou) ale nevadí! Jsou opravdu nádherné, muj ranch velmi obohatí a hned máme mnohem více sedel! a jak krásných! :o)

Posudte sami ;)

Toto je Volnásek - myslím, že je jen jeden kus, krásný postroj s ohlávkou, skvěle sedí většině koní
Mám toho mnohem vác ale boužel nejsou fota
Tady jsou 3 sady - žlutá Westernová, pak nádherná Perská a pak černá voltižní :)

Western a Perská

http://dreamranch.blog.cz/ - odtud jsem nakupovala a i odtud jsou fotečky

Vyhlášení nej BREYERA měsíce Listopadu !!!

8. prosince 2008 v 16:36 Soutěže pro Vás
č.1 Ethereal Earth

Těsně za ním se držel také krásný Earth, který měl jen o 2 hlasy méně a 3. byl Newsworthy s 11 hlásky!

GRATULUJEME Vítězi!!!


MŮŽETE KOPÍROVAT NA SVÉ BLOGY ALE POUZE S MÝM ZDROJEM !!!

úúúžasné statistiky

8. prosince 2008 v 15:26 | kiiki- majitelka ranche |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (1.12. 2008 - 7.12. 2008) je:
Pondeli: 61
Utery: 62
Streda: 94
Ctvrtek: 92
Patek: 129
Sobota: 107
Nedele: 107

Celkem: 652

Týjo v pátek 130 lidí, to je něco!


ÚŽA DEN 6.12.08 !!!!

6. prosince 2008 v 21:57 | kiiki- majitelka blogu |  Deníček ranche
Toto byl opravdu jeden z BEST dnů!!!

Jela jsem na Apassionatu! Celé vám to popíšu

Ráno jsme stanuli, já jsem zařídila vše na ranchi, našla pro novou klisničku Shadow a hřebečka Esperanza deky, aby jim ve výběhu nebyla zima a jelo se směr Praha!!!

Cesta byla super a já přemýšlela, co si asi koupím. jaká budou představení, atd...

Když už jsme byli v Praze, stavili jsme se pro ségru, s kterou jsem tam šla (taky miluje koně, úžasně jezdí, už asi 15 let a je modelka) a už jsme jeli do SAZKA arény!

Vzali jsme si od mamky lístky a šly jsme. První jsme našly náš sektor 115 a koukaly, kde je obchůdek se suvenýry! Když jsme ho našly, byla tam oooooooooooobrovská řada, nějak jsme to ustály. Na výběr tam byla spousta super věcí (od táty jsem měla tisícovku takže jsem si mohla vybrat, co jsem chtěla) byly tam trička, hrníčky, 2 různé polštáře (1 z nich už mám), DVD, PC hra, deka a já nebím co ještě Po dlouhém vybírání jsem si vzala polštářek v červené barvě s hlavou fríského koně (opravdu krásný!) za 200 kč a podle mě úžasnou PC hru (sice v Němčině ale určitě to zvládnu!) za 750 kč. víc peněz už mi nezbylo. Hru za chvíli vyzkouším, vypadá opravdu skvěle!!!! Ještě jsme ZADARMO dostali plátěnou tašku (jinak za 150 kč) se stejným frísem, jakého mám na polšářku. Jsem opravdu spokojená!

Pak jsme našly naše zbrusunová místa v 1. řadě Za chvíli to začlo.

Na scéně se oběvili jako první myslím 6 nádherných fríských hřebců, později k nim přibyl andaluský hřebec. Dál byly rozkošná hříbátka asi arábků ve volnosti, další vystoupení Andalusanů, další vystoupení Fríšáků, malá Falabella Rasputin se svou "mini" drezurou, lusitánští koně, 3 dospělí arabi ve volnosti..... Ani popsat to nejde! Ségra vzala foták a má spoustu opravdu krááááásných fotek a asi i 3-5 videí! Fotí trochu líp než já, tak jsem to nechala na ní. Trvalo to přes 2 hodiny! Plny zážitků jsme pak odcházely do obchodáku.

Fotky budou před Vánoci, ségra přijede a stáhnu si ty fota i vejka Pak je dám sem. Doufám, že nikdo nebude kopírovat ale ani bych se nedivila, kdyby jo

No prostě úúúúúúúúúúúúúúúúúžasné! byla jsem tam už po3 a tohle bylo opravdu povedené představení! Už se těším na příští rok!

Skvělý den 5.12.08 !!!

5. prosince 2008 v 17:22 | kiiki- majitelka ranche |  Deníček ranche
Dnes byl taky skvělý den!

Mamka mi k Mikuláši dovolila si vzít set Mustangů! Už jsem ho rozbalila a je úžasný !!!! klisnička ročka je o trochu větší než Schleich klisna Shira, ale není tak "těžká" a má krásné zbarvení! Hřebec je mnohem větší a pěkně svou asi dceru chrání! když se vzpíná, měří min. 20 cm neli víc :) a když ho položím, vypadá jako by tryskal a v kohoutku je vysoký tak 15 cm! :) Byl u nich i katalog Breyer 2007 a moc pěkná vizitka Appy! Hroooozně se mi líbí a asi v neděli pořádně nafotím!

Taky jsem je už umístila na poličkua vyíšlím jména :) Hřebec by možná mohl být Esperanzo a klisnička Shadow.... co říkáte? nebo jaká pěkná jména byste jim dali? ještě asi dnes jim vyrobím ohlávky a klisničce půjčím deku (na hřebce boužel nemám ) jsem z nich tak nadšená! :D

Koníci už se s nimi seznámili a ikdyž jsou zvlášt oproti hřebci opravdu malí, dobře si rozumí a hřebec ani ení agresivní! to je super! a zítra Apassionata! já se tak těším! Jupíííí!

Zdraví váš kiiki, noví mustangové, všichni ostatní koníčci a zvířata!


Shirka Celesta

4. prosince 2008 v 21:56 | kiiki- majitelka ranche |  Schleich
Jméno: Celesta (celestýna, Cely, Celka)

Pohlaví: kobylka

Věk: 6 let

Plemeno: Shirský kůň

Rodiče: Chryso a Natalien

Odkud je: spole s Thorem z Anglie

Zaměření: Tah, výstavy, přehlídky a taky chov

Povaha: Kobylka milující volnost a jídlo (zvlášt čerstvou travičku) hrozně ráda skotačí a občas se chová stejně jako její syn Dollar. Má krásné zbarvení a proto často výstavy a přehlídky vyhrává. Tah jí jde taky dobře ale nemá ho ráda tak jako její "hřebec" Thor. Z ošetřovatelek má nejraději Nicol a Suzanne

Pěkná že? na poslední fotce se Suzanne :)