Srpen 2009

Koupání aneb Bubliny bubliny bubliny!

31. srpna 2009 v 20:21 | kiiki - majitelka ranche |  Komixy a foto-story´s
Tyto fotečky jsou hooodně mooc staré, myslím z min. roku jak jsem se SCH byla na dovolené (2 týdny) na Kanárském ostrově Gran Canaria. Focení proběhlo před tím, než jsme letěli a jeli domů, aby byli koníci čistí, vonaví a svěží na cestu :D Užijte si to ;)

"Hrají": paint Rain, arab Black Dragon, island Windy, A1/1 Sixteen, paint Gerenál a arabka Magnolie

Sixteen: Už se řííííííííítííííííím!

Rain, Black Dragon a Windy: BACHA!!!

a pak hop a šplouch a všechno bylo mokré a od pěny :D

Rain- "Hele Windy, ty nějak mizíš :D

Windy: ÁÁÁÁÁ bubliny bubliny bublinýýýýýý! nejde jim ani utéct!

Dragon: hmmm voní to malinově!

Rain: máš snad něco s čichem? je to jahoda!

Sixteen: hele kluci, není to ani jedno, je to lesní směs :P

D a R: Aha :D

Magnolie: hele Dragone, uhněte ted jsme na řadě taky my nejenom vy musíte vonět a vyplýtvat všechnu pěnu!

Dragon: no vždyt už se štrachám víš jak to klouže? :P

a tady už Magn s Generál ve spršce

G: UPS! ono to fakt klouže! a už se celý válí v pěně

za chvílí se tam vehnali zase Rain a Sixt (nj koupali se asi 2 hodiny a střídali se)

trčící hlavy :D

Sixt: aspon budu mít i čistý postroj :D

Rain - Déšť to sedí :D akorát že neprší ale sprchuje se :-D

Windík skááááááče

a ŽUCH! :-D

Toť vše, snad se vám poměrně krátký foto-story líbil :)

Prosím, koments!

31.8. - pápá prázdniny! :(

31. srpna 2009 v 16:32 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • začnu tím že jsem přidala 3 SR - 15. staronové SR Peťu, pak 39. Everlinet a 40. Lasai takže od ted ke všem chodím a snad i všichni ke mě :)
 • Dneska nemám já ani koníci moc náladu, kvůli tomu že už zítra končí dny bez starostí ve škole :/ ale co naděláme. Zase se blíží termín Autumn Session a Vááánoc!!!a pak taky mého svátku :D taky si možná už dnes obědnám vztupenku na AS!
 • Dneska je moooc hezky, sice ne nějak horko ale teplo. Konečně snad vyfotím nějaké ty tradíky!!! Musím první najít foták :D
 • Mno takže už jsem měla namalovaného stablíka dokončeného, ale jaksi jsem to zase podě... takže ho tenhle týden opravím, opravdu dodělám a nafotím. Nj, jsem nešika :D
 • Zítra končí Svod frísů a Goff je dost optimista takže si myslí, že to má jisté. Aspon že ted netruchlí že nemá klisnu :) I já mám za něj velkou radost!
 • Jak jsem si obědnala koníky Blue Suede Shoes a Gypsy kinga, ráda bych si k nim doobědnala ještě hříbátko Moonbeama (za 15 USD), staršího Classic Shira co má Koňařka (taky za 15 USD) a ještě přemýšlám nad nabídkou Hucklberry Beye za 40 USD. Mají tak úplně skvělé ceny!!! Líbí se vám Huck? já se pořád nemohu rozhodnout :/ (a zase si vás vyzkouším- do komentáře přidejte smaila - :-P). Mě se vždycky líbil, ale nevím, jestli mi tatka dovolí tolik koní, Blueho a Gypsyho mám jistého a na Moona a Shira ho určitě přemluvím. No ještě záleží, za kolik bude a jestli vůbec klisna Pottery Barn Kids, kterou hrozně chci, určitě víc jak Hucka. Ale moc by se mi Conga Line Hucklberry Beye (v mém případě je "zakladatelem" Polaris) líbila, stejně jako Pegasova kterou plnánuju a možná Sierrova. Máte taky nějaké nebo chtěly by jste CL??
 • Včera jsme dělali na ranchi obrovský večerní úklid! srovnala jsem koníky v poličkách, oprášila je, uklidila roztahané vybavení BH do plastové krabice co slouží jako super sedlovna, vysála jsem atd... však to znáte :)
 • Chtěla jsem se vás zeptat, jaké by jste tady chtěli články. Jestli váš přesně třeba něco zajímá, nebo máte nějaké nápady. Budu určitě dál pokračovat v životopisech, to je asi jasné, pak v myslím docela oblíbených anketách, možná obnovím CL měsíce, určitě budou dále dny na ranchi + novinky, logicky, možná vymslím i nějaké/ý foto-příběh/y ;) Prosím vyjádřete své přání, ráda ho splním!
Prosím koment a vyjádření, pokud možno ke všemu, děkuji!!


Super 33 Statistikýýý

31. srpna 2009 v 10:44 | kiiki - majitelka ranche |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (24.8. 2009 - 30.8. 2009) je:
Pondeli: 129
Utery: 146
Streda: 141
Ctvrtek: 139
Patek: 136
Sobota: 147
Nedele: 175

Celkem: 1013

Podle mě jsou úplně úžasné a strašně děkuju!!! Oproti min. rýdnu úžasné zlepšení, a ta neděle! O_O DěkujuuPainted Aurora

30. srpna 2009 v 21:54 | kiiki - majitelka ranche |  Stablemates
Jméno: Painted Aurora

Přezdívky: Painty, Aura, Aurorka


Potomci: 1
Plemeno: Irský cob

Věk: 8 let

Pohlaví: klisna

Zbarvení: bay tobiano

Stav: 10/10

Stabilita: 6/10

Vzácnost: 8/10 - v ČR je jich pár, vyřazená

Cena: 70 Kč (ze setu 12ti SM)

Rok: 2009

Počet v CL: 6

Temperament: 1/10

Zaměření: Tah, drezura, western, výstavy, chov

Povaha: Painty je krásná a hbitá (ikdyž na to nevypadá) klisna Shira. Získali jsme ji poměrně nedávno za skvělou cenu. Jako většina našich tažáků je velmi klidná, poslušná, silná a vhodná pro začátečníky a děti. Moc se mi líbí její zbarvení. Snad až najdeme vhodného hřebce bude mít hříbátko, určitě by bylo krásné. Má moc ráda Ropeho (stejný mold, hnědý hřebec) a její nejlepší kamarádka je Athéna se svou dcerkou Keishou. Má moc pěkně lesklou srst a hřívu ji jako většině kvůli práci zastřiháváme, ale i tak je hustá. Má ocásek v uzlíku, zavázaný krásnou slušivou modrou mašlí. Zbožnuje plavení, vyjíždky a cokoli spojeného s lidmi, které má moc ráda a když je dlouho "odstrčená" strádá a bývá nevrlá a někdy dokonce nežere!! Do svých 5ti bydlela v USA spolu se svou matkou a dcerou majitele, ta ale zemřela stářím a dcera odešla a Aurora se majitelům nelíbila kvůli tomu že po otci, do kterého vkládali takové naděje, nezdědila zaměření na drezuru. A potom se dostala k nám a tady taky zůstane :) Je to taky fotogenická holka plná elánu a dokonce předběhne i kdejakého lehkého koně! :D Jak asi sami vidíte, má i docela velké ouška a zvědavé živé očka :)

s dečkou od Peťi


Theodore VS Black Beauty

30. srpna 2009 v 10:30 | kiiki - majitelka ranche |  Ankety
Souboj filmového Black Beautyho a skvělého jezdeckého koně Theodora O Connra

Teddy

VS

Black Beauty

Mě osobně se tenhle postoj moc nelíbí ale víc Teddy vypadá vymakaněji ;)

Který ze 3 PP setů je nej??

29. srpna 2009 v 17:49 | kiiki - majitelka ranche |  Ankety
Tentokrát máme v anketě 3 koně- krásnou Shirkou klisnu, ladného Thoroughbreda a Quatra.

Thoroughbred

VS

QH

VS

Shirka

(na fotce má strašně divné oko)

U mě jednoznačně vede Shirka a hned po ní plnásek!

PS: Všude ted nefungujou ankety (nj blog.cz...) takže stačí si to po kliknutí aktualizovat a hlas by měl být připočten! ;)

Cochise VS Salpicado

29. srpna 2009 v 17:21 | kiiki - majitelka ranche |  Ankety
Po dlouhé době sem dávám zase nějakou anketku ;)

Kdo se vám víc líbí, novinka Cochise ze seriálu Bonanza nebo limitovaný Salpicado?

Cochise

VS

Salpicado
Mě osobně Salpicado ale i Cochise je taky krásný!

PS: Všude ted nefungujou ankety (nj blog.cz...) takže stačí si to po kliknutí aktualizovat a hlas by měl být připočten! ;)

28.8. a 29.

29. srpna 2009 v 13:58 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • mno takže se asi všichni jak vidím těší na namalovaného stablíka (ale budete určitě zklamaní, fakt to není nic úžasného:D) ale pořád ho nemám dodělaného :/ dycky najdu ještě nějakou chybku a tak to jde furt dokola ale zlepšuju ho :) dnes by snad už fakt měl být hotov a nalakován.
 • Včera tu byla veterinářka aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.............. co myslíte? Je Platinum březí nebo ne? JO JEEEEEEEEEE! Hurááááááááááá! všichni jsou moc štastní samozřejmě nejvíce Platinum a Sheitan! :) hříbátko by mělo být okolo Vánoc nebo dokonce na Vánoce! Uvidí se :) Strašlivě se těšíme :D Taky prohlédla a naočkovala BH hříbata a všichni jsou v pořádku jenom Midnight lehce kašle a tak dostala deku, odvar z bylinek a ted netrénuje ani se na ní nejezdí.
 • Ještě včera bylo nádherně, teplo ale nestihla jsem zas nafotit koníky (ráno mi nebylo dobře a celý večer jsme pak byli u jednoho doktora) ještě jsme opékali a v 11 večer bylo snad 20 C! V noci se zbudím okolo 2 a vidím a slyším slabou bouřku a od té doby vydatně prší a pěkně se ochladilo :/ achjo podzim se blíží a to znamená méně vyjíždek, trénování venku a taky méně pobývání venku ve výběhu... a ... ani na to nechci myslet... ŠKOLU!
 • Taky plánuju že si příští rok koupím na balkon koberec co vypadá jako travička, koupím si u TH plot a Run in barn pro BH a budou tam mít velikýýýý výběh, protože zatím mají v pokoji a ten je nic moc a přece jen hezký čistý výběh je potřeba :/ Taky je tam určitě budu fotit, tak když si vezmu že plot má 2,5 metru a stojí pro mě jen nějakých 315 Kč a od SCH je sotva pul metru ani to ne a stojí někde i 500! to samé stáj, od SCH stojí někde klidně 3000 a TH má stáj za za 1450 (pro mě za 1305 Kč) a přístřešek za pouhých 690 (pro mě 621) tak jako nekupte to.... a je to pravé dřevo a SCh to má z plastu :-! SCH je strašně předražený :/
 • Tak jsem se rozhodla že Western set budu určitě chtít, panenka je super a koník se mi taky moc zalíbil :) u Weeda pořád nevím, ale mám do podzimu dost času. Rozhodla jsem se taky že Red Rock nejspíše nechci... zas tak se mi nelíbí... ale Pottery Barn určitě ano.Máme totiž jen 4 dospělé klisny na cca 19 hřebců! V espohu zase přibyli Misty and Stormy, mě se až tak nelíbí ale jsou strašně roztomilííí! V Activity kits také přibylo a to knížka (v AJ) o BH od začátku firmy 1950 - do roku 2008, Collectors Guide, já ji asi budu chtít nepřijde mi nějak drahá a vypadá hooodně obsáhle a zajíavě! bude určo super k Vánocům stejně jako Breyer-Opoly
To je asi tak vše snad se vám článeček líbil a prosím hodnocení hvězdičkami a koment :)

A hlavně prosím nepište super novinky, super, bezva atd... prosím :/


Al Riviera

28. srpna 2009 v 13:35 | kiiki - majitelka ranche |  Stablemates
Jméno: RP Al Riviera

Překlad jména: x

Přezdívky: Al, Rivierka, Ríva, Ríví, Riviera

SN: x

Pohlaví: klisna

Plemeno: Arabian

Věk: 7 let

Odkud je: Egypt

Potomci: 2 - BSR Vanilla, RO Gold Paradise, RP Al Shamal Yasmeen

Zbarvení: pstružák/red fleabitten grey


Stav: 10/10

Stabilita: 9/10

Vzácnost: 10/10 u nás jediný kousek, jde špatně sehnat, je z obchodu JC Penney

Počet v CL: 4

Mold: Arabian (2006)

Rok: 2008

Cena: 120 Kč

Temperament: 5/10 - střední

Zaměření: Výstavy, drezura, přehlídky, chov

Výhry: 1. místo (6) ve SMAP 011 na RLM a titul Gold Champion SM Plnokrevných klisen, 3. místo Photo Show CABHB June 010 - Arabians/Mares, 2. místo CABHB PS January 011/SM Arabians (4)

Povaha: Al Riviera je jedním z našich nejcenějších a nejhezčích SM. Je to velmi svéhlavá a pyšná klisnička plná elánu a elegance jakou čistokrevní arabi mají. Dovezena byla spolu s the Desperadem a je to taky takový její princ :D Pořád za ní chodí ve vedlejší ohradě, dotákají se aspon čumáky a moc rádi se spolu projedou na vyjíždce kde trochu závodí a soupěří. Má hodně neobyklé zbarvení a to se mi na ní tak líbí, její hlava má opravdu hodně štičí profil, zvědavé uši, živé oči a klenutý krk. Její kopýtka jsou taková stříbřitá a lesklá, ocas vysoko nesený, hustý a hříva taktéž. Jezdí se na ní opravdu málo, jen na vyjíždky aby nebyla ztuhlá a jinak si potryská ráda ve výběhu nebo zazávodí s jinými klisnami. Taky si ráda hraje s hříbátky jiných a je hodně přítulná a mazlivá, pokud si najde někoho blízkého. Je dost vybíravá, nemá ráda ani mrkve, ani jablka jedině jí meloun nebo peprmintové bonbony ! :D Časem jí nejspíše s Desperadem také pořídíme její vlastní hříbátko/a. Často chodí na výstavy a bývá hodně úspěšná, strašně ráda se totiž předvádí a miluje potlesk!

/ /><!

27.8.

27. srpna 2009 v 22:26 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • Dnes se toho událo docela dost! Ale první vám povím jak jsem se měla u Mazla :) Přijela jsem k nim nějak po 6 a pak jsme chodili venku, Pája hledala a chytala jejich psa co utekl a ukázala mi to venku :D Pak jsme šly dovnitř, Pája mi ukázala Little Tahomu (myslela jsem, že je menší! :) a Katie. Obě jsou moc pěkné. Dívaly jsme se pak na Stmívání, kecaly a Pája mi pomáhala s něčím na scénku. Vzala jsem na návštěvu Al Hattala a Cefa na které se Mazel chtěla podívat a ještě Foxíka a Goffa.(Zkouška jak čtete-na konec komentu dejte smaila s brýlemi.)Večeřely jsme toasty, koukali se na další film a kecaly a kecaly :D Ani nevim jak to tak rychle uteklo (určitě to znáte) a bylo nějak po 12 a šly jsme spát. Ráno jsem vztanula po 10 a asi za hodku-2 jsem musela domů kvuli tomu že děda byl v nemocnici a musela jsem sníst jedny prášky co jsem si nevzala. Bylo to jako dycky super :D Příště snad pujde Pája k nám anebo zas já k nim :)
 • No a k dnešku. Protože byla Platinum úplně v pohodě byla připuštěna (spíš oplodněna) už dnes, ona i Sheitan si to moc přáli že je to čekání už nebaví :D Plati byla ještě klidnější než poprvé a Sheitan se díval z výběhu. Myslím si, že tentokrát to klapne! Zítra ráno přijde veterinářka. Mám z toho moooc dobrý pocit!
 • Dnes k nám přijel nový Stablemates! Je to mnou namalovaný hřebec, zatím beze jména ( a ještě úplně nedomalovaný, skusím ho trošku vystínovat a vymakat) je to tmavší palomino s černou hřívou a ocasem, černými kopýtky, modrýma očkama, lysinkou a 2 odznaky na nohou, nejsem v tom expert nevím jak se jmenujou (ponožky to nejsou) a růžovou hubou. Je sice hooodně neobyklý a zatím nevím plemeno, mě se ale líbí a podle mě se mi na 1. doma malovaného SM povedl, oproti tem na FD :D (ty brzo přemaluji a nalakuji) Ale samozřejmě není to nic světového ale baví mě to :) Zítra na něj nanesu 3. poslední vrstvu, zpravím kopyta a oči, hubu a ještě doladím hřívu a ocas a nalakuju a pak vyfotím :) je na postoji warmlooda a je 3. koníkem u nás v tomhle moldu. Ještě na namalování čekají Paso fino klisna a poník :)
 • Když jsem dnes na ranchi řekla kdo přijede, všichni byli úplně nadšení! Hlavně Kylie se rozplývala nad westernákem a výstavákem Bluem a Carol zase básnila že Gypsy bude určitě úžasné povahy a bezva na drezuru :) Ale nepředbíhejme, ještě ani nejsou zaplacení a teprve čekají v USA :)
 • Zítra snad konečně nafotím nějaké ty Traditionaly, dnes nebylo moc hezky. Začnu asi Double Troublem, Idealem a Chocym.
Asi vše, snad se vám skoro každodení článek líbil a děkuju za komenty!


Posily na ranch

27. srpna 2009 v 22:04 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Dnes jsem si vybrala další 2 Breyery Traditional nejpíše k Vánocům. Oba jsou to pokud vím hřebci (u mě teda budou) a jsou jimi úžasný paint Blue Suede Shoes, z roku 2006 a o rok pozdějí jako většina Collectors Choices byl vyřazen. 2 je tinker The Gypsy King, kterého chci už velmi dlouho a konečně se naskytla levná nabídka.Prodával se od roku 2001 a byl vyřazen teprve v roce 2007. Blue bude za 55 USD - českých cca 980 Kč a Gypsy za 40 USD cca 720 + poštovné 14 USD (cca 250 Kč) a dovezeme mi je na podzim Trinity Holdings (jak jinak :D) Celková cena by měla být do 2000 Kč což se mě zdá super na 2 cenné koníky. Blue bude v ČR 2 koněm (prvního má Appa) a Gypsy snad úplně prvním! Hrozně se na ně těšíme a doufáme, že je budeme moci mít hned jak přijedou do ČR :) Budou určitě skvělými plemeníky a Blue taky posila do Conga Line

Jak se líbí Vám? váš upřímný názor ale zase ne nic jako že jsou hnusní ;)

PS: Prosím nic z toho neberte jako chlubení se!!

A nějaké fotečky-


26.8.

26. srpna 2009 v 16:56 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • Tak dnes měli plemenné zkoušky naši 2 nejnovější hřebci! a to Cefík a Al Hattal. První šel nařadu Cef. Vyzkoušela si ho Ashley a zjistila, že bude určitě skvělý na parkur, je to sice poník ale hodně hbitý. Pak si ho vyzkoušela Carol a také bude na drezuru a bude ho učit výstavám a přehlídkám. Al Hattal měl od začátku jisté dostihy, které bude trénovat s Ashey a s ní taky výstavy s přehlídky. Pokud má někdo zájem, oba jsou už i plemeníky!!!
 • Dnes v noci se ani nevím jak vkradl Sheitan na poličku Classiců, kde potají strávil půl noci povídám s Platinum jak se na dovči měla, jaké to tam bylo atd... a nad ránem se zase vrátil zpátky. Jak jsem to zjistila? Má poličku nad mou hlavou a slyšela jsem jak seskočil dolů :D a zase si vás vyzkouším jak čtete články!dejte na konec komentu sr. Má Plati moc rád, né jako svou klisnu ale jako malou sestru nebo velkou kamarádku a těší se jestli budou mít hříbátko :) Platinum byla ráno hooodně energická a štastná :D
 • Dneska se Goff pěkně namíchl ( a já taky) no stačí se kouknout tady a co nevidím!? zase útočení na Goffíka! nějaká namyšlená Tyra co mě vubec nezajímá tam píše jak není hezký a že nemá hezké fotky, nejsem žádná profesionálka a je docela těžké fotit úplně černého a lesklého koně! Už mě to vážně nebaví a asi někomu brzo rozbiju ústa! Já taky nenapadám ničí pro mě už předražené nepropracované a malé Schleichy! No řekněte, nenamíchlo by vás to?!
 • Ráda bych zítra začla fotit Traditionaly do životopisů,které by jste nejvíce chtěli? budu je fotit postupně ale nevím zatím ještě kde... Stablíky už jen nafotím 4 a mám nafocené všechny :) ještě vymýšlím jména a pak je přidám na ranch.
 • Za chvíli (okolo 6) jedu na návštěvu k Mazlovi, beru Cefíka, Al Hattala, Goffa a ještě asi 3 Tradíky, takže tu už dnes nebudu a zítra napíšu :)
Hlásněte plís v anketě! díky a mějte se!


Slavíme rok založení int. ranche! :-)

25. srpna 2009 v 19:57 | kiiki a ranch Perla |  Historie
Je to tak! náš ranch slaví přesně na den rok od založení stránek! Sečteno a seřazeno podle mě to byl hooodně úspěšný rok plný změn, nových koní a zvířat a také úspěchů!

Našla jsem spoustu super kámošek, nejenom tech co znám přes net, ale taky Mazla, Rikky, Appaloosu, Kakinku, Silveru a další, které jsem poznala taky osobně (třeba na FD) a jsme podle mě dobré kamarádky!

Dohromady pokud dobře počítám jsme jen od prosince 08 získali 29 Traditionalů ( z toho se nám narodily 4 hříbata a roček), 10 Classiců (z toho 2 hříbata a roček), 40 SM (z toho 5 na namalování a 5 hříbat) 35 MW (z toho 8 hříbat) a Schleichů, Papo, Collecty, Bullylandu a jiných opravdu nepočítaně! CELKEM 144 BH, všichni jsou od Trinity Holdings. SCH podle mého odhadu mám min. 300 i s jinými značkami a zvířaty.

Prošli jsme stěhováním na mnohem větší ranch, získali jsme hodně vybavení pro koně, at už od Breyera, Schleicha, Mazla, Ivy, Kakinky či Peťi a rozšířili jsme tak taky kvalitu ranche a prostředí pro naše zvířata.

Získala jsem krásných 38 SR (ikdyž s některými brzo SR nebudu) a jsem moc ráda za krásnou návštěvnost, každý komentář, hodnocení a pochvalu nebo kritiku článků!

Naši plemeníci získali několik hříbat, at je to u nás (Creamy, Quickstep, Takoda, Laguna, Butterfly, SMka...) nebo na jiných ranchích - SSR Cappela, RA Ktenante, RA Quo Vádis, RZ Rags to riches, RZ Elsinore, RZ Misty, Oak Stables Dressage Lady nebo FFR Xahira. Doufáme, že bude dále o naše plemeníky zájem!

U Breyerů jsem získala několik rarit, např. Tregoyda Journeymana, Gofferta 369, Double Troubleho, Sierru Blanca, Midnight Lady, set 4 Wild mustangů, Rocky Stara a několik Stablemates ale pro mě je jedinečný každý a vždy bude :)

se SCH a jinými sice pomalu končím, ale i za ten rok se má sbírka hodně rozrostla i o cenné kousky, třeba A1/1 a fríského valacha od Appy a narodilo se nám několik zvířat nebo mládat. Nikdy bych ovšem své koníky neprodala, mám je pořád stejně ráda.

Naši koně získali taky několik ocenění- Goffert se stal Grand Championem v 2. CABHB, Sierra získal 2. místo v Prestigious Competition, Honey vyhrála u Miskyy13 výstavu a Diamond byl 2., Jiskra vyhrála u Ivy soutěž Mazlíček,

Na závěr mého propočítávaní a sčítání úspěchů bych opravdu všem kdo sem chodí chtěla moc poděkovat, pak zvláštně také Appaloose a Ivě, díky kterým znám BH, Mazlovi a Rikky že jsem je mohla poznat a všem kamarádkám z SSR nebo ICQ! Děkuju moc bez vás by int. ranch nebyl :)


32. Statistiky

25. srpna 2009 v 13:56 | kiiki - majitelka ranche |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (17.8. 2009 - 23.8. 2009) je:
Pondeli: 92
Utery: 99
Streda: 90
Ctvrtek: 98
Patek: 113
Sobota: 110
Nedele: 116

Celkem: 718
Že by mě nějak potěšily se říct nedá ale aspon že to bylo okolo 100 lidí :)

PS: novinky budou dnes po pul 6! až se vrátím z města ;)


Anniversary Commemorative Set

24. srpna 2009 v 13:50 | kiiki - majitelka ranche |  BH and PS

Možná jste už viděli exklusivní setík 20ti stablíků, kteří jako živí koně byli na BreyerFestech a jsou Celebration horse od roku 1990 do roku 2009. Vždy je najdu jako stablíka a Traditionala.

První je-

Jako stablík je fakt pěkný!

Dr. Peaches jako Tradi, ten se mi moc nelíbí, ale taky je z roku 1991 a je ho pouze 1000 ks!
Mustang Lady- moc se mi nelíbí, ale BF je BF :)

Jako Tradi taky neni nic moc, pouze 2 500 Ks a z roku 1991

Turbo, mustang a moc pěkný koník

Jako tradi se mi líbí mooooc, je ho 1 700 Ks a je z roku 1992

nádherný Shir Grayingham Lucky Lad:)

Jako Tradi, na rok 1993 je podle mě krásný. Je ho jen 1 500 ks

Bright Zip- takové stablíky moc nemusim

Traditional, taky se mi moc nelíbí, 2 200 ks a rok 1994 (to jsem se narodila :D)

Mego- jako stablík krásný

a jako Tradi taky moc pěkný! 3000 ks a rok 95.

krásný stablík

Ale už méně hezký Tsenimole Wind, má hezké zbarvení ale tenhle postoj nemusim. Z roku 1996 a 3 500 ks.
Bold-takový obyčejný ale pěkný

Tradi, moc se mi líbí, rok 97 a 3 700 ks

pěkný stablík

Rejoice, krásná klisna z roku 1998 a a počet ks jsem nenašla

stablík takový obyčejný

Traditional Molokai, je moc pěkný, rok 1999 a 4000 ks!

hezký stablík

Leahˇs Fancy Chick, dost mi připomíná Banja, jinak je docela pěkný, 1 model v 21 století a 4000 ks

Nááádhernýýý stablemates!

Jako Tradi je taky kráásnýýý, rok 2001 a 4 000 ks

moc pěkný SM

RVS Inolvidable- je sice takový nezajímavý ale mě se moc líbí, z roku 2002 a počet ks nevím :/

hezuu stablík!

A ještě hezčí Traditional, rok 2003 a počet ks zase nevim :/

hezký SM!

A ještě pěknější Tradi Nobel II., chtěla bych ho, u nás ho má Appa, je z roku 2004 a 4 500 ks

Jako SM je krááásnýýý

jako Tradi se mi už nelíbí, ale každý má jiný názor.... z roku 2005 počet ks nevím

krásný SM

Foto by Appaloosa!

Jako Traditional je taky krásný, u nás ho má Appa, je z BF 2006 a počet ks nevím :/
hezkýýý SM

Fotos by Appaloosa!

Rugged Painted Lark je synem slavného Rugged Larka, mě se mooc líbí, je z roku 2007 a u nás ho má jen Appa. Počet ks nevím :/

taky pěkný ale mohl by být zajímavějšíALBOROZO- pro mě nej BF kůň a troufnu si říct že je nejhezčí ze všech Celebration horse. Je strašně krásný, u nás vím že ho má Appa, z roku 2008 a a počet ks nevím.
Líbí se mi tak 50/50

a poslední 20tý BF kůň- Whizards Baby Doll - Roxy. Moc mě neoslovila ale špatná není ;) rok 2009 a počet ks nevím.

Prosím komentáře, tenhle článek mi dal hooodně práce

Noví JC Penney stablemates

23. srpna 2009 v 12:35 | kiiki - majitelka ranche |  BH and PS

Já mám z JC Penney několik stablíků a tady jsou pro letošní rok

Andalusan, docela pěkný! chtěla bych ho

Appaloosa, ta se mi moc nelíbí :/

Percheron, je divný, vypadá trochu jako socha :/

appaloosa Sporthorse, ta je krááásnááá!

Pony, docela ujde

Pinto Paso fino, krááásnááá klisna!!!

Roan mustang, taky zajíímavýýý!

nádherný Welšský cob :)

Bukshin hříbátko, krááásnéé!

běžící šedo-černé hříbátko


Toť vše, kteří se vám líbí anebo nelíbí?

doufám že některé bude Appa prodávat ;)

Videjka BH

22. srpna 2009 v 15:24 | kiiki - majitelka ranche |  Youtube videos
to je krááásnééé! :)

taky moooc hezké!

Realistické scény BH stejně jako předešlé, dejte si kvalitu HQ a je úplně úžasné!!

taky bezva, ale to kecání ze začátku mě nebaví :D

nááádhernááá sbírka!!

boží koníci, hlavně ti předělaní! 2. díl toho videa předtím

Scénky

21. srpna 2009 v 12:42 | kiiki - majitelka ranche |  BH and PS
Různé supr scénky z BF a nejen z něj!

zajímavá scénka s Roxy, střelba z luku

supr originální scénka - Horse skate park :D

pěkná "skákající" scénka :D
cutting

nádhera!

woooow!
scénka se Scallywagem

scénka s Alborozem

Shire tahající stromek

hezu koník, jako živý!

Neapolitano III.

20. srpna 2009 v 14:10 | kiiki - majitelka ranche |  Stablemates
Jméno: Neapolitano III.

Přezdívky: Neli, neapol, nea

SN: x

Pohlaví: hřebec

Věk: 6 let

Potomci: 0

Odkud je: Španělsko

Zbarvení: rose Grey


Plemeno: Andalusian

Stav: 9/10

Vzácnost: 8/10, jde špatně sehnat

Rok výroby: 2006

Počet v CL: 4

Cena: cena celého setu 12ti SM byla něco okolo 900, takže cca 75 Kč

Temperament: 6/10 - docela velký

Zaměření: Výstavy, přehlídky, chov, drezuru

Výhry: 3. místo ve WW Photo Show - SM Iberians

Povaha: Neapolitano je už od hříběte velmi velmi temperamentní a divoký, ovšem když najde svého jezdce, chová se jako beránek a je hodný. Je to čistý P.R.E. takže se ani tak nedivíme a i kdyby byl ještě horší, nikdy by jsme jej nevykastrovali, má úžasný původ. Určitě si všimnete neobvyklého a zajímavého zbarvení - rose Grey- které ho dělá velmi neobyčejným koníkem. Má taky krásnou hustou hřívu 2 barev a dlouhý, hustý ocas taktéž dvoubarevný. Má pěknou lysinku a 2 kopýtka světlá-a 2 tmavá. Jeho oči jsou taky zajímavé, hnědé, velké a živé, jako sám Poli. Je ještě mladý a myslíme si, že se sklidní. Zatím chodí na výstavy, kde je většinou poslušný a získává dobré umístění. Snad najde také nějaké klisny na připuštění. Má moc rád drezuru a některé prvky předvádí i sám od sebe, ve volnosti. Máme ho od února 2008.


CM Classic Starlight a hříbě

19. srpna 2009 v 15:14 | kiiki - majitelka ranche |  CM koně Breyer
2 krásní Classic pegasové, ty bych moc chtěla podle mě jsou moc povedení. Sice byli za 340 USD, ehm to je asi 6 100 kč ale asi si je někdo koupil ;) křídla jsou opravdu kráásnáá!
dospělý

a hříbátko

Koment plííís!

Rodinky koní z JC Penney!

18. srpna 2009 v 13:14 | kiiki - majitelka ranche |  BH and PS
Každý rok obchod JC Penney vyprodukuje novou speciální rodinu koní velikosti Traditional. Někdy je jich v jednom roce i více.

krásná rodinka Appaloos z roku 2004, mě se teda líbí moc :)
Dvojice Morganů z roku 2006, taky krásní!!
Rodinka španělských koní,nejpíše lusitánů, taky moooc pěkná z roku 07
a rodina pinto-arabů, z roku 2007, krása!
A ted Vám ukážu úplnou novinku!
Nová rodina koní! Nejpíše plemene TWH nebo tak něco. Je tam velké hříbě v postoji Caravelle, klisna Bluegrass a hřebec na postoji Doubleho. Tuto rodinku bych mooooc chtěla! je boží!
Hříbě :)

Klisna

a hřebec

Prosím komenty! Jinak se budu zlobit! :D

asi 31. statistiky...

17. srpna 2009 v 23:06 | kiiki - majitelka ranche |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (10.8. 2009 - 16.8. 2009) je:
Pondeli: 155
Utery: 137
Streda: 109
Ctvrtek: 108
Patek: 111
Sobota: 107
Nedele: 106

Celkem: 833
Jako docela jste mě naštvali, řekla jsem že sice jsem od středy pryč ale články jsou a budou! Zase jsme skoro o 200 klesli a dnes tu nebylo ani 100 lidí! ani nevíte jak mě to mrzí! protože se se snažím psát ikdyž jsem na dovolené!!!

Přehlídka věcí od Peťi 2.díl

16. srpna 2009 v 15:15 | kiiki - majitelka ranche |  Fotogalerie

Pokračování

krásný postroj Sněženka, sluší všem klisnám, je spíše ozdobný a velmi příjemný, klisny ho mají moc rády. Zde na Rose

Deka Srdce, velmi příjemný a teplý materiál, vhodná spíše pro větší koně, zde na Black Rose

Srdíčkový postroj, taky velmi pěkný, vhodný pro všechny a hlavně pro zamilované :D zde na QH hřebci

Postroj Zub, kamínky mi připomínají totiž žraločí zuby :D uzdečka se na Kobalta nevešla, ale moc mu sluší. Není ale až tak pohodlný.

Postroj Srdce, opravdu krásný, vhodný pro všechny, pohodlný a slušivý :-)

Postroj Rockstar, ten se mi líbí hrozně, je třpytivý a zlatý. Sluší skoro všem, zde na Rose na kterou je dělaný :)

Ozdobný černý a třpytivý kvítek, hlavně pro klisny a je opravdu krásný. Na Rose, Lady a Star :)

Zlatý postroj, na Generálovi a QH hřebci, taky krásný, pohodlný a oblíbený.A chlupatý :D

Sotva jsme dofotili a já uklízela věci, Star a Rose se pustily do dekorativních květin a...

poté se přidala taky Anne, hannover, Generál....

Ewerest a Kobalt! a květiny rychle mizely!

Jakmile uviděli, že jsem si jich všimla, začli zdrhat! Potvory jedny chlupaté! :D ale naštěstí toho moc sníst nestihli :P

a tady po úúúútokuuu :D

PS: fotila jsem před TV, takže si nevšímej te mého a kamery odrazu XD

CM Sheik

15. srpna 2009 v 14:25 | kiiki - majitelka ranche |  CM koně Breyer
Sheik nabízený za 123 USD (to je docela dost, cca 2 214 Kš :/) mě se líbí více jak Sheik, je hlavně hrozně pěkně zbarvený a vypracovaný. Je zbarvení golden silver dapple


Přehlídka věcí od Peťi 1.díl

14. srpna 2009 v 16:34 | kiiki - majitelka ranche |  Fotogalerie

Jednoho hezkého dne se naši SCH a jiní nudili, tak jsem se rozhodla udělat jim radost a nafotit s nimi přehlídku věcí od Peťi :)

První se ukázal Generál s červeným postrojem, taková barva mu moc sluší :-)

poté se ukázal hřebec hannovera, ještě beze jména, ve velmi slušivém zeleném postroji, moc hezká je uzdečka s korálky a chocholka :)

tady se na scénu vervala Black Rose, s pěkným postrojem "Pusinka", hezké jsou na něm korálky a barva jen na klisny, je takový lehký :) Rose moc sluší

tady se předvedla Star se svým Hvězdným postrojem! je velmi slušivý a příjemný :)
Zase Star, s nádherným, nadýchaným, slušivým a elegantním postrojem Peříčko, pouze pro klisny (to asi poznáte :D) uzdečku jsem našla až po focení.... :D

Lady Anne a postroj Pomněnka, taky mooc hezký a sluší hlavně klisničkám

a tady už TWH Ewerest s postrojem Oheň! Velmi krásný a oblíbený :)

Zde Medový postroj na Star, vhodný pro všechny, velmi příjemný a hezký :)

A poslední dnešní postroj Leopard - vypadá pěkně na štíhlých koních, zde Lady Anne