Září 2009

za září rekordní články!

30. září 2009 v 22:53 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Tak, toto je poslední zářiový článek a je dokonce 1 1 4 !!! Nemůžu tomu uvěřit! nejlepší zatím byl červenec s 65 články ale tohle je skoro jednou tolik! Takže jak už jsem psala, průměr je 3,8 článku na den. Takže skoro 4 denně! Super! Jsem moc ráda :) Taky moc děkuju, že mé články (většinou) čtete a že se Vám líbí! Píši je pro Vás :) A příští měsíc to snad bude stejně dobře s články, jako ted :)


30.září - poslední den měsíce!

30. září 2009 v 22:46 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • Já- škola nic... ale snažím se učit. Je to hrůza, dnes jsem si v puse naměřila teplotu 37,9 C :/ Bolí mě hlava a až toto dopíšu, jdu spát... Snad mi bude zítra líp. Mamka je ze mě nanevry :/ Zítra pokud mi bude dobře budu obíhat ráno (spíš dopoledne :D) SRka.
 • Soutěže - takže soutěž u Everlinet jsem asi tutově vyhrála. Choco se ták těší na cenu! moc moc! U Elen to vypadá moc hezky, o nej ranch roku snad taky postoupím, ale jsou i lepší ranche, třeba Ivči, Peťi nebo Sii, ale jsem hrozně ráda že mi dáváte hlasy! Ani nevíte jak mě to těší! Těším se na poslední kolo nebo kolik jich bude :D Pořád přemýšlím co já udělám za soutěž :) Asi výstavku, nechte se překvapit ;)
 • Zamluvila jsem si Poker Joa, spíše obědnala a snad si ho vemu na AS! A proč? Protože TH měl poslední 2 ks a už asi ani nebude! Wow jsem ráda že jsem se zeptala, jinak bych o něj ještě možná přišla a moc se mi líbí, to by byla děsná škoda, je totiž doost (zkouška, do komentu napiš jakého plemene je Joker!) velký a mohutný Paint a to je moje :D Bude 100% bezva western koník a možná i drezurák a umí spoustu super kousků! Moje cena je 783 Kč což se mi moc líbí :D Snad mi na něj na AS vyjdou money! musííííí! Ježišmarjá já toho chcu :/ Je k němu i DVD, ikdyž nevím jestli nám půjde :D Je to model jen pro USA, takže dost cenný. Možná budu mít také Windtalkera, ale zatím se rozhoduju, at to nepřeženu... nejardši bych všechno :D ale i on je krásnej a byl by brácha Sierry! Booože já to nevydržím! Appy taťka bude v USA měsíc.... jéééé.... AS se blíží! Ale platba ještě nedošla, snad zítra :( Jinak asi umřu :/ nebo se zblázním!
 • Koníci- se mají skvěle! Jsou hrozně rádi že na ně mám plno času, když zrovna nespím nebo se neučím :D Blue je dnes malinko nevolno a Double si hned myslel, že už rodí XD Chudák, jeho první hříbě, nojo má nervy víc než mamča :D Plati je ted s Blue snad nejlepší kamarádka a ještě s ostatními Classic a Tradi klisnami každý večer utvoří takovou skupinku, kde si povídají! Moc hezky se na ně dívá, jaké jsou kamarádky a pomáhají si :) To samé hřebci, rádi spolu soutěží, kecají spolu anebo dokonce probírají takové ty "klučičí" věci! :D Radši je ani neposlouchám XD To by bylo keců :D Dnes jsem zadekovala Treu, dostala dečku mé, ségry a mamky výroby a bílou ohlávku od Mazla nebo Ivy. Ještě byl zadekován Chub dečkou od Peťi a ten už ohlávku má, nylonovou modro-zelenou od Ivči. Ještě mi zbývá docela dost koníků a dochází deky :( Holt někteří si počkají na Vánoce nebo AS...
 • Vánocééé se blížííí! Většina koníků už dárky má, teda bude mít, od Ivy, Lintith a Peťi a pak snad i nějaké od Breyera.
To je vše! prosím koment!


Seznam mých Breyer koníků 1.díl

30. září 2009 v 22:04
Nápad mi "vnukla" Peťa. Spousta lidí si určitě (spíš 1000% :D) nepamatuje, takže Vám sepíšu všechny své Traditional, Classic koníky a ještě Stablemates a MW, ale ti spíše nemají jména. Doufám, že si je pak bude aspon z části většina pamatovat ;) Já si teda SCH o jiných moc nepamatuju ale BH od jiných si většinou pamatuju! :) Nj je to tolik jmen takže prominte a hrozně se mi pletou Akhalové! Protože ho mám já, Appa, Anne, Peťa, Šarlota, Silvera, myslím že i Katiik, pak Jana Š., Marťa, Ginny, Adéla.... uf! O_O

TRADITIONAL
 1. Limited Edition Chubasco - dostala jsem ho někdy na jaře. Na FD vyhrál kategorii Collectors Choices! Je to americký saddlebred krásného postoje a u nás jich až tak moc není ;) Dlouho vyřazený a dost cenný.
 2. Limited Edition Caravelle - je Chubascova dcerka a byla k němu v setu. Doufáme že někdy najdeme její matku. Je to také americký saddlebred! Je to nejstarší hříbě, je jí rok a půl. Cenný a vyřazená.
 3. Limited Edition Collectors Choices Sierra Blanco - jeden z mých prvních Tradíků a jsem moc šťastná že ho mám! Je to paint a dostala jsem ho k Vánocům. Na FD Brno vyhrál 2. místo v podtřídě Col. Choices, po Chubascovi :) Postoj je taky moc krásný a budu mít CL. Jsou jen 2. v ČR a 3. bude Ivy!
 4. Takoda - hříbátko Trey a Sierry, paint moc hezkého a roztomilého postoje! Dostala jsem ho na narozky, tedy narodil se na mé 15. narozky. Jednou z něj určitě bude šampion po tátovi i mámě!
 5. Treasured Move - další Paint, matka Takody. Je to klidný mold. Treu má hodně lidí, je docela oblíbená a letos se vyřazuje. Má opravdu krásné zbarvení. Přišla se Sierrou na Vánoce
 6. Bluegrass Bandit - TWH grošovaná klisna krásného postoje. Máme ji ani ne měsíc. Ted je březí s Double Troublem a hříbě čeká na Vánoce :) V ČR je hodně oblíbená!
 7. Double Trouble - TWH Collectors Choices. V ČR je pouze můj a Appy. Má krásný postoj a ribbons v hřívě. Čeká s Blue hříbátko :) je už dlouho vyřazený a cenný.
 8. Harmonie - již vyřazený a špatně sehnatelný koník, stejný postoj jako Chubasco. Dostala jsem ho taky spolu s ním, Rags a Chocym na jaře. Je to hodně vysoký a moc pěkný hřebec plemene Dutch Harness horse.
 9. Ethereal Earth - letos se vyřazující a poměrně vzácný koník, 1. Element Země, plemeno paint, na krásném divokém postoji a on sám se někdy chová jako mustang nebo hříbě. Dostala jsem ho k narozkám! :) Jeho krásnou krabici jsem si schovala :)
 10. ELCR Chocolate - Rocky mountain poměrně cenný a už vyřazený a omezený koník. Je hodně klidný a přišel k nám spolu s Chubaschem, Harmonim a Rags :) Brzy přijede jeho klisny Royce Pottery, ketrou nejpíše připustí. byl na FD ale nic nevyhrál.
 11. Tregoyd Journeyman - další krásný a obří koník co jsem dostala k narozkám. Myslela jsem si, že bude jediný v ČR. (a byl první) ale nakonec budou asi 4... Je to plemeno Clevelandský hnědák, hodně vzácné plemeno (jen cca 500 koní!) a jeho koupí přispívám na opravdové koně! a je opravdu BOŽÍ a jsem ráda že ho mám! Vyhrál na FD myslím těžké koně!
 12. Spirit - toho jsem si vzala na Fun Dayi. Je to mustang zajímavého zbarvení z filmu Spirit, Cimmaronský hřebec a je zajímavého postoje s rozevlátou hřívou a ocasem! Snad budeme mít i jeho klisnu Rain :)
 13. Treasure Hunt Pegas - už dlouho vyřazený, docela cenný a hlavně krásný koníček. Je to mustang se zbarvením deka appaloosa a já ho mám moc ráda. Z jeho postoje si založím CL (brzo bude Blue Suede Shoes a TH Pinto). Mám ho z FD v Brně!Čeká s Elsinore hříbátko!
 14. Midnight Lady - u nás je pouze Appy a moje. Je to krásná Shirská klisna kterou jsem dostala na narozky. Má hříbátko Creamsicla s Foxem a na Fun Dayi v Brně se stala Grand Championkou! Je opravdu úžasná a veliká! Cenná a již vyřazená.
 15. Cremasicle - hříbě Shira Midnight a Foxe. Roztomilý! Narodil se 4.8. :)
 16. Fox Valley Oliver - Jeden ze 4 prvních Tradíků, na Vánoce. Je to úžasný Shir a má hříbě s Midnight, Creamyho. Letos se vyřazuje.
 17. Quickstep - hříbátko Rags a Barbara, co jsem vyhrála díky Midnight na Fun Dayi takže odtud jsem si ho dovezla :) Je děsně roztomilý a postoj zajímavý :D
 18. Rags to Riches - přijela na jaře spolu s Chubem a Carou, Harmonim a Chocolatem. Je to mamka Quicka, plemeno A1/1. Krásná a dlouhá dostihačka s podstavcem, letos se vyřazuje.
 19. Barbaro - koník kterého jsem dostali o velkých prázdninách. Cenný, krásný, vyžazený a levný! Je to otec Quicka a partner Rags, také plemeno A1/1.
 20. Milton - nejnovější koník! Přijel zhruba před týdnem. V ČR jsou jen 3 - můj, Appy a Ivy a bude Kattika. Je to tedy cenný a vyřazený a ne zrovna levný koník. Je to plemeno myslím Holandský teplokrevník, výborný skokan a drezurák. Je taky hodně vysoký.
 21. Azhar - mi přišel 29. dubna. Je to krásný arábek který má hříbě Lagunu s Elegance. Výborný parkurák a dostihák, je to ještě mladoch a má krásný postoj!Na FD se umístil myslím na 5. místě v hodně obsáhlé kategorii Lehká plemena.
 22. CC Elegance - další klisna co jsem dostala k narozkám. K nám přišla těhotná a záhy porodila Lagunu po Azharovi :) Má krásný elegatní mold - od toho jméno a je hodně vysoká. Je to dobrá drezuračka! Plemeno arab! Předčila Aze a vyhrála 3.místo na FD v Lehkých plemenech.
 23. CC Laguna - narodila se na mé narozky 3.6. Elegance po Azharovi. Je elegantní po mámě a barvu má po tátovi. Má moc ráda Takodu!
 24. Polaris - další koník z velkých prázdnin. U nás už moc cenný není, ale je to krásný arabák božího moldu! Má opravdu zbarvení jako obloha nebo polárka. Plánuju z jeho moldu CL. Vyřazený a pouze 1000 ks!!
 25. Gold Sheitan - bratra SSR Askari Sheitana jsem si dovezla z FD v Brně. Naprosto úžasný koník a mold! Jistě každý ví, že je to u nás moc oblíbený Akhal Teke. Čeká hříbátko s Platinum :)
 26. Goffert 369 - Goffa mám taky jen já a Appa. Je to krásný frís na počest zemřelého Goffa, stejně jako Barbaro. Jsem mooc ráda že ho mám!!! Je to Grand Champion a vyhrál Svod frísů 2009! vyhrál na FD kategorii Sportovní plemena.
 27. Keltec Salinero - další koník z prázdnin. Úžasný drezurák a Hannover. Je hodně vysoký a moc šikovný! Letos se vyřazuje.
 28. Cefnoakpark Bouncer - Cefík je nejmenší náš Tradík! Je to Welšský poník. Je taky nejroztomilejší a moc dobrý v parkuru i drezuře! Je malý, ale šikovný! :D Obědnala jsem si ho s Al Hattalem v srpnu.
 29. Ideal- Íďa je plemene Oldenburský kůň, velmi cenný a vyřazený a nesehnatelný. Já jsem si ho vzala na návštěvě u Appy která byla 4.8. Je moc krásný, vysoký a hodně všestranný!Byl to poslední koník v eshopu!
 30. Cheveyo - další Collectors Choices z roku 2008. Již vyřazený a nesehnatelný a v ČR jich ani moc není. Je to mustang a někdy pěkný divoch! Je krásného postoje a ráda bych měla jeho CL. Na FD v Brně vyhrál 3.místo v Col. Choices
 31. Etheral Wind - 2. živel Vítr který k nám dorazil o velkých prázkách! Je moc krásný bělouš a bratr Eartha. Je plemeno PRE. Úžasný drezuráček!
CLASSIC
 1. Jewel - paint klisna, kterou jsem dostala ke svátku. Ještě se dá sehnat v eshopu s hříbětem. Šikulka ve westernu!
 2. Tricksy - je hříbátko Jewel a otce zatím hledáme, možná je to jeden z našich plemeníků paint! Je roztomilýýý
 3. Starlight - již nesehnatelný, přijel na můj svátek spolu s Carol, která s ním jezdí drezuru a western. Je to plemeno Quatr!
 4. Platinum - březí klisnička, Fun day 2009 odkud jsem si ji odvezla. Je to paint, šikovná ve westernu a moc krásná!
 5. Al Hattal - arábek z edice Best in Show. Přijel spolu s Cefem. Má opravdovou hřívu a ocas, je bezvadný v dostizích a moc oblíbený!
 6. Salvador - jediný v ČR, ze setu Wild Mustangs z Wal - Martu. Na RP má také svého syna Butterflyho. Je to mustang, už ne tak divoký ale pořád. Je dobrý ve westernu. Dostala jsem ho k narozkám.
 7. Butterfly - je synek Salvadora a matku hledáme. Měl by to být mustang. Je hodně divokoučký ale pěkný! cenný, jediný v ČR a přijel na mé narozky.
 8. Esperanzo - také jediný v ČR a taky ze setu Wild mustangs, na ranchi je se svou sestrou Shadow, kterou má moc rád. Mustang zbarvení paint a pěkně divokého postoje! Skvělý na western.
 9. Shadow - roční sestřička Esperanza. Je to taky mustang, ale proti němu je to beránek. Pasoucí se mold. Jediná v ČR a dost cenná. Přijela s bráchou na Mikuláše! Mí první BH!
 10. Rocky Star - úžasný Morgan na moldu Mandrakeho. Je dost cenný, v ČR jsou asi tak 3. Je to grošák, bezva na western, drezuru i parkur! Dostala jsem ho k svátku.
KOMENT! Dal mi hooodně práce!

Co dělat, když se nudíš?

30. září 2009 v 14:15 | kiiki - majitelka ranche |  Rady a Tipy
Určitě se občas nudíte, třeba když jste nemocní, když jdou prázdniny nebo prostě máte dlouhou chvíli. Tady máte seznam mých tipů, co já si najdu za zábavy a třeba tím i někomu udělám radost! :)

 1. Zajdi si na SSR! Já si moc ráda čtu Appaloosiny články,rady a tipy, třeba i hodně staré článečky,nebo se kouknu do modelů, nebo si zajděte do Napište nám! Hlavně večer to tam docela žije! :) Já tam chodím nejraději ze všeho! Můžete si pokecat s ostaními sběrateli a nadšenci hlavně BH, zeptat se na něco třeba Appy nebo najít nové SR!
 2. Když si nechcete s nikým psát, můžete si třeba pročítat starší články Vašich SR a třeba okomentovat! Mě to třeba někdy dost baví! :-) A od jiných mi to udělá velikou radost! Někdy si pročítám i své ale komentáře nepíšu :D
 3. Mě někdy chytne článková nálada a to bych přidávala a přidávala! Pokud nechceš všechny články napsat na jeden den, napiš si třeba 7 dopředu na týden! Pak když nebudeš mít náladu, čas na články nebo se budeš muset učit, stejně na ranchi něco přibude! :) Podle mě je to bezva ;)
 4. Vyráběj koníkům! Já to teda moc nedělám ale ráda jim zkouším ohlávky, sedla a deky od jiných... Pokud Ti vyrábění jde nebo si s tím spokojená, proč koníky nepotešit nějakým setem, ohlávkou nebo nějakou ozdůbkou? :) Myslím že hezký výrobek potěší i Tebe!
 5. Můžeš koníkům udělat "čistý den"! SCH a ostatní klidně ven třeba do vany nebo je umyj a navoň v umyvadle!Jsou pak krásně čistí a voňaví! BH se samozřejmě potápět nemohou a nesmí se jim do dírky v nose nebo puse dostat voda. Ale taky je můžete pěkně navoňět, hezky oprášit anebo třeba jako já zamalovat odřeninu :D Moji BH to teda mají moc rádi :)
 6. Já si taky moc ráda prohlížím Eshop TH, pořád dokola, koukám co by se mi líbilo k Vánocům, Mikulášu, k svátku, co se mi naopak nelíbí, co kolik stojí atd... nebo se na BH můžete koukat na www.breyerhorses.com kde najdete i vyřazené koníky, novinky, různé články a všechno možné! Sice je to anglicky ale když něco nemůžu přeložit, zajdu si na google ;)
 7. Foť koníky! Pokud je hezky a nechceš sedět na netu, proč nevyfotit nového koníka co ještě nemá životopis nebo vyfot něco originálního nebo legračního :D Koníky to bude určitě moc bavit!!!
To je tak všem, klidně mi napište i Vaše tipy a snad se Vám článek líbí a k něčemu bude ;)


29.9.

29. září 2009 v 19:49 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • Já- jsem ve škole ehm nebyla... mamka mi asi zařídí individuální učení.... ale já jsem ráda mezi děckama :( Ale kámoška se zítra za mnou staví, půjčit si nějaký díl Twilightu. Nálada nic moc, smutná... Marshall asi nebude
 • Jupíííííííííííí! Appy tatka už je v USA a právě ted u Breyera a schání všem koníky! Snad bude třeba Red Rum nebo Afeet Alex a dalšíííííííí! A pak taky půjde pro Gypsíka, Blua, Moona, Wintersonga a dalšííííííííí!(tento týden) Snad mi také sežene Pony Galsy a pošle co nejdřív kody Wixom Sugar a Gold Fevera Juhůůů! Na Vánoce bude min.10 Tradíků! + stablíci, Classici.... ale už nic jiného (nechci :D)
 • SM se moc těší, že budou nové přírůstky a rozšířím také jejich ranchík! Je opravdu mini ten jejich ranchík, ale taky oni jsou mini :D Ted bychom měli mít 51 SM, z toho 5 mnou namalovaných nebo nenamalovaných a 5 hříbátek, což je docela málo, na to kolik máme dobrých klisen. Však přibydou! Pomalu ale jistě přidávám jejich profily, ale dává mi zabrat vybírání jmen... Ale baví mě to :)
 • Dnes jsem přidělila Harmonimu fialovou ohlávku od Breyera a Earthovi černou od Mazla. A taky jsem uklízela na mojí pohovce, tatka mi ji roztáhl at můžu u TV ležet Já na ní totiž jinak mám všechny věcičky od Tradíků a Classiců, je to hodně přehledné. Tedka to mám na pěkném místečku na zemi, všechno uskladněné na zítra, na trénink.
 • A po 8 se se mnou budou koníci dívat na ordinaci a TV, protože mám p§lku nad svou hlavou, na poličkách :D Ted chroupají večeři :) Jsou moc rádi když se mnou můžou být. Platinum a Blue se mají skvěle, opečovávané svými hřebci a čekajích na hříbátka! To bude super! Další březí klisnou je Elsinore, Pottery bude a taky Wixom Sugar! WOW! letos bude podle mě ještě min. 5 Tradi a Classic hříbátek a tak 5-10 SM! U MW možná také nějaké! Na konci roku naše Breyer hříbátka vyfotíme na památeční foto, jako má Appa! (nj samé super nápady má :D) a dám to sem :) Creamy, Caravelle, Takodík, Laguna, Quik, Tricksy, Butterfly a Shadow se na ně hrozně těší! To bude už pořádná banda uličníků :D Já osobně teda hříbátka zbožnuju! Baví mě je cvičit ale né je chytat :D
 • Počasí je dneska teda hnus! Zima, mrholí, fučí, blééé! Však z toho jsem tak unavená :/ Dnes koníci trénovali vevnitř a na pastvu chodili jen zadekovaní, což je sotva půlka.
 • U Peťi jsem si včera zamluvila krásný Christmas setík!(áá zkouška! do komentu napiš zkratku svého, pokud nemáš tak moji, zkratku ranche!) Koníci samozřejmě o ničem neví, je pod stromeček! Vemu si ho spolu s ostatními věcmi na AS. Takže to máme min. 700 na věci od Peťi, min. 700 na věci on Lintith (včera jsem si ještě doobědnala 2 ohlávky a arabský set) pak od Ivy si snad taky něco vemu a chci ještě min. 900 na tombolu! Snad mi to všechno vyjde a tombola se mi vyplatí... jestli ne tak se asi uškrtím! Dnes by to tatka měl konečně zaplatit, HURAY!!
A chci pořádný koment a vaše názory!!!

Toto je ten setík od Peťi za 360 Kč! Super cena že? ještě budu mít ke třem sedlům co nemaj podesdlovku, podeslovky zdarma :)

3.díl NB - FF Gold Fever

29. září 2009 v 19:08 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Dalším koníkem do mé sbírky bude vyjímečně dobrý parkurák a crossový kůň - Fun Foals paint hřebec. Bude mít s Wixom Sugar hříbátko. Jeho mold je přímo skokanský a zajímavý. U nás ho má zatím Appa a Katiik a ještě s mým budou tak 2-3 kusy. Jinak bude docela doost cenný, stejně jako Sugar. Stojí stejně jako Wixomka, pro mě 846 Kč což je hezká cena! Je to středně velký koník (ale taky je ve skoku že) s kratší stojatou hřívou a ocasem taky tak středním. Viděla jsem ho u Appy na návštěvě a zalíbil se mi a také moc chci FF hříbátko. Má docela velkou hlavu a zajímavý soustředěný výraz při skákání a k tomu lysinku. Barva je logicky paint. Má také zajímavé groše, které poslední dobou asi miluje i Breyer! :D Spoustě lidí se nelíbí ale mě jo. Mám ráda zvláštní koníky kteří se všem nelíbí (má to taky nějaké výhody) Určitě bude super plemeníkem (což uvidíme na Sugar) a později možná připustíme i jiné klisny. Doufám že i Vy budete mt zájem, ikdyž na Allegra Con Bria Appy určitě nemá! Moc se na něj těší Katie, bude to hlavně "její" hřebec. A já také! V jeho trošku divočejší povaze je totiž i velká mazlící povaha :D Co si o něm myslíte?

Foto by Appaloosa!


27.9.

28. září 2009 v 13:42 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • Já... radši nic... jsem moc smutná. Mazel nepřijela. A zjistila jsem, že už nikoho, kdo by si na mě udělal čas (krom rodiny) nemám V pátek měla spolužačka oslavu narozenin a ani mě nepozvala :'-(
 • Soutěže- přemýšlím, že bych nějakou udělala! Určitě by mi to zvedlo návštěvnost,(ne že bych to potřebovala :D) chtěli by jste? Byla by asi jen pro BH, protože můj ranch je hlavně o nich... nebo kategorie BH a taky SCH a ostatní, přece jen každý BH nemá. Jinak si v soutěžích vedeme skvěle! u Everlinet to vypadá na vítězství, Choco se hrozně těší na cenu a až to poví Royce Pottery :D Je na ni strašně natěšený! A já se mu nedivím! Je to úžasná klisna, ale jak už jsem psala, necháme ji vybrat. Samozřejmě ji necháme vybrat! Zájem by měl i Harmony, Keltec, Earth a asi 15 dalších :D U Elen máme 25 hlasů, takže snad určitě postoupíme. Elegance je moc pyšná a Azhar a Lagunka na ni také U Appy se do finále snad určitě taky dostaneme, ale bude to boj! Tolik pěkných ranchů! U Ginny brzo soutěž kde je Barb začne, tak plosím pak o hlas :) A pak jsem ještě u Lasai, ale ta ji ted odkládá, Pegas si počká, možná ho zatím přihlásím ještě někam, ted se to soutěžemi jen hemží! Tak proč se nepřidat že? :D Naše western show se odkládá zase na příští víkend, fakt nemám náladu a to tu možná Mazel bude a zapojila by se s Tahomou. Snad bude některý den pěkně :(
 • Počasí- je dnes božííí! Teploučko, krásně, toho se musí využít! Konečně snad zas po obědě a učení vemu ven koníky, poprvé s new fotákem! (zatím jsem fotila jen doma) tak se moc těšíme! Slíbila jsem to Polariskovi a Goldovi tak je vezmu a ještě možná přiberu Trega nebo Harmoniho a také jejich fotky pošlu do nějakých soutěží, např. u Verči nebo lišky.
 • Trochu mi zvedli náladu dnešní statistiky! Jsou fakt boží! Hlavně že neklesají a ještě se zlepšily! Články mě baví čím dál tím víc a už jich máme 106, což má podle mého málo ranchů! s tímto 107. Akorát už někdy nevím co psát :( Vyšlo mi to na průměr 3,8 článku, takže skoro 4 na den! to je pěkné ne? No podle mě teda jo! Ikdyž některé jsou jen hlasování, ale většina je věcných! Ale taky jsem už v 9.třídě, jsem často nemocná a nemusím se dost učit. Co myslíte?
 • Arábek Sharm (El Sheikh dám jinému koni) se už mezi hřebci pěkně zabydlel a někdy se chová trošku jako vůdce. U nás vůdce stád nemáme, naši koně se většinou neperou (spíš hádají, třeba o klisny :D) ani nikdo nikoho neponižuje atd.. Ale Sharm ještě našemu "systému" úplně nerozumí, tak mu to dnes Riviera a Desperado vysvětlovali, s těmi se nejvíc kamarádí (Desp už nežárlí na to že je to arab :D Riviera je jeho) tak se uklidnil a ted se popásá na poličce s ostatními. Milton je zase stejný klidas jako třeba Choco, nic nevyvádí, nevymýšlí blbiny a snaží se někdy ukáznit Lagunu, když na ni Az nestačí, třeba když je Elegance pryč :D Pyšní se svou dečkou Breyer a tmavě modrou ohlávkou od Ivči. Dnes jdu jeho tréninkový plán přidat do rozpisu. Ještě někdy udělám rozpis SM a později i MW (nj tech je jak mušek :D)
 • Když budu mít asi ten, jak tomu říkám stájový ranch (ted máme poličkový) vedle mého pokojíku, rozhodla jsem se rozšířit i moje dříve nejoblíbenější (k svátku jsem Traditionaly ještě nemohla) Stablemates koníky. Ted máme stáj, jen jednu výstroj na ježdění, jednu jezdkyni, 2 ohrady a pak nějaké maličkosti. Takže si chci někdy koupit Eventing play set, ten už chci ale dlouho, aby koníci mohli trénovat. Pak určitě další hříbátka Kitten and foal play set, kočky budou chytat myši (pár jich tu máme :/) a hříbátka se samozřejmě narodí. Možná budu chtít i Dude Ranch ale přijde mi, že dospělý koník je skoro stejný jako ten z Western play setu :/ Možná by mi ho Lintith přemalovala :D (zkouška, napiš do komentu PG!) Já sama radši nee XD Dále to bude určitě Hospital set, který chci už taky docela dlouho, ten se bude taky dost hodit. Dál jen možná Riding Academy, tahle budova se mi až tak nelíbí a koníka možná budu mít z jiného setu. Grooming Center and Caffee taky jen možná, ale je tam krásný koník! Tack Shop - taky uvidíme, je tam pěkný koník + uzda a sedlo a taky budova by se hodila. saddle Club - nad tím pořád přemýšlím... až tak se mi nelíbí, takže se uvidí. 100% chci nejlépe k Vánocům s Eventing setem Western play set, je obsáhlý, krásný a milujeme western! A poslední set JAH Special Run set mám již zamluvený k Vánocům. Jsou tak úžasní cenní koně!!! Ještě bych moc chtěla Stablemates Pony Gals, hlavně palomino PRE (vzpínající se mold), pak TWH red roan klisnu, higlandského poníka, úžasného mustanga, Clydesdala, pinto saddlebredku, set Puppies and foal play set, New Arrival play set kde je palomino saddlebredka a hříbátko + vybavení a to je tak vše. Jsou to novinky myslím z Targetu, snad mi tyto (klidně i další pěkné :D) TH sežene! jsou totiž krásní a moc bych je chtěla! A taky cenní! Fotky najdete na Ebay.com. Ještě je tam i jeden boží setík MW
A chci pořádný komentář protože je to obří článek!

37. super státi!

28. září 2009 v 12:23 | kiiki - majitelka ranche |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (21.9. 2009 - 27.9. 2009) je:
Pondeli: 185
Utery: 164
Streda: 180
Ctvrtek: 189
Patek: 196
Sobota: 199
Nedele: 237

Celkem: 1350

Jsou naprosto super! Dokonce se o minulé ještě asi o 40 lidiček zlepšily! Mocinky dík! Njn snažím se přidávat co to jde a budu i dál! Ještě jednou všem dík! (to by mě zajímalo jaký by byla kdybych uspořádala nějakou souzěž O_O)

PS: nechci slyšet jak mi závidíte, že vy máte hrozné atd... protože to u všech článků vyložene nesnáším! díky!


2. díl NB - Wixom Sugar

27. září 2009 v 18:30 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
2. koníkem kterého budu letos určitě mít je úžasná těžká klisna z edice Fun Foals, budu od ní mít dokonce hříbátko s FF paint skokanem Gold Feverem (anebo dokonce dvojčata!) Moc se těšíme. Další krásná klisna do chovu! Je zajímavého zbarvení Strawberry Roan, opravdu jako velká jahůdka :D Myslím, že to bude 100% největší klisna na ranchi a možná i úplně největší koník! Je hodně široká, snad jí bude pasovat většina sedel a taky uzdeček, má i docela dlouho hlavu. v ČR jsou zatím 2 - Peťi a Katiika a celkově bude jen max. 6, protože TH doveze už jen 3-4 ks, z toho jednu moji, 2. Appy a třetí neřeknu ale vím koho :P takže zbyde už asi jen jedna možná ani to ne, takže v ČR bude docela doost cenná. Pro mě není až tak drahá, normálně stojí 940 a pro mě 846 Kč, což je dle mého super cena! vyzvednu si ji asi na Autumn Session. Má krásnou stavbu těla, docela dost akční chod, zapletený a ozdobený ocásek a docela dlouhou hřívu akorát ještě mohla mít rousy, ty já ráda :D Bude u nás určitě na tah, výstavy a chov a možná i drezuru nebo western, to ještě nevíme. Hlavu zdobí velká lysina a má 3 ponožky. Plemeno bude asi belgička.

Další fotky zde, u Peťi na Dream ranchi! KLIK

26.9.

27. září 2009 v 14:23 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • Včera jsem byla na Starém Jíčíně - a proč? jela jsem za fyzioterapeutem! Ten chlapík, Kulc se jmenuje, je pěkně drsný a srandovní :D Mačkal mi na chodidlech různé body, bolelo to jako kráva (např. střeva, ledviny, tlusté střevo, játra...) a pak mi mi tak narovnal moje křivé prsty, že jsem čuměla jak něco! O_O Wow! Sice to někdy trochu bolí ale dost mi to pomohlo! Taky mě hrozně bolely záda ale díky němu už ne! Tak za 2 týdny za ním jedu ale do Bratislavy znova! Pak jsme šly na večeři do restaurace Zámeček, mnááám dala jsem si česnekačku kde je tuna sýra, uzeného, chlebíček... mnamky! Pak jsem si dala husí játra s madlemi a od ségry jsem ochutnala kačenu s jablky, od tatky jakousi Rasputinovu delikatesu a od mamky lososa ve smetanové omáčce s těstovninami! ještě ted se mi sbíhají sliny :D Jinak nálada docela super!
 • Včera ráno proběhla Miltonova plemenná zkouška! První jsi ho pod sedlo vzala Katie s zaskákala si s ní, je hrozně moc šikovný! Získal ze 100% 98!!! Super že? Pak si ho ještě vyzkoušela na cross, taky nebyl špatný na to že na něj není zaměřený! 64%! Pak si ho vzala Carol na drezuru. Na tu dnes asi neměl den, bývá lepší, ale přesto získal 81%! Pak ještě šel s Ashley skusit dostihy, ale ty mu moc nešly, je sice rychlý, ale nebaví ho to. Získal jen 24%. Pak ještě poslední - Kylie. Kupovidu (ale já jsem si to myslela) mu to šlo fakt dobře! Získal 60%! takže western s ním budeme jezdit, ale jen málo. Přece jen není to na to plemeno, je hlavně na ten parkur, cross a drezuru. Samozřejme bude chodit na výstavy a přehlídky. Taky ho prohlédl veterinář, je úplně zdravý a také udělal různé krevní testy a taky ho "odzkouší" jestli může být dobrý plemeník. Ale podle mě určitě jo!
 • Snad dnes přijede Mazel. Hrozně se těším, ale není jí nějak dobře a jestli nepřijede tak se asi zblázním... ještě se musím jít učit, uklízet a zase učit :( chjo....
 • Ostatní koníci se mají skvěle! Blbnou venku, hříbátka si hrají, válejí se a vymýšlejí blbiny! Je u nás hrozně krásně a na slunku horko jako v létě! Budeme se snažit ještě i zítra dost fotit takže jdu dobíjet baterku a skusím najít ještě jednu. Na slunku nový fotáček krásně zaostřuje! Zkouška! do komentu (kdekoli) napiš Nikon. Dnes jsem uklidila a oprášila poličku Stablemates, ještě vyčistím stáj atd... :)

1. díl NB - RP Royce Pottery

26. září 2009 v 22:17 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
V 1. dílku vám představuji.... klisnu Pottery Barn Kids, u nás pojmenovanou RP Royce Pottery!!! Jedna z mála klisen co k nám ještě letos přijde. U nás to bude nejpíše plemeno Rocky Mountain a bude to partnerka Chocolateho. Tento mold jsem si úplně zamilovala a je tady také jeho Conga Lines. U nás vím že budou 100% 3 kusy - moje, Ivina a Appy, nevím jestli ji bude ještě někdo další mít ale u nás bude hodne cenná a omezená. Bude stát 50-60 USD takže cca. 950 Kč. Má krásnou hnědou bay barvu, lysinku, 3 ponožky a černou hřívu a ocas a také groše! bude se k Chocymu skvěle hodit! Ale necháme si ji hřebce vybrat. U nás to bude westernová klisna, drezuračku, možná i skokanka a určitě bude mít hříbě a bude chodit na výstavy a přehlídky. Je to akčnější mold a taky dost skloněný ale to jí neubírá na kráse! Je to podzimní novinka která se mohla vidět na BreyerWestu a je z obchodu Pottery Barn Kids, kde prodávají hračky a věci pro děti. Podle mě se moc povedla!Budeme ji mít na AS jako většinu koníků a dávala jsem na ni dolary předem :) Jak se líbí Vám?

Cheveyo

26. září 2009 v 21:47 | kiiki - majitelka ranche |  ♥ Traditional ♥
Jméno: RP Cheveyo

Show name: Sham

Přezdívky: Chev, Chevík, Cheveík

Věk: 5 let

Odkud je: z USA

Pohlaví: hřebec

Plemeno: mustang

Zbarvení: dunalino

Potomci: 1 - Golden Cloud RC

Rodiče: xxx

Stav: 10/10!

Stabilita: na zadních i všech 4 10/10!

Vzácnost: 9/10 - už se vyřazuje a jde špatně sehnat, velmi žádaný koník! Je to volba sběratelů- Collectors Choices a tím je ještě více cenný!

Cena: pro mě 738 Kč

Rok výroby: 2008

Temperament: 6/10 - docela velký

Zaměření: western, výstavy, přehlídky a chov

Výhry: 3.místo na Fun day v Brně 09 v podtřídě Collectors Choices. Předběhli ho Sierra a Chub :D 1.místo ve výstavě BH u Silvery, 5. místo Fun Day Brno 010, Lehká plemena, 2. místo ve WW Photo Show - Oher American (21)


Povaha: Chevíka jsem dostala k 15. narozkám a jsem za něj rodičům moc vděčná! Mamce se také moc líbí :) Je to jeden z mých nej BH. Miluju jeho krásný bujný postoj a ráda bych měla mini CL. A co se mi na něm nejvíc líbí? Jako snad jeden ze dvou moldů může stát na všech čtyřech nohou nebo se krásně vzpínat! Toto umí už jen Pegas ale na 4 nevypadá tak pěkně jako Chev. Cheveyo je pěkně divoký kus, nj 100% mustang. Ale umí taky skvěle pracovat, Kylie si ho nemůže vynachválit. Nejvíc mu jde cutting, trail, pleasure ale z westernu zvládne vlastně všechno. Taky si ho moc vážím, protože v ČR jich až tak moc není a už asi ani nebude. Je to volba sběratelů léta z minulého roku. Je to boží model! Dostal se k nám za dobrou cenu protože na ranchi kde se narodil se jim nelíbil (to nechápu!). Není sice moc vysoký, ale má krásně svalnaté tělo a dobře se na něm jezdí. Hlavu zdobí velká lysinka a má veliké očka plné pochopení. Má hrozně bujnou a podle mě úžasnou hřívu. Ocas je taky hodně dlouhý, hustý a pěkně vystínovaný. Má taky trochu rousy. Má veliké šedivé kopyta skvělé formy a díky tomu neptřebuje vůbec kovat. Nemusí moc muže, nejpíše ho předtím možná i bili. Někdy je pěkně tvrdohlavý a neposlouchá. Zvlášt když je mu zima nebo se mu něco nelíbí. Na výstavách se zatím umístil moc pěkně! Byl také na Fun Dayi v Brně a vyhrál pěkné 3. místečko v Collectors Choices a pak byl naštvaný na Sierru a Chubasca co ho předběhli :D Bývá někdy i trošku agresivní, je to ještě mladoch. ÁÁ zkouška! napiš do komentu CC! Ale určitě se časem zklidní ale nikdy bychom ho nevykstrovali! Plánujeme, až seženeme vhodnou klisnu, připustit jím. Hříbátko by bylo určitě úúžasnééé! Má taky zajímavé zbarvení dunalino. Nejvíc se rozumí s Pegasem a Spiritem :)


25.9.

26. září 2009 v 11:53 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • včera já- jsem nebyla ve škole ale to vás asi napadlo... dozvěděla jsem se že hned v úterý píšeme velkou písemku z matiky!!!! Já se asi zblázním! budu se hlavně dnes muset učit! Grrrr! Mamka mi už jela pro sešity... chjo :/ já se z toho fakt.... nenávidím MATEMATIKU A ŠKOLU! Nedaj mi klid asi o prodloženém víkendu! :/
 • Soutěže- takže soutěž u Sii začla, tývado v tak velké soutěži jsem ještě asi nebyla! Tolik krásných koní! A taky má hodně moc kol... Taky začla znovu u Elen a tam zatím vedeme, tak je Elegance moc ráda. U Everlinet to snad vypadá na vítězství :) všem co hlásli 1000x děkujeeemeee!
 • Včera jsem ještě různě koníkům zkoušela věcičky od Ivči, Pegas si vyzkoušel westernovou sadu, přivlastnil si nebo spíš vyměnil bílou ohlávku za černou s třásničkami, moc mu sluší! Chub dostal tu svou nylonovou, Miltík k dece modrou, Rags tu co měla mít Blue a Blue bílou s třásničkami :) Ještě rozdělím zbytek. Jinak si už budu snažit věcičky schovávat na Vánoce, ty z AS od Peťi, Ivy, Saddlery shopu a Lintith už si schovám! At si koníci nemyslí :D Ale stejně se nejvíc těší na ty koňské přírůstky! To je asi jasné, stejně jako já :D :) Ach Gypsy, Blue, FF klisno a skokane a hříbátko, Wintersongu, Moone, Marshalle, Royce Pottery.... lámete mi srdce jak píše Elen XD
 • Koníci se mají skvěle! včera byla docela kosa, fučelo, ale dnes když jsem se asi před hodkou probrala už nefučí a je krásně teplo tak až mě trochu přejdou záda a naučím se trochu, dopíšu sešity, pujdu snad ven fotit. Vemu asi Golda, Poliho aaaa...(zkouška! dej kdekoli do komentu smaila s brýlemi) ještě uvidím :D Takže dnes budou taky hodně trénovat. Hříbata dáme na chvíli do výběhu společně bez matek, at se trošku osamostatnují, ale ne na dlouho. Caravelle a Takoda už jsou docela dost zvyklí být bez rodičů. To je fajn. Blue i Platinum se mají velm dobře! chodí na procházky, dostávají dobroty, přibírají a čekají!
 • Máme nové SR - kiki neboli Bandit a její Equine manor ranch ! Odted už SR neberu, jen vyjímečně když se mi bude ranch moc líbit! Dnes Bandit přidám do Oblíbených.
 • Docela mě nekteří štvete! Spousta lidí zapomíná na zkoušky, takže budu trestat!!!!! Za 5 zkoušek, které nenapíšete, vás normálně vyhodím!Neberu žádné omluvy jako nemám čas, nestíhám a bla bla bla! Nebudu si držet SR k ničemu! Tak si dejte pozor, okolo 12.10. bude hodnocení SR října!!!
 • Hrozně se těšíme na neděli! Konečně přijde Mazel! do té doby mě usouží škola takže to bude příjemné být s kamarádkou a koníky :D Moc ted nebudu obíhar SR ale články budou! nechci dostat zase štycu z matiky :/
To je vše :)

Trawel Regina

25. září 2009 v 20:24 | kiiki - majitelka ranche |  Stablemates
Jméno: Trawel Regina

Přezdívky: Regina, Renča, Regí, Trawel nebo Traw

SN: x

Pohlaví: klisna

Věk: 7 let

Odkud je: Německo/hřebčín Trawel

Plemeno: A1/1

Zbarvení: Metallic flea-bitten grey, česky podle překladu Kovové blechami pokousaný šedý XD

Potomci: 1

Rodiče: O: VnV Stormgazer M: VnV Icewind

Stav: 10/10

Stabilita: 9/10

Vzácnost: 9/10 - jedna z mála v ČR, vyřazená špatně sehnatelná, jedině s celým setem 12ti SM

Cena: okolo 75 Kč (celý set stál okolo 900 kč)

Počet v CL: 4

Rok výroby: 2006

Temperament: 4/10 - střední

Zaměření: Dostihy, parkur, drezura, výstavy, přehlídky a chov

Povaha: Trawel Regina byla jedním z prvních Stablemates na našem, tehdy ještě malém ranchi, dostala jsem ji ze setem k svátku. Je to hodně vysoká, velká a celkově urostlá klisna, větší než kdejaký hřebec! přišla k nám z výborného chovu Trawel. Její rodiče jsou championy! Má zajímavé zbarvení- anglicky pojmenované podle blechami pokousaný! :D je taky hoodně lesklá a díky tomu že moc nepoškrábe. Je jako ze stříbra, když se pořádně vyhřebelcuje, opravdu se třpytí :) Brzy ji plánujeme připustit, nejspíše novým arábkem. Moc ráda by měla hříbě a je taky moc krásná. A angloarab je také výborné plemeno. Je někdy pěkně temperamentní a někdy i trochu náladová. Mívala zlozvyk - klkání ale už jsem ji to odnaučila. Je to skvělá, rychlá a hbitá dostihačka a většinou vítězí. Také skvěle skáče a drezura ji také většinou jde. Na výstavách je velmi šikovná. Její svalnaté tělo zdobí 2 ponožky a hlavu lysinka. Má velké chápavé uši a velké černé oči. A já si vás vyzkouším! jak čtete povahy koníků! Napiš do komentu z jakého setu je! no uvidíme! Má jako většina plnasů má kratší hřívu ale docela hustou a ocas je zas hodně dlouhý, stínovaný a hustý. Je to fakt povedená klisna!


Věcičky od Ivy!

25. září 2009 v 19:07 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
ahojky! Dnes nám přišly nádherné věcičky od Ivči!!! koníci jsou hrozně happy!!!

A tady fotečky-

Poznámka: Toto je úžasná a jako opravdová dostihová uzda! Bude hlavně pro Rags, Barbara, Spirita, Azhara, Golda a další dostiháčky! Podle mě Rags pěkně sekne! má krásně jemný nánosník z filcu, podkrčník nebo jak se to jmenuje se dá nastavit a oteže také! ty jsou taky krásně barevně zdobené a jde nám k tomu i dostihové černé sedlo a červená podsedlová dečka od Peťi! čelenka je taky moc pěkná! Rags si ji úplně zamilovala :D Ted bude trénovat ještě raději :)

Pozn: tohle je úžasný dáreček od Ivy! je dělaný hlavně pro Miltona (ale on se rád rozdělí :D) moc mu sluší a vše je skvěle nastavitelné! Je to skoková uzdečka, krásně jde ke všem sedlům, i drezurnímu. Na nánosníku a čelence je modrá a červená zdobivá stužka. Moc se všem líbí! Opravdu krásný dárek Miltíkovi na uvítanou!

Pozn: 3 ohlávky s třásničkami, hlavně na léto, ale budeme je používat i ted. Bluegrass si přivlastnila bílou, která jí moc sluší. Věřte nevěřte, ještě pořád jsou mouchy a komáři jakbysmet! Dle mého jsou moc slušivé a padnou všem koníkům! bud se roztáhnou nebo smrsknou, což se mi na nich tak moc líbí. Miltonovi černá ještě trošku nešla přes hřívu :D

Pozn: set 4 chráničů. Vyfotila jsem jenom zadní protože přední mi moc trvaly a spěchala jsem. Jsou hrozně pěkné a promakané, taky moc příjemné a koně se o ně dokonce hádali :D Budou hlavně na parkur a možná někdy i do výběhu. Fakt skvělé!


Pozn: stříbrná ohlávka s vodítkem, hrozně moc sluší hlavně běloušům. Zatím nevíme, komu ji přidělíme ale asi to bude Wind. Snad se trochu roztáhne, je z jiné gumy a trošku hůře se koníkům dává. Ale taky bude hojně používaná na přehlídky stejně jako zlatá od Mazla!
Pozn: další dárečky :) Modrá ohlávka, myslím že původně na SCH, ale roztáhla jsem ji :D je moc slušivá a Miltonovi zůstane, jde mu krásně k dece. Stužku budeme používat za výhry v soutězích! Moc díky Ivčo :)))

Pozn: jako opravdová, westernová sada! Sedlo je velké a prostorné, krásné černé barvy a taky ozdobené kováním! Třmeny jsou taky super a podbřišník nastavitelný takže sedí úplně všem! Uzdečka je ozdobená třásní a má pěkně dlouhé jednotlivé otěže. Bluegrass si ji pouze skusila, už se na jí samozřejmě nejezdí!!! ale hrozně moc jí sluší. Ještě je k ní podsedlová dečka, kterou mám zadarmo za sázku s Ivou :D Je pěkné žluté barvy s modrými ozdůbkami. Je hodně měkoučká, velká a ohebná! Westernáci si ji úplně zamilovali!

Pozn: nylonová ohlávka zelené a bílé barvy pro Chubíka! podle mě mu úžasně sluší a sedí! Bude jeho, jde mu pěkně k dečce od Peťi. Je také nastavitelná a má na konci kování. Moc se mi líbí!!!

a poslední nafocená věcička (ještě jsem dostala jako dárek bílou sítku na seno a koženou dečku na SCH!ještě jednou dííííky Ivčo!) je ohlávka, původně pro Blue. Jenomže Rags si ji tak zamilovala (a tyhle barvy, červená a bílá jí hrozně sluší!) tak ji ji Blue darovala! je moc hodná :) Blue si za to vzala tu bílou s třášničkami. Jako Chubascova je tato ohlávka strááášně krásná, nastavitelná a povedená!

Tak to je vše! Mě se teda věcičky děsně líbí! Nejvíc nylonové ohlávky, western sada, pak tajná věc do scénky co jsem samozřejmě nefotila a uzdečky!!! A co se nejvíce líbí Vám??? komenty!!!

24.9.

24. září 2009 v 21:56 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • Já- mám se docela fajn ale..... máme něco s pejsem, Besinou, byly tady její fotky... včera večer jsem myslela, že umře! Třepala se, nehýbala, knučela, zvracela... ale dnes je to lepší! dokonce chodila! Mamka se včera vrátila z Prahy až v 9 a čeká dnes na tatku a zítra nebo ještě dnes (no dnes už asi ne tatka tu ještě není :/) jdou k veterináři! Držte palce!!! Je jí "teprve" deset :( Já mám z toho takové nervy!!!
 • Zítra už do školy nejdu... těším se na prodloužený víkend!!!
 • Jůůůů mamka mi z Prahy dovezla vzpínající ho se koníka z pravé Belgické čokolády!Mňám!!!! Hrozně se líbil Chocolatemu! XD Toho nikdy nesmím, nejím koně ani když jsou tak lááákavííí :D No, možná později, já bych ho pak vyhodila jako vždycky dobroty od Mikuláše :/ nedávno jsem našla 4 roky prošlé :D XD A taky mi tenhle týden došli naprosto božííí Italské ryfle! Oh konečně mám v čem chodit :D
 • Milton už se zabydlel! Dostal místo na poličce mezi Barbarem a Azharem, ale ještě ho přestěhujeme mezi Winda a Ideala. Ale tatka mi musí pomoct na postel, je mrtě vysoká a já mám s kolenama problém na ni vylézt :D Ale řeknu Vám, Milton je pořádně urostlý hřebec! Wow! A nemá ani škrábnutí! Nejpíše zítra bude mít svou plemennou zkoušku. Docela se i těší! Ale taky se moc těší Katie a Carol no a samozřejmě taky Ash a Kylie co si ho taky vyzkouší :) Bude to taky bezva klidný koník na vyjíždky. Už se docela hodně seznámil a je to nekonfliktní a hodný koník. Zatím nejvíc kámoší s Idealkem, Windem, Azharem a Foxem (ten kamarádí se všemi a vždy :D) taky SM arábek si docela zvykl. Al Riviera se mu docela líbí (protože ted je u ní furt Desp tak se k ní nemuže ani moc dostat :D), ale více se mu líbí naše Charisma nebo Trawel Regina! Možná s ním dokonce Trawel připustíme! Má totiž úžasný čistý původ, samozřejmě ne tak dobrý jako Desperado ale také skvělý. Ikdyž Trawel je hoodně velká, větší než třeba Hercules! :D a taková, prostě hrozně mohutná. Brzo tu bude její životopis :)
 • Brzy také plánuju 2. dílek The Devil horses, doufám, že se taky těšíte! Koníci moc! Možná že tam přiberu ještě nějaké další, aby nebyli smutní, že v seriálu "nehrají". Je dost těžké fotit 50 SM... Jak jsem Vám v předminulém článku dávala nové výrobky Breyer, zamilovala jsem se do tech 2 SM setů, do Tractor setu (ty zvířata jsou tak boží! a koník taky! a lama! a býk! a pes..!) a do toho western setu, kde by měla být stáj, 2 koně, jezdci, výbava taky pes (nechci mít 2 stejné tak bud jednoho prodám nebo si ho třeba u Lintith nechám přemalovat) ten western 100% bude v eshopu a ten Tractor mi Appy tatka doveze z USA! hůů těším se čím dál tím víc! Na AS to teda fakt budou žně! min. 10 new Breyerů a aspon 100 věciček! a snad i nějaká výhra(zkouška- napiš kdekoliv do komentu Autumn) z tomboly (ve scénce nebo malování 1000% nebude klidně se vsadím!nejsem moc kutil) Moc děkuji že mi dáváte návrhy jmen! u Pottery skoro každý hlásl pro Royce Pottery a Quick asi bude Velvet, nebo třeba ještě k Velvet něco přidám, něco co se hodí k A1/1 :D Skokan asi bude Gold Fever a Wixomka asi Wixom Sugar :) Nejsem na jména zrovna expert ale líbí se mi.
 • A ještě hrozně moc děkuju všem co hlasujou pro můj ranch v soutěži u Appy o Nej ranch roku! jsem nadšená! Dnes mám krásných 30 hlasů! a taky moc děkuju za hlásky pro Chocolateho! snad vyhrajeme ! Soutěž u Elen sice začla (týj je v ní 12 koní!) ale Elen ji smazala protože nešly žádné fotky :/ měla by být zítra tak pak plosím zase hlásněte (nevím jestli bude nová anketa)
To je vše, moc díky za přečtění a plosím koment!

Tractor play setíííík! zajímavé, na fotce od Breyera je ten jezdec jinak oblečený! Nejvíc se mi líbí koník, lama a býýýk :D

Věcičky Lintith

24. září 2009 v 12:30 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Ráda bych udělala také reklamu mé kamarádce Lintith, která jako Iva, Mazel a Peťa dělá také krásné profesionální věci a také přemalovává úžasně koníky. Myslím, že si skoro každý zná, ale koukněte se TADY, kde má své výrobky a koníky. Je to taky mé vděčné SR.

Já si od ní na AS chci koupit několik skvělých věciček pro koníky na Vánoce.

 • Květináčky - krásná dekorace nebo pozadí na focení! Jeden stojí 7 Kč a já budu chtít 2, takže 14,- Kč.
 • SM westernový set - úžasně propracovaný a jako opravdový!! Obsahuje sedlo ,uzdečku na jedno ucho (já si nechám udělat s nánosníkem) a podsedlovou fleecovou dečku. Za 80 -90Kč.
 • SM Španělský set- další set na SM, protože pro ně skoro nic na ježdění nemáme a chceme také těm malým nabídnout plnohodnotný trénink. Obsahuje sedlo, podsedlovku, podocasník, poprsák a samozeřmě uzdečku. Bude stát jako wester set.
 • Classic stájové deky- možná budeme taky chtít a když tak možná i tu na Platinum na Traditional klisny. Jsou opravdu krásné a ohlávky také! Pro Traditional by stála deka 50-60 a pro Classic nejpíše mín.
 • Western komplet 1, Komplet 2, Anglický set, Kočárový postroj- tady ceny nevím, neptala jsem se, ale chtěla bych udělat radost i Classicům, protože pro mě máme pouze jedno western sedlo které všem nesedí a jedno anglické spíš skokové. Postroj by se hodil pro budoucí 2 tažáky a také na "posilování" ostatních koní. Ještě se rozmyslíme ale jeden či 2 určitě budeme chtít!
 • a ted hlavní Tradíci! Pro ně chceme alespon jednu Nylovonou ohlávku
  za 15 Kč. Super cena!
 • Deka + ohlávka- nádherný set! Lepší jak od Breyera! Určitě ho chceme. Ohlávka je nádherná a dečka taky. Celý by měl stát okolo 75 Kč.
 • Drezurní uzda - je naprosto úžasná! Na drezuru nic nemáme, používáme proto skokové sedlo a není to úplně ono. K uzdě za cca 40 Kč chci ještě sedlo za 80, takže celý set i s dečkou pod sedlo bude za 120 Kč. Podle mě krásná cena když od Breyera by to stálo skoro 700! O_O
Tak toto je celý seznam. Cena všeho je okolo 370 Kč. Určitě až Lintith přidá, si ještě něco krásného vybereme :) Dělá výrobky jako opravdové! Určitě si také něco kupte!
Foto by Lintith!

Footloose VS Twilight!

23. září 2009 v 17:51 | kiiki - majitelka ranche |  Ankety
Kdo je lepší? plnokrevné hnědé hříbátko nebo appalooska?

č.1!


VS

č.2


Jsou tady!

23. září 2009 v 17:15 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Dnes ráno přijel jak jsem předpokládala pošták. Já už jsem byla stanutá (divné :D) okolo 9:15 když mi to babička šla vzít. Pak mi pomohla otevřít balíček a koukla se na mé koníky, moc se jí líbili :) Já se vrhla na focení s novým fotáčkem! Ještě se s ním musím naučit, docela blbě zaostřuje i přes makro :/. Milton přijel už ve své modré dečce s bandážemi, moc mu sluší! Už mu taky zůstane a dostal k tomu ještě ohlávku. Už ted vidíme že to bude 100% úžasný parkurák a drezurák snad taky. Mohl by být i na voltiž, je hodně klidný. Hned se o něj postarala Katie, která s ním hlavně bude trénovat a taky Carol, ale seznámili se s ním úplně všichni. Potom jsem vyfotila SM arabáka! Napadlo mě pěkné jméno Sharm El Sheikh... (jestli se někdo bude opičit tak ho zabiju!) možná mu ho dám ale líbí se mi taky Hidalgo a jiné. Hned se zapojil k Stablematesům a Thee Desperado se bojí, že přijde o Al Rivieru! Oba jsou moc krásní hřebci, co dodat... Dostala jsem 12.placku s Jingles. Achjo na podzim musí být nové placky! Všechny krom Flama už mám :(

PS: bordelu si prosím nevšímejte ! je to foceno narychlo :/

Video s CM BH

22. září 2009 v 20:35 | kiiki - majitelka ranche |  My videos
Tak další dnešní mnou vyrobené video božích CM koníků z Ebay.com!


Z D E !


PS: Dejte si zase kvalitu HQ ;)

22.9. - super den!

22. září 2009 v 19:22 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • Já- jsem do školy nešla! Hurá! Nálada je dnes BESTOVNÍ! Mám spoustu novinek!
 • Takže, 1. novinka. Tatkovi do práce dnes přišel můj fotáááááááčéééék!!! Je krásný a je to ten, co jsem Vám ho tu dávala! červený, skvěle fotí i nahrává! Fakt best! Bylo k němu suprové pouzdro no a pak nabíječka, karabinka.... Koníci i já se těší až ho vyzkouší!
 • Taťka také zašel dnes do banky a vyměnil mi 260 dolarů! A hned jsme je i s mými 40 (takže celkem 300!) poslali! Takže bude 1000% Gypsy King, Blue Suede Shoes, starší Classic Shire, Moonbeam, western rider Stablemates, Kennebec Count, Pottery Barn kids klisna a pokud to vyjde tak Marshall! A když nebude, tak si vyberu bud jiného BH nebo dokonce PETER STONA! To by bylo taky supr ale nejvíc stojím o JC Penney cobíka!
 • Taky jsem poslala Ivě 380 Kč na věcičky! Těšíííím se! nové ohlávky, uzdečka, sedlo, podsedlovka, otěže a spousta dalších věcí! Koníci se taky moc těší! Dostane i nějaké (určitě úžasné) dárečky!
 • Dneska naši odjeli do Prahy a mamka se vrátí až zítra večer! Takže budu doma, do školy nejdu, jen s babičkou a budu mít možnost víc sedět na PC ! To znamená více článků atd... :P
 • Zamluvila jsem si, tedy obědnala v eshopu TH Nutracker Prince, JAH SM setík 5ti hřebců a FF těžkou klisničku a FF paint skokana (budou spolu také mít hříbě, ještě v USA!). Vyzvednu si je nejpíše na AS, no FF rodinku teda 1000% Strašně mooooc se na ně těšíííímeeee! To budou boží Vánoce!
 • Zítra by měl přijít Milton! Po 2. pokusu mého překecávání a otravování mi tatka řekl že mi na něj nechal penízky :D Taky (zkouška, kdekoliv do komentu napiš koníčci) budeme mít přírůstek SM - toho arábka :) No a dečku a placku (budu jich mít už 12!). Doufám, že zítra touhle dobou už budou nafocení, rozbalení a v pořádku :)
 • V neděli by k nám měla přijít a spát Mazel! Na to se ted těším nejvíc!Joooo a taky je to super pondělní volnoooo! Vyměníme si spolu Red Ruma, Little Tahomu - Foxíka a Gofferta! Jůůů! to se bude fotit :D Na Ruma se stráááášně těší Goldík a Pegas je zvědavý na Tahomku!Na Tahomu se taky těší klisny, protože se cítí utiskované pod tolika hřebci :/ A Foxík a Goff se těší na návštěvu :) "Vrátíme" si je nejspíše příští víkend, dlouho to bez nich nevydržím :D Mazel mi na ně vyrobí něco na scénku a možná i něco jiného :) Ale taky budou trénovat at nezleniví! To samé Rum a Tahoma u mě. Budeme s Mazlem kecat, možná zkoušet vyrábět (ježiši XD) atd... :)
Tak to je asi tak vše ale mám zavařený mozek z BH takže jsem určitě něco zapoměla :D Prosím koment od všech SR!!!

PS: prosím nic z toho neberte jako chlubení se! Děkuji!

+

=

hříbě! Buď těžké jako má Peťa z DR nebo strakaté na postoji Moonbema nebo Fizze!

21.9.

21. září 2009 v 20:52 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • Já- jsem konečně byla po 2 týdnech ve škole :D tam mi hned napařili referáty, písemku z ajiny (tu teprve budu psát) zítra píšem z matiky, zkouší z fyziky... uf... nálada super ale zas mi není moc dobře :/
 • Dnes bylo zase tak krásně a teploučko! Šla jsem si okolo 4-5 číst ven a vytáhla jsem Harmoniho co dnes neměl trénink. Moc se nám venku líbilo! já jsem dočetla krásné Srdíčko a Harmony zkoumal rybníček, zaplaval si, koukal na vážku a zaběhal si :)
 • Juhůůů! HURAYYYY! Všichni se hrozně těší na Miltonka a na SM arábka! a také na nový fotáček! To se zas budou všichni předvádět :D Určitě bude skvěle fotit :)
 • Takže o víkendu plánujeme konečně tu western soutěž, doufám, že bude stejně pěkně jako ted! ale možná bude i dřív protože asi nejdu středa - čtvrtek do školy :P Uvidíme... A také plánujeme další focení (už s new fotákem a koníky) 2 a 3. dílku The Devil horses! jsem ráda že se tak moc líbí :) Mě i koníky hrooozně baví
 • Blue i Plati se mají skvěle! Dnes dostali výbornou kašičku s vitamíny! A ostatní koníci samozřejmě taky :)
 • Chocolate si u Everlinet vede výborně. Je mooc rád! Doufám že to tak půjde i u Sii, Ginny, Elen atd... :D
 • Právě si prohlížím různé Peter Stony, co by se mi líbily, kdyby nešel Marshall. Našla jsem pěkné 2 klisny ale boužel jsou docela malé a pak nějaké Chips velké jako Stablemates, bud palomino fríse nebo černého strakáče, vypadá trošku jak Barokní pinto :)
 • S Mazlem jsme se domluvily, že budu zkoušet vyrábět nějaké věcičky :D A také si vyměníme nějaké BH, moc se na Red Rumka a Little Tahomu těšííím! A k Mazlovi pujde Foxík a asi Goffík :) Nj máme samé bezva nápady, taky ji beru jako nej kámošku :-)
Dnes vše, nemám moc čas ;)

pěkný setík starších SM :)

Foťák...

21. září 2009 v 15:14 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Asi si říkáte, co je to za nadpis? Ale k věci :) Tatka byl včera nějaký tajemný a řekl mi, že pro mě má překvápko! Přemýšlela jsem, hmmm.... co by pro mě tak mohl mít? Vždyt krom koníků vše mám! Ale nedávno jsem si stěžovala že mi s mamkou ztratili můj fotáček co jsem měla k Vánocům někdy před 2-3 roky. No a tatka na mě vytasil, že mi obědnal nový Nikon! chtěl jsem růžový (miluju růžovou ale barbie nejsem!) ale nebyl, tak mám červený ten bude taky supr. Moc se těším!! s kamerou co si půjčuju od tatky fotí dobře, ale je těžká a nedá se s ní ale natáčet, teda dá ale nejde mi to dát do notasu... Už se těším, už by mohl dojít zííítra! Juhůůů! Takže čekejte nové snad lepší fotky a i videa ! :)


Nevím, jestli toto je on ale mohl by být :)

1. díl - Nečekané

21. září 2009 v 13:59 | kiiki - majitelka ranche |  The Devil horses
Tak tady máte první docela dlouhý a napínavý dílek! Budu ráda za komenty a také za hodnocení hvězdičkami! A taky bych chtěla aby jste mi napsala vaše úvahy, jestli někdo zemře, chytnou stádo atd... tak jak je to na konci ;) díky a pěkné koukání!!!


36.Statistikýý

21. září 2009 v 13:55 | kiiki - majitelka ranche |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (14.9. 2009 - 20.9. 2009) je:
Pondeli: 177
Utery: 203
Streda: 172
Ctvrtek: 177
Patek: 163
Sobota: 202
Nedele: 220

Celkem: 1314

To jsou zatím snad nej statistiky!!!! Naprosto úúúúžasnéééé! Ta neděle, jako vždy nej! WOW moc všem děkuju!