Listopad 2009

Advent začal, Vánoce se blíží!

30. listopadu 2009 v 18:37 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Tak včera byla 1. Adventní neděle! Super, já se ták těším! Vánoce již za 27 dní! Dneska konečně asi začnu s výzdobou, našla jsem nějaké hvězdičky, sněhuláka a pár blbinek. Mamka mi najde umělý modrý stromeček do pokojíčku, kde si 24. ráno rozdáme dárky pro koníky. Budu je samozřejmě taky fotit, jaké dárky dostali :) Budou chodit postupně a já a zaměstnanci jim dají vždy dáreček nebo dárečky. Ten den nebo o Vánočních prázdniných proběhne také velké Breyer sčítání, kolik mám celkem BH za rok 2009 a kolik od které velikosti. Už ted vím, že máme 46 Tradíků a 11 Classiců, ale nevím kolik SM a MW a měli by ještě nějací přijet tedka na můj svátek a koncem ledna (ti už se ale nebudou počítat, zase až příští rok) další. Taky chci ten den udělat velké památeční foto všech letos narozených hříbat u nás nebo koupených. Samozřejmě jen Breyer. Teď chystám na "odjezd" dárky pro Lin, Ivu, Koňařku, Peťu a Zigi. A taky se moooc těším na dárečky od všech SRek a holek :-) zkouška napiš nenápadně do komentu sčítání a Betlém. Jsem fakt ráda, že mi tolik lidí něco dá :) Sice nemáme ještě Adventní věnec, ale mamka mi během týdně koupí hned 2. Jeden si dám na okno a 2. mi taťka pověsí nad dveře a taky chci někde sehnat jmelí, líbí se mi i pozlacené. Naši mi najdou svítící zelený stromeček a zlatou hvězdu do okna, to bude hezké :-) Hrozně bych si na balkon přála nějaké světýlka, nejlépe zlaté ale nesnáším blikající, z toho vždycky nervím xD Snad nějaké taťka sežene v Baumaxu. Pak bych chtěla ozdobit 2 poličky, SM a jednu Tradi, ale to už jsem myslím psala v minulých článcích. Taky Vám během týdně napíšu program na Štědrý den, co budeme dělat a tak :) taky bude snad spooousta foteček. Ještě k výzdobě - na okno si dám Schleich betlém, je moc krásný, teda jen postavičky a přidám tam papírový přístřešek a nějaké umělé stromky. Budu u něj foti Stablíky a možná i MW. Nevím, co bych ještě tak dodala... ještě mi mamka skusí sehnat umělý sníh nebo vatu a nějaké další ozdůbky. Snad se sama někdy někam dostanu, abych si vybrala.


46. Statistiký

30. listopadu 2009 v 11:46 | kiiki - majitelka ranche |  Statistiky ranche

Navstevnost za minuly tyden (23.11. 2009 - 29.11. 2009) je:

Pondeli: 203
Utery: 226
Streda: 216
Ctvrtek: 195
Patek: 241
Sobota: 258
Nedele: 264

Celkem: 1603
Červená: zhoršení

Zelená: zlepšení

O minule zlepšení o 233 lidí, to je docela supr! Dííííííííky! nejlepší byla jako vždy neděle, akorát je zvláštní, že některé dny mám klidně o 100 lidí víc a někdy o 10 míň! to je fakt zvláštní... nebo ta neděle.... zhoršení a jiné dny o dost víc... no nebudu to řešit hlavně že se ZVYŠUJÍÍÍ! :-) Kuju kuju!


To byla teda noc!!!

30. listopadu 2009 v 11:27 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Dneska byla naprosto hnusná, hororová noc!!! Jsme dost na kopci a už předevčírem hlásili, že má na Moravě být orkán, myslím až 125 km/h. No, já si myslím, že to bylo a je ještě víc. Večer úplně v pohodě že se nic neděje jsem po Superstar šla do vany, pak jsem ještě zaskočila na net a byla jsem u Ivy, všude plno světla, když najednou všude v celé naší Zašové zhasla světla, tma jak v pr...., já jsem ještě zakopla postel a ukopla si malíček :/ No super. Šla jsem si se svíčkou vyčistit zuby když začlo úplně STRAŠNĚ fučet, takový fučák nepamatuju co jsem se narodila!!! Z balkonu mi odletěl plastový stůl, málem mi to urvalo těžkou roletu, ke všemu nešlo topení a za chvilku tu byla zima jak v Rusku. Já jsem ke všemu měla horečku 38 a ted mám nějak o pul C mín, fakt super :/ Když jsem po jedné konečně usla, bylo mi horko jak v peci kvůli té horečce, ale aspon mi zas nebyla zima, našim a ségře jo :P :D Zdál se mi úplně odporný sen, že jsme šli venku, já jsem seděla na břehu nějaké obří rozvodněné řeky a naši že jdou s Danem na 2. břeh. Tak šli a najednou hrozná rána (venku asi s něčím bouchl vítr) a oni spadli do peřejí a byli pryč. Pak jsem se zbudila, prostě HNUS! Pak asi 10x po 2 vteřinách blikla elektrika, pokaždé mě to zbudilo protože začlo všechno pípat a blikat. Pak jsem zase tak na hodku usla a pak mě zbudilo štěkání Dana. No, super. Pak se mi zdál další HNUS sen, že jsem v JAHu vyhrála asi 50 nejcennějších BH, třeba Albíka, Moon Warriora, Nektoshu, Paparazziho, Burbanka, Gladwin Grey Lady a strašně moc dalších. S nákladákem co mi pučil tatka jsem si pro ně sama jela xD dojela jsem k Appě, tam mě uvítali ale Appa byla nějaká zamlklá. Dovedla mě do OBŘÍHO obýváku (zkouška napiš do komentu návštěva) a tak mi ukázala OBŘÍ balík. Já jsem ho otevřela a v něm byli úplně všichni ti předtím nádherní BH poškrábaní, zničení, rozmlácení a špinaví. Pak jsem se zbudila. Zbudilo mě taky řehtání koníků, musela jsem si co nejvíc vzít k sobě do postele, třeba Akhala, Cheva, Robíka, Mini Treu s hříbátkem a další, musela jsem taky za mými skřínáky je uklidnit, co nejvíc koním jsem dala deku, aby jim nebyla kosa a konečně jsem až do rána usla. Nějak v 6 ráno začla jít elektrika. Wind se snažil ten vítr ztišit ale vůbec mu to nešlo, byl hrozně nervozni :/ Ale naštěstí se nikomu nic nestalo, ale pořád fučí a fučí.... :/

Super že? xD

PS: Mamka mi veze noteook do práce tatkovi, musí mi tam dát antivirák, protože už ho nemám, tak nevím, kd ytu budu, možná v jednu, možná v šest. Oběhnu potom ;)

29.11.09

29. listopadu 2009 v 20:00 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
 • já - no jde to. nevím, kdy půjdu do školy. Na zítřku je nejhroznější, že dostanu další injekci a v úterý další, asi se pob... :-! Ale snam mi mamka dovolí objednat si od App koně nějak za 3 800, protože potřebuje moji skřín vyklidit. Chtěla bych si ted vzít Justina Morgana, Windtalkera, Prancer, K-Mart SM set a Breyer - Opoly, možná ještě modrou Freestale dečku a jednoho SM Standartbreda na malování, na celý set mi asi nevyjde :( No, uvidíme ale držte palce!!! a pak koncem ledna chci ještě Salpicada a ještě někoho
 • Už se hroooozně těšíme na koníky od Lin, andalusan bude určitě bomba a asi ho pojmenuju Pretty Sirocco, chci aby v jeho jméně bylo něco pěkného... nevím no... Taky jsem dnes tajně rozbalila Spirit play set, jen abych se koukla na koníky :D Tak krásně Breyersky voníííí!!! A už se taky moooc těšíme na dárečky od SRek :-))) To bude zase věciček a dárečků!
 • Jinak plánuju už nějakou tu Vánoční výzdobu. Věnec na Advent sice nemáme, ale to nevadí, mamka to nestihla tak ho koupíme tenhle týden. Chci dát na poličku SM a Tradi nějaké světýlka a ozdůbky, pak mám hooodně svíček ale ještě předtím plánuju hledat ozdoby a pak pořádně uklidit, hlavně stůl, postel, utřít prach a oprášit koníky. zkouška napiš do komentu velký úklid.
 • Koně - Tradi - jsou hrozně moc nedočkaví a taky je zajímá, jestli přibude Justin, Prancer a Windt. Musí jinak mi je App prodá a to nechci!!! :-( Sierra je mooooooc moc nadšený, že našel dalšího bráchu! Co bude příště, kde někoho najdeme? :D Hříbátka se hrozně těší na hříbě Blue a Doubla, už to skoro je! Termín je 6.12.! ÁÁÁ já se nedočkám! Hlavně aby hříbo bylo zdravé! Taky jsou moooc zvědaví na dárky a docela se i těší na Brendu, na tu hlavně Rags, Barb, Azhar, Spirit a dostiháci. Na Brendu se těší nejvíc Ashley, protože pak bude pracovat už jen s Classicy a hlavně jezdit na vyjíždky. Fire se poslední dobou, co čeká s RBD Little Tahomou hříbě, začal dost naparovat, tak ho musí Poker, Pegas a Spirit na poličce vždy uzemnit. Polaris se čím dál tím víc těší na Justu ale naštval se, že bude až po unoru, až budu mít všechny "skřínáky" od Appy pryč. Snad mi tam ještě tak ze 4 koníky nechá, nezvládnu si vzít koně za 9 tisíc :( To bude zase o Prancer boj :D Ale bude hlavně asi pro Teddíka, stejně jiného hřebce k ní moc nemáme. Na Windta se moooooc těší hlavně již zmíněný Sierra a je na něj zvědavá taky Trea a malý Takodík. zkouška napiš do komentu rodinka. A na Justina se těší hlavně Keltec, Goff a jiní drezuráci či vozatajové.
 • Classic - u nich nic nového, Plati se má moc fajn, pomalu ale jistě přibírá. Ona má termín někdy okolo 7.2., takže ještě čas. V tu dobu by měli přijet i klisny Marigold a březí Elsinore a po nich někdy v březnu snad Comanche.
 • SMka - ti zase těší na K - Mart set. Robíkovi se moooooc zalíbila tinkerka, asi z toho něco bude :D Appaloosa je připuštěná s našim Cheyennem (JC Penney z min roku, vypadá jako Tradi Pegas) a na mustanga se moooc těší náš mustang a na skokanku většina klisniček. Taky se o Vánocích ranch SM pěkně rozroste! zkouška napiš nenápadně do komentu pracovníci. Místo 1 člověka bude hned 7, taky nastoupí krávy, psi a bude mnohem, mnohem více vybavení. Taky pořád přemýšlím o tom stěhování... no nevín no... s koníky bych byla míń, zatím to moc neplánuju. Ale bylo by to dobré. Taky budou na 100% nějací Pony Gals, ale Appa neví jací. Přijedou ted během začátku prosince. Doufám, že tam bude aspon jeden pěkný setík a aspon palomino Lusitano, higland, Clydesdale, saddlebredka nebo TWH red roan. Taky Thee Desperado slavil, byl nadšená že byl v Oasis 2. Sharm na něj trochu žárlil ale taky mu pogratuloval :D Al Riviera je na Despa moc pyšná. Plánujeme je v bucoucnu připustit. Je to krásný páreček :-)
 • MW - nic nového, taky se těší na 5 nových hřebců :)

Brown Heart

29. listopadu 2009 v 17:47 | kiiki - majitelka ranche |  Stablemates
Jméno: Brown Heart

Překlad: Hnědé srdce

Přezdívky: Browny, srdíčko, heartík, hearty,
Pohlaví: hřebec


Potomci: RZ Heart a RBD hnědý skokan

Věk: 8 let

Odkud je: z Německa

Zbarvení: dark bay

Plemeno: Hannover
Stav: 10/10

Stabilita: 9/10

Vzácnost: 9/10 - V ČR jsou dva, velmi cenný

Počet v CL: 11

Cena: okolo 120 Kč

Rok výroby: 2008

Temperament: 2/10

Zaměření: Drezura, parkur, cross, výstavy,chov

Výhry: 2. místo ve WW Photo Show - SM Warmbloods

Povaha a historie: Browny Heart dostal své jméno podle jedinečné hvězdy na čele ve tvaru srdíčka, je to i jeho velmi oblíbená přezdívka. Sám má i veliké a hodné srdce, je klidný, ikdyž občas trošku náladový a mívá problém s temperamentními hřebci. malá zkouška, napiš nenápadně do komentu temperament. Je to náš drezurní mistr a je to jeden z našich prvních koníků a Stablíků vůbec, dostal se k nám na můj svátek v únoru 2009. Je to zakladatel chovu SM a jsme na něj moc moc pyšní! Je jediný v ČR, je to JC Penney Parade of Breeds. Má krásnou ebenově hnědou tmavou barvu, 2 ponožky a již zmíněné srdíčko. Moc rád trénuje, běhá ve výběhu nebo skotačí s hříbaty, je to moc dobrý "strejda" na hlídání. Jde mu skvěle také parkur a cross, miluje hlavně překážky v přírodě. Na výstavách ještě moc nebyl, ale určitě v budoucnu, až mu zkončí závodní kariéra, plánujeme. V chovu se snad ujme, my plánujeme min. 2 hříbata a snad se bude líbit i někomu z jiného ranche. Jeho rodiče jsou v Německu, kde byl do 2,5 roku vychován, šampioni také hlavně v drezuře. Browny před 5mi lety přežil velmi silnou koliku, kdy jeho život opravdu visel na vlásku. Po této nehodě jsme ho za velmi zvýhodněnou cenu koupili my a nikdy tohoto nákupu nebueme litovat. Stejný koník, at už vzhledem nebo povahou se už nikdy nenajde.


Nová posila

29. listopadu 2009 v 16:49 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
O Vánocích přijede ještě další člen ranche - nebude to sice koník - ale nový Traditional zaměstnanec! Bude to dárek od Mazla k Vánocům, jezdkyně Brenda kterou jsme moc chtěli! :) Bude jezdit hlavně dostihy popř. cross - country. Moc Mazlovi děkujeme a těšíme se :) Holt skoro 50 Tradi, z toho min. 6 potřebuje profesionální dostihový trénink a dostiháčů k nám bude přibývat.


Sierra má ale velkou rodinu :D

29. listopadu 2009 v 16:42 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Dneska jsme s Ivčou přišli na to, že BR má dalšího bratra našeho RP Sierra Blancy! Sierra má teda pěkně velkou rodinu! "Manželku" Treu, syna Takodu, dceru Creamy Silvery, čeká s RZ Rags, bráchu RP Windtalkera a ted ještě BR Sierru! Oba mají stejného otce, Blanca Kesendra :-)

BR Sierra


RP Sierra

Dominou

28. listopadu 2009 v 22:48 | kiiki - majitelka ranche |  Stablemates
Jméno: RP Dominou

Přezdívky: Domi, domík, domino
Pohlaví: hřebec

Rodiče: O: x M:x

Potomci: x

Věk: 4 roky

Odkud je: Peru

Zbarvení: chestnut

Plemeno: Peruánský paso
Stav: 10/10

Stabilita: 8/10

Počet v CL: 4

Vzácnost: 3/10 - je jen u puzzlí a v ČR jich moc není

Cena: puzzle stály cca 400 kč

Rok: 2008

Temperament: 2/10

Zaměření: Drezura, western, parkur, výstavy, chov

Výhry: 2. místo ve WW Photo Show - SM Chestnut, 1. místo CABHB Photo Show June010 - Chestnut

Povaha: Dominou jsme získali v únoru 2009 na můj svátek. Byl u moc krásných puzzlí, je na nich taky vyfocen. Je to pravý Peruánský paso až z Peru, získali jsme ho náhodou a za dobrou cenu. U nás na ranchi má i bratra ale ten ještě nemá jméno a je o dost mladší. Z Domina bude v budoucnu určitě skvělý plemeník, jde mu ale hlavně drezura, v ní je mistr a to ji jezdí ani ne rok, hrozně ho baví. Rád provádá cviky i ve volnosti, vypadá při tom nádherně, rád se předvádí, miluje potlesk a publikum, mazlení a různé dobrůtky. Je ve skvělém stavu. Jeho mold je sice menší o to více ale krásný. Má dlouhý béžový ocásek, delší hřívu a taky roztomilou ofinku. Má moc pěknou šňupku, ouška, velké černé očka a 2 ponožky. Moc rád se taky fotí, skoro vždy vyjdou pěkné fotka. Zbožnuje vyjíždky a koupání, nemá rád závodění a rychlost, je hodně spolehlivý a klidný.


Fotky věciček

28. listopadu 2009 v 16:18 | kiiki - majitelka ranche |  Fotogalerie
Detailní fota věciček od holek + popisky, snad bude bude líbit ale všechno vypadá mnohem líp na koních :)

Set Purple, od Peťi, ohlávka je kožená + pletená a je hrozně krásná! Dečka je velmi pohodlná a má na zadku krásnou hvězdičku. Tento setík bude asi patřit Trei, bílá ji moc sluší :)

Modrý westernový set, zase od Peťi, sedýlko má na sobě ozdobné flitry a je to moc příjemná sada, bude asi společná pro naše westernáky, ještě uvidím.

Zelená wester sada od kiki.mich. Obsahuje moc příjemnou ohlávku, uzdečku, sedlo a podsedlovku. Ta bude asi taky společná a ohlávku někomu dám.

Myslím, že drezurní sv. modrá sada, foták nějak blbne při troše světla :/ tenhle dostane nějaký drezurák ale taky bude společná, je taky moc moc příjemný a je z Christmas setu od Peťi
Barevná ohlávka od kiki.mich + vodítko, ještě nevím, čí bude, ale je moc hezky barevně provedená :)

Zlatá korálková sada pro Akhala od Peťi. Je strašně krásná no a bude pro Goldíka přesně na míru, ale bude i pro arábky a další.

Mandíkova soupravička od Anne11, pletená ohlávka a poprsák pro Classicy :)

3 ohlávky od Lin, tm. modrá je pro Gold Fevera (jestli se na tu jeho obří hlavu vejde :D), halterovka se stříbrem bude pro nějakého westernáka, černá je pro Gypsy Kinga :)

Dečky pro SM, dospělé mají úúúúžasnééé barvy, jsou od Ivči a 3 jsou pro hříbátka od kiki.mich jsou taky hrozně příjemné a roztomilé :)

Westernové sedýlko od Sii za výhru Chubasca. Bude pro všechny westernové SM, moc se mi líbí akorát několika nepasuje :(

Fialová ohlávka od Peťi a pamlsky od Anne11 :)

Blbé foto :/ Černá anglická sada pro poníky i pro Classicy, asi bude společná. Od Peťi další z Cristmas setu.

Žlutá western sada od Peťi z Christmas setu, je taky hrozně pohodlná a bude také společná. Před ní je žluto-červená ohlávka, zatím nevím čí bude
3 kartáče od Lin a moc pěkná červená ohlávka s třásněmi, zatím nevím čí budou.

Set pro chladase od Peťi, je taky hrozně pohodlný jak pro koně, tak pro jezdce a bude pro Wixom Sugar ale jinak ho budou používat všichni velcí koně.
Bílá skoková sada od Peťi, další z Christmas setíku. Bude ASI pro Ideala.
2 ozdobné ohlávka od Anne11, jedna bude asi Elegance a 2 zatím nevím. A pak je tam broskvová od Lin, ta bude asiii.... nevím :/

Červená nylonka od Lin a 6 vodítek k jejím ohlávkám
Jeden ze dvou květináčků, jsou tak super!

Španělská sada, dárek od Lin pro Albíka, moooc jí ještě jednou děkuju! Pak jsou tam pro něj 2 ohlávky, modrá a vínová, a 2 od Peťi, jedna bílá asi pro Foxe a 2 pro nějakou klisnu asi, ta růžová
Krásná ohlávka pro Wintersonga + vodítko, za sázku od Ivči :D

Deka od Lintith, moc krásná + ohlávka k ní, ta chlupatina je supééér :D

Zeleno - žlutá teplá dečka od Lin :)
Deka i ze stejnou ohlávkou, zatm nevím, pro koho bude. Od Lin :)


Růžová dečka pojmenová WW Wixom a ohlávka k ní, mělo to být pro Sugar ale dost pochybuju, že deku i ohlávku vůbec nasadím xD Takže asi bude pro Royce :)

Žlutá příjemná dečka od Ivy, zatím nevím, koho bude :)
Černá Classic dečka od Lin, společná pro všechny Classic ale dostane ji asi Plati .

Dečka pro hříbata od Elen + bonus ohlávka. Super :-)
Červený Vánoční setík pro Cefíka od Ivy, úžasný :)

Classic dečka od kiki.mich, pro všechny společná

Hrozné foto! mě se tak třepou ruce :/ Madla + dečka, ještě nevím pro koho ale asi společné. Od Anne11!
Dečka z Christmas setu od Peťi, bude asi Foxíkova, je na ní krásný zvoneček :)

Fialková dečka od Peťi s Ranchem Perla, hrozně pěkná :)

Červený set od Peťi pro Cheveya, bude jeho asi až na ohlávku, protože už svoji má. Moc se povedl, sedlo mi přijde takové ďábelské :D

Z Christmas setíku, dečka asi pro Creamyho :)

Dečka od Peťi s nápisem Champion + bandáže, taky nevím, koho bude. Možná Golda.
Další dečka z Chr. setu od Peťi, tu dám možná Harmonymu nebo nějakému hnědákovi :-)

Dečka s nápisem Beauty, bude pro nějaké hříbo asi. Z Chr. setíku

A poslední dečka z Chr. setu, taky nevím, komu ji přidělím.

Detail sedýlka
Detail uzdečky B)
Ohlávka Akhal a krásné dečky
mosquere, nebo jak se to jmenuje, ta ozdůbka na španělské uzdečce + kvetináček
A všechnýýý věcííííí
PROSÍM KOMENTY, TENHLE ČLÁNEK + FOCENÍ MI ZABRALI DOOST ČASU....

1. Robyho potomek

28. listopadu 2009 v 14:35 | kiiki - majitelka ranche
Dnes nám nabídla připuštění Katiik z RHE s její krásnou tinkerkou Anne. Ihned jsme nabídku vzali a Rob Roy se může těšit na první hříbátko! :-) Moc se těšíme, je to krásný pár, určitě to bude strakáček! A také moc děkujeme Katiikovi a RHE!

+Mix Breyer / horses

28. listopadu 2009 v 9:14 | kiiki - majitelka ranche |  BH and PS
Tak jsem se nudila a něvěděla co za článek, tak jsem juklana Breyer facebook, google, ebay atd.. a našla jsem docela dost BH a živých BH-

úúúžasnýýýý živýýýý Irish Diamond! Teď ho chci ještě vííííííííííííííííc!
ÚÚÚÚžasnááááááá champion klisna JUSTADREAM! Tu chci úplně nejvíc, je táááák boží!!!

Podle mě úžasné foto, je na něm milášek Windtalker a krásný Puuku, že vypadá jako opravdoví??

Skvělé srovnání moldů, vidíte, jak je Wixom proti Pottery OBROVSKÁ? Pottery vypadá jako její hříbě xD ještě je tam Locarno, ten se mi nelíbí, pak krásný Poker, ten je proti Wixomce taky mrně, Secretariat a mold Akhala
nádhera že?
Albínek, podle mě je hrozně krásný, takový jemný, toho tak mít doma :) akorát to čištění :D
Koník myslím s BH, je úžasnej, miluje tenhle mold!!!
další nááádhera! krásnej palomino! ale ti vzpínající se za ním vypadají hrozně :-! ale Galway (ten tinker) je božííí
Moc pěkný CM Keltec Salinero, ale originál se mi líbí asi víc :)
Foxíček na BF 2008, má tak úúúža hřívu a všechno!
kráááása nebeská!
Zase dokonalá Justa
jůůů ten ocásek!

náádhernááá!

ÚÚÚÚÚÚÚŽŽASSSNÁÁÁÁ Gladwin Lucky Grey Lady na BF 2003! Je dokonalá!!!! hrozně bych ji chtěla i jako model ale živá je prostě BOŽÍÍÍ!
Další dokonalý koník, Albík, už se tak těším, až ho rozbalííím!

Keltec Salinero, krásné foto!!

Bluegrass a Kelt ve sněhu, až u nás bude (jestli bude :D) tak budu hoodně fotit na balkoně :)

Nádherný Classic Shire, u nás to bude Tinker, chci mít nejenom chov tažáků, ale i tinkerů


Hlavička Diamondíka, další Tinker, dokonalost sama!

ÁÁÁ moje veliká (spíše dlouhá :D) láska Royce!

Hlava Bet :)

Krááásnááá
ÁÁÁÁ Chili!

Roxy, tady vypadá moc pěkně
Můj budoucí býk z SM Tractor setu, no není CUTE? :D


Nááádherný setík SM, hrozně bych chtěla!

Další podobný, ale Velikonoční, krásnej koník ale je až moc dětský
Zase Vánoční, ta appaloosa je škaredá, celkově se mi moc nelíbí
Set Dreamer, úžasný! moc bych chtěla
2. set Spirit, v tomhle je Rain, Little creek, stan, orel, vlk, ohniště uvaziště, moooc bych chtěla je krásný!

Další z Tractor setu, lama, má nádherné očička :)
set s Hidalgem, ta appa není moc hezká ale jinak docela pěkný set!
další Pocket Barn, ale je to klisna s hříbátkem, určitě budu chtít. krásné :)

To je vše, dalo mi to asi hodinu času tak prosím nějaký větší koment, ne jenom Super fotky, hezcí koně atd, byla bych ráda za hodnocení!

2. místo v Oasis show!

27. listopadu 2009 v 19:07 | kiiki - majitelka ranche |  Ocenění a výhry ranche
Tak náš krásný Despík se umístil v Oasis show po docela v anketách napínavém boji na krásném 2. místě a získal titul "Oasis Show 2009 Reserve Champion"! Moc Appě děkujeme, byla to bezva SPRAVEDLIVÁ soutěž a gratulujeme Sii k 1. a Katiikovi k 3. místu!


Seznam dárečků pro moje koníky

27. listopadu 2009 v 15:18 | kiiki - majitelka ranche |  Rozpisy a plány
Tak tady je ten seznámek věciček, některé mají koníci přidělané a ostatní, co nemají, si rozeberou. Ještě tam nemám přidané věci od Ivy, Peťi, lišky, Mazla a další, co teprve dostanu. Až přijdou vyfotím a přidám tady do seznamu. V příštím článku fotky věcí od holek! ;)

 • 12 Traditional dospělých dek / 7 Peťa (nahoře a úplně dole vpravo, ta je pro Treu i s ohlávkou), 4 Lin (pod nimi), jedna žlutá od Ivči
 • 6 Traditional hříbě/ pony / červená pro Cefa je od Ivy, černá na Classicy od Lin, červeno-oranžová a bílá na hříbata od Peťi, světle modrá od Elen na hříbě, modro-zelená od kiki.mich na Classicy
 • 2x květináčky od Lin (jeden tam chybí, zapoměla jsem :/) žluté a růžové barvy
 • 1x červený set pro Cheveya (úplně nahoře vpravo) / Peťa / ten bude Cheva, obsahuje anglické sedlo + poprsák, uzdečku, deku ale ohlávka asi bude někoho jiného, protože už svoji má
 • 3x westernový set / zelený / žlutý, modrý/ kiki.mich / Peťa
 • 4x kokarda (2 žluté 2 modré) / Peťa
 • 1x zlatá korálková sada pro Akhala / Peťa
 • 1x anglická černá sada velikosti pony nebo Classic / Peťa
 • 1x skoková bílá sada / Peťa
 • 1x modrá drezurní sada / Peťa
 • cca 21 ohlávek (možná víc) / Lin, kiki.mich, Anne11, Elen, Iva a Peťa
 • 2x dospělé dečky SM / Iva
 • 3x hříběcí dečky / kiki.mich
 • 1x ozdůbka na krk, Classic / Anne11
 • 1x set pro Chladnokrevníky / Peťa
 • 1x Španělská sada / dárek od Lin
 • 1x voltižní madla modré + dečka / Anne11
 • 2x pamlsky / Anne11
 • 1x sedlo SM / výhra za soutěž od Sii
 • 3x kartáče / Lin
 • 6x vodítko / Lin, 1x vodítko Iva
To je zatím od holek vše, ještě něco teda přibude. Podle mě je to hoodně, samozřejmě nejvíc pro Tradi.

A teď dárečky, co jsou od Breyera nebo přímo Breyer :D :

 • celkem 13 nových Tradíků z toho 3 hříbata
 • 1 Classic
 • 22 SM (4 z AS, Hannover z tomboly, 3 jsou u Lin ale brzo přijedou, 5 z JAH setu, 2 Annie Oakley, 1 Pocket Barn, 2 z Western Creek ranche, 1 z Western rider, 2 ze Spirit setu a Andalusana ornament tam taky počítám, bude k nim patřit)
 • 5 Mini Whhinies
 • Grooming kit (potřeby na čištění) pro Tradi a Classic
 • 4x jezdecké sety (všechny western) Breyer pro SM
 • 1x velká a 1x malá stáj pro Stablíky
 • 3x barely SM
 • 6 nových SM zaměstnanců
 • kráva, tele a 2 psi SM
 • 2x uvaziště SM
 • drobnosti (lucerna, strom, ohniště, veterinární potřeby, kokarda, pohár, 2 balíky sena..)
 • 1x SM valník
 • a pro všechny nový maskot - Comet!
Myslím, že nejenom pro mě, ale i pro koníky to budou hooooodně bohaté Vánoce, Tradi se hodně rozrostou, SM budou mít spoustu nového areálu, hodně nových pracovníků a potřeb a všichni si přijdou na své :)

PROSÍM KOMENTY! a nejenom super věci, třeba i jak se Vám co líbí ;)


Fotky z AS 2. díl

27. listopadu 2009 v 8:50 | kiiki - majitelka ranche |  Fotogalerie

Tak, pokráčko :D

Odteď foté moje ségra, no tohle se zrovna moc nepovedlo :D

Neznám, ale pěkný ryzáček


Moc povedená fotka, pěkné očičko :)

Nepoznávám xD takoví staří koně mě moc nezajímají, ale to híbě, ten vedle nej jsou moc pěkní :)

Red Rum, asi Lonesome Glory, neznám a pak Seattle Slew
To je..... že by.... už vím! Affirmed!

Jo už vím! ten bělouš je Spectacular Bid !

Smarty Jones, Affirmed a Cigar asi

:)

Ragsule, tu má u nás hooodně lidí :D

Smártík je krásný :)

Affirmed, Cigar

Ta černá je Thoroughbred Mare, hodně starý kousek

A vedle ní už Sonador, jinak z filmu Snílek, celkem pěkná! :)

Dále BIS Thorougbred, pěkný kousek!


BIS má fakt pěkné očka!
A dále starý Secretariat a POZOR! je tam můj rukáv a kus mojich kadeří XD XD XD

JEŽIŠ POMOC! JÁ TAM SEM! takový dement xD ale budeme si všímat koní, ta černá je Miss Resistance Free z roku 2001 xD

Detail, ale mázlý, já tam nechci být :D

Další je asi Touch of Class z roku 1988!

Celá sbírka, konečně tam nejsem :D

Chudáci koně, ozáření jak při ohnostroji! Jo a ted fotím já aby jste věděli :D

Deatilek, zkouška dej do komentu smaila s brýlemi (kdekoli)

Další detailek, BIS vypadá, jak kdyby na mě koukal že? a má boží ocásek :D

Co coment, těch ocasů xD

Nikol přidala ještě Silence, teda je to asi on

Jo je to on, podle ponožky na zadní :) Pěkný kousek


Teda celé jméno zní Sunday Silence myslím a je z rku 2006 a myslím, že u něj byla žlutá dečka
A TO KE VŠEÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ SNAD SE LÍBILO! Komenty!!!

26.11.09

26. listopadu 2009 v 20:25 | kiiki - majitelka ranche |  Deníček ranche
Tak zase tu máme deníček, který mě hoodně baví psát :)

 • Já - dnes byla nálada první hrozná, pak dobrá, pak zas hrozná a ted dobrá... dneska jsem doma psala SCIO testy, bože, to jsou takové kraviny!!! Místo psaní článků mi to zabralo 2 a víc hodiny času :/ takové kraviny k ničemu... a stejně jsem pulku nevěděla nebo tipovala :D Mám takový menší plán na svátek, ale ještě před Vánoci a zatím vám ho neřeknu, ví to jen a jen Appa :P Jinak si píšu každý den, kdo u mě byl a průměrně je to tak 24 SR denně, což je docela slabota a ke všemu ty zkoušky, to je hrůza jak na to někteří kašlete! Však ještě tak týden, a bude vyhodnocení a myslím, že docela dost vyhodím! Třeba Silveru, taky za to, jak se chová, však jí žádné SR nezbyde. Elen má sice štěnátka, ale o 3 tak malé se podle mě v pohodě postará fenka, my máme už velkého Dana, s tím je 10x práce, a stíhám vše úplně v pohodě. No, už vás nebudu otravovat :D
 • Dneska jsem tu dala 1. díl fotek z AS, zítra ráno je přednastaven 2. a taky pár podle mě pěkných fotenek toho našeho paskudy Dana :D Dneska chci ještě stihnout jeden článek, fotky dárečků pro koně na Vánoce a taky napíšu seznam kdo co má, teda, jestli vás to zajímá.....? zkouška, napiš do komentu seznámek. Konečně se mi zpravila nálada, články mě bavííí a už docela i obíhání! Obíhám vždy 2. den SR, které ke mě napsali aspon nějaký delší koment a ti, co napsali vícekrát těm komentuju všechno. Jej ale to už zase zabíhám k sobě, KONČÍM! :D
 • Koně - Tradi - mají se skvěle!! sviňák Fire zjistil, že jsem obědnala další dárky, ale neví jaké hehe :P za to nic nedostane :P ne dělám si srandu :D Pokud mi to vyjde, tak dostanou všichni Tradi, ale SM, Classic a MW jen společné, to by fakt nešlo :) Holky jsou tak hodné, že dostanu dárečky na koně od Lucky, možná BEBETKY, lišky, Koňařky a já nevím kdo ještě mi plánuje něco poslat, ale já mám jen pro Koňí, Appě jsem dala, Peťu + Zigi, Lin a Ivu :( snad to nebude vadit... no zase odbíhám :D Gypsy je opravdu rád, že už našel v ČR 2 krásné dcerky, Appy a Elen!! Snad se najdou i další potomci :) Kluci se pořád koukaj po Pottery, no, vypadá to, že si ASI vybere Harmoniho, ale sama chudinka ještě neví, všichni ji pořád otravujou :D zkouška napiš do komentu květiny. Albík se pyšně vzdouvá v krabici, všichni se u děsně těší ven, ale ještě si boužel 28 dní počkají, ale to uteče jako voda. Trinity zase hrozně závidí, že si Holdings už může běhat venku, ale ted už jsou všichni pěkně ve skříni a čekají. Blue se porod už rapidně blíííížííí! Každém dnem! Přišla jsem taky na to, že má v sobě Teddy 3/4 A1/A krve, 1/8 SHETLANNDA a myslím 1/8 araba!!! zkouška, napiš nenápadně do komentu kříženec ale u nás to bude A1/A, zas tak malý na ponyho není, jak je to psané na krabici. Sierra je moc zvěědavý na Bluea, jsou totiž ze stejné Collectors Choices, jen Blue je o rok starší myslím. Na svátek mi snad vyjde i Windtalker, brácha Sierry. Je tak krásnej :) Málem jsem zapoměla, ještě bude na ranchi další klisna, Prancer! A ta možná bude právě Teddyho ale taky si sama vybere :) To je tak vše, určitě vás to už nebaví číst :D
 • U Classic nic nového :)
 • SM - děsně se těší taky na nové koníšky a taky na spoustu nového vybavení a areálu! A taky hrozně na koníky přemalované od Lin, to bude určitě krááása!
No, to je tak vše, snad to stačí :D


Otec Kuchi = Gypsy King!

26. listopadu 2009 v 19:49 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Jak jistě z článků víte, na ranchi máme od AS jediného Gypsy Kinga v ČR! Gypsy King byl prvním dovezeným Tinkerem (živým) z USA do Evropy, MYSLÍM, a Kuchi je jeho dcera! Proto jsem se rozhodla, že moc ráda nabídnu našeho jedinečného Gypsíka jako otce vašich Breyer Kuchi, myslím, že je jich v ČR docela hodně dost a již ted Gypsy našel jednu dceru na SSR, u Appy a druhou u Elen na SKS! Moooc jim děkujeme, Gypsy je moc pyšný a játaké!!! (prosím, neberte to jako chlubení, opravdu mám (jako vždy) obří radost! ). Samozřejmě Gypsyho nabízíme i jako otce jiných hříbat, určitě se hodí jako otec Creamsicleho, nebo se jím dá Kuchi i připustit ;)

To je jen takové malé info :)


Danovy fotečky

26. listopadu 2009 v 19:17 | kiiki - majitelka ranche |  Fotogalerie
Mám tu pro Vás několik luxusních foteček našeho malého ďáblíka rotvajlera Dana :D Včera mu byly přesně 3 měsíce! Už ted má cca 15 kg (min. čvrtek měl na očkování 13,9) a ted má min. o kilo víc, a až bude dospělý, může mít až !65! Kg! tý vole xD
Co to tady leží mrtvé rozpláclé? to je jako nějaký hlídač? že se nestydíš Dane :D
nekomentuju xD :D :-D
Poškrábej mě na břííšku! To má on rád :D
Tomuhle říkám žebrácký pohled, když něco chce :D
Juj, jak se tam ten míček dostal? :D
Tak tady DRTÍÍÍ extra nechutnou, extra smradlavou a extra tuhou šlachu, kterou miluje :D

:D

Co chceš?! nech mě kousat!!

Hmmm ty máš něco lepšího než tenhle chutný smrad?

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ zabijááááááááááááááák! XD

Mnam pro mě fuj :D

Hezké foto :D

Otvírá si dveře, jdeme ven :D

A zase pracujeme xD
Hááááááááááááááááááám

Dej mi už pokoj!

Kláááááááásný kukuč :-)))

Tutííííííííííííííííík :D
KUK :D

:)

Hlídáááč xD

A posledníííííííí!

KOMENTY PLÍS!

Fotky z AS 1. díl

26. listopadu 2009 v 12:20 | kiiki - majitelka ranche |  Fotogalerie
Tak přece jen něco málo fotek z AS mám, chtěla jsem fotit mnohem víc, ale vůbec se to nedalo! Ani v obchůdku, koně Appy VŮŮŮBEC, hlavně že většina má asi 150 stejných fotek, koně Nikol, těch je nejvíc a na scénky jsem se úplně vykašlala :/
Ke všem fotkám píšu komenty, tak si dej te pozor :P

Toto je můj podle mě docela pěkný Fantasy SM, ale pujde k Lin na přemalování, zas tak se mi nelíbí, maluju strašně :D

Tohle je STRAŠNÝ Sm, vůbec se mi nelíbí! měl být duhový, ale nestíhala jsem... půjde 100% v Lin. V pozadí vidíte mojeho Foxíčka, teda spíš nohy :D a ségry Tinkera
Tohle jsou Mazla SM, Krista, Shirley a fantasy, tedka je to u ní přemalovaný Fiesto myslím, krásný.

Aspoň krásného Cochise jsem vyfotila, a pod ním je můj Teddddík!

Roztomilý WFS set, chci ho :) poník je větší jak z PSP setu, o docela dost myslím. Pod ním je Autumn, kterého jsem nestihla vyfotit, protože mě kdosi vytlačil :/

Tak, a ted uvidíte ten nával na Marshalla kterého jsme si tak chtěla pěkně vyfotit

Hm super, fakt krásné foto a pozadí :/

Asi nejhezčí fotka a ke všemu tam bylo málo světla, tak mi to Makro nebralo :/

Vzadu Casper, kterou jsme vůbec neviděla...

Se divím, že si tam všichni na ty stoly třeba nelehli, aby měli 200 fotek xD

Nekvalitní foto, ale aspon něco... a ještě se divím, že mu ty fotáky nenarvaly až do čumáku nebo do dírky v puse XD

no coment....

poslední Marsh :(

Joker, fotila ségra, blog mi nechce vzít převrácenou fotku, tak prominte :/

Joker, konečně fotka bez pozadí sta fotáků...
aspon jedna zaostřená pěkná fotka
Teď sem fakt nic neviděla :/ všichni byli hrozně bezohlední, s mojí super rovnováhou by mě jetě v té tlačenici shodili xD

Paparazzi, jako vždy úžasné pozadí a ani není celý vidět :/ dost mě to s prominutím sralo

Aspoň jedna docela pěkná fotka! zkouška napiš do komentu to byl nával
Appa už ho bere, takže všichni honem honem ještě 151 fotku xD

A teď koně Nikol, jak je přidává na stůl

Barbík, Seattle Slew, Lonesome Glory myslím...
starší Seabiscuit

To vypadá jak 2. starší Seabiscuit.. nechápu :D

Toho bělouše neznám, ale byl obří, mold War Admirala

ÁÁ taky už War Admiral

Ted nastupují Classici, nepoznám co jsou zač

Mrnousci :D
THE END, POKRÁČKO ZÍTRA, 2. díl bude kvalitnější, fotila hlavně ségra víc zblízka ;)

CM Hannoverian

25. listopadu 2009 v 21:00 | kiiki - majitelka ranche |  CM koně Breyer
Hodně předělaný a přemalovaný Classic Hannoverian (jinak také Tivoli nebo Comanche). Já moc Breyer Pegase nemusím, ale tenhle vypadá moc pěkně! Na ebay byl za 109 USD, což je cca 1876 Kč, no, na Classica dost. Mě se moc líbí stínování, barvička, očka a ty křídla jsou fakt pěkné, kdyby nebyl tak drahý, klidně bych si ho koupila :) Váš názor?


Nový Breyer kalendář 010

25. listopadu 2009 v 13:00 | kiiki - majitelka ranche |  BH and PS
Foto je z ebay.com ale kopírovat pouze se zdrojem!
Tak takhle vypadá nový kalendář, no, nevím jací koně v něm jsou ale obálka toho 09, co mám doma, se mi teda líbí víc, je na ní totiž Pegas. U kalendáře je ale nádherný arábek, já ho sice mám, ale budu ho chtít, na přemalování :)
Co si o něj myslíte? Budete ho chtít?

Info v menu

25. listopadu 2009 v 12:57 | kiiki - majitelka ranche
Tak jsem (je to už déle) pro všechny má SRka a návštěníky ranche zřídila v menu informační tabulku. Budu tam psát:

 1. V jakých závodech/soutěžích jsme se umístili, popř. vyhráli
 2. Na co se těšíme/na jaké koně čekáme
 3. Nejnovější koně na ranchi
 4. Jestli beru/neberu nová SR
 5. No, reklamy mažu to tam zůstane pořád :D
 6. Dále různé odkazy, třeba ted tam mám odkaz na naši ranch Perla Zoo
 7. Až budu mít Katalog hřebců, budu tam vždy psát, jaký poslední hřebec tam byl přidám
To bych tak mohlo stačit, snad se Vám to líbí, někdo tu třeba přijde po dovči tak se hned může kouknout, co je nového :)


Creamsicle

24. listopadu 2009 v 21:20 | kiiki - majitelka ranche |  ♥ Traditional ♥
Jméno: RP Creamsicle

Přezdívky: Creamy, Creamík, Cream

Show name: nemá

Pohlaví: hřebeček

Potomci: 0 :D

Věk: 6 měsíců

Odkud je: narozen u nás

Zbarvení: palomino-pinto

Plemeno: Shirský kůň

Rodiče: RP Midnight Lady a RP Fox Valley Oliver

Stav: 9,5/10

Stabilita: 9/10

Vzácnost: 0/10, jde v pohodě u TH sehnat

Cena: for me 324 Kč

Rok výroby: 2009

Temperament: 4/10 - střední

Zaměření: zatím jen blbnutí, ale brzo výstavy, přehlídky a jako dospělý určitě tah možná i drezura

Výhry: zatím nic

Povaha: Creamy se narodil 4.8.2009 a přivezla jsem si ho z jedinečné návštěvy u Appy :) Je to největší, nejtěžší a nejsilnější hříbě na ranchi a jedno z nejstarších. Je to taky největší Tradi nezbeda! Rád si dovoluje na všechny ostatní a někdy přepere třeba i Azhara nebo Spirita! :D Je to čistý Shir, ikdyž má netypické zbarvení. Má velikou hezkou hlavu, černé očka, lysinku až do huby :) Je strááášně roztomilý :D Už mu začínají růst rousy a má zatím jen stojatou bílou hřívu a ocásek. zkouška, napiš nenápadně do komentu pinto. Určitě z něj bude jako dospělý skvělý plemeník, tažný koník a určitě bude po Foxovi na drezuru, až se uklidní. Moc rád se fotí a pozuje. Má nejradši svého velkého tatínka, samozřejmě taky ještě větší mámu a hodně se kamarádí s Wixom Sugar, Gypsy King je jeho velikýýýý vzor a rád si hraje se všemi hříbaty. Je to novinka 09 a mooc povedená. Creamy je velmi bystrý a hravý, ale to asi každý ví :) Moc rád by poznal Creamy Silvery, protože jejím otcem je náš Sierra. Třeba se někdy potkají :)


Vyjížďka

24. listopadu 2009 v 20:15 | kiiki - majitelka ranche |  Komixy a foto-story´s
Jsou to tak 2 týdny co jsem Vám nafotila večerní vyjíždku koníků. Snad se bude líbit :)

Jako první se chystal Tommy se svým jedinečnám Poker Joem. Poker si potrpí na kvalitu takže dostal příjemnou uzdečku od Peťi, krásné westernové sedlo a skoro indiánskou podsedlovou dečku.
Při sedlání. Poker je pěkně naučený v klidu stát a držet. Je to veliký klidas pro pokročilé, experty i začátečníky :) Tommy samozřejmě nezapoměl na svůj sexy klobouk xD Dělá s ním dojem na Kylie xD

Ještě upravit třmeny a je to. Že to Pokýskovi ale sluší co?

A kluci už vyjeli. Ujeli klusen sotva pár metrů a ze zatáčky vyjela Ashley na Salvadorovi.

Ash: jé, ahoj Tommy! Ahoj Poky!

Tom: Ahoj Ash, taky na večerní projíždce? no ahoj Salvadore!

Poker: ahoj Ash, čau Salvy!

Sal: ahoj Tommy, hoj Pokre!

Ash: můžem se k Vám přidat?

Tom: jasně, podme dáme si cval!

Ash: Tak jak se ti tu Tommy líbí? a co ty Pokere?

Tom: Je to tu úžasné. Velké výběhy, pastviny, různé ztezky, skvělí koně.... :)

Poker: íííí já to samééé! Škoda jen, že tu není více klisen :(

Sal: Jo, tak to jsme dva, komu klisna chybí :(

Poker: Určitě se pro oba časem nějaká najde :)

Hele, Tommy, koukni, kdo sem jede xD Tvá miláááááááááááááá!
Tom: Bud zticha ty pako! usluší nás!
Poker: O to právě jde :P
Cvalem se k nim blížila...
Kylie a E. Fire

Kyl: Jé ahojte, to je ale náhodička!!! Ahoj Tommy, ahoj Ash!

Fire: No, to je fakt náhodička, hlavně že jsi je Kyl viděla už před 5ti minutama a hned jsi mě sem tryskem hnala :D

Kyl: éé, chtěla jsem tě jen trochu protáhnout!

Fire: no jasně jasně, chápu :D

Koně se jako vždy "očmuchali"
Fire: Pokere, taky si o těch dvou myslíš, to co já? :D

Poker: Jo, jsou to blázni xD

Kyl: tak co, pojedem? nebo si netroufáte na rychlíka Fireho? :P
Poker: pche! jedem!!!
Sal: jo přesně!
Fire: ÁÁ cuttingový šampion provádí otočku...!

Poker: ale jen se tak nenapruj ty požáre pýchy!

Fire: ještě velmi efektivní a ladné vzpínání

Sal: tak pojedem už nebo máš za lubem další kraviny co už jsme 100x viděli?

Fire: tak jo no, už jedem!

A JEDÉÉÉÉÉÉÉÉM

Fire: to je fičááááááááááák!

Sal: počkej, to není fér, já jsem Classic!

Fire: dobře tak počkám, jedna, dva tři..... tos mě moc nedohnal :P

Sal: jé hele! Carol a Jiskřička!

všichni koně: ÍÍÍÍÍAHOOOJ!!

Carol: ahoooj! Katie jet nemohla, Blue nebylo dobře. To nás tu dnes teda je!

Ash: přidáš se k nám? jedem na stezku k lesu :)

Carol: jasně, jedééém!

A jelo se.
THE END, snad se líbilo a prosím VŠECHNY sr komenty!

Vánoce přesně za měsííííííc!!!

24. listopadu 2009 v 12:50 | kiiki - majitelka ranche |  Novinky na ranchi
Juchůůů! Ještě nedávno jsme počítali měsíc do AS a ted je to měsíc do VÁÁÁNOOOOC! Tak co, už máte výzdobu, dárečky pro koně a další věcičky? Já výzdobu ještě nemám, ale v okně bude svítící stromeček možná i zlatá hvězda, to mají koníci moc rádi, má příjemné světlo, pak mám různé malé věcičky jako sněhuláka, ozdůbky, hvězdičky a další. Určitě ještě něco nakoupím, taky svíčky na tu správnou Vánoční atmosféru a mám i voňavé vonné tyčinky, jablko a broskev, to se hodí ještě víc! a chci si koupit v drogerce Airwick, Vánoční vůně :D A v neposlední řadě taky stromeček. Ten má docela velký, vyšší než vzpínající se Pegas nebo Blue Suede. Je sice umělý, ale aspon ho koně nesní xD ikdyž jehličí moc nemusí. Má na sobě modré baňky a různé ozdůbky a samozřejmě pod ním budou dárečky pro koně, kterých jsem s z AS přivezla požehnaně! A Mazel říkala, že mi ještě něco dá :) zkouška, nenápadně do komentu napiš ozdoby. Na Vánoce chci udělat veliké památeční foto všech letos narozených nebo koupených hříbat BH, pak památeční foto Tradíků, Classic a asi i SM možná i MW. Dárečky pro všechny koně nemám, MW dostanou 5 nových kamarádů, SM 2 dečky od Ivči, jezdecké sety, stáj, nové zaměstnance a samozřejmě spoustu nových koníků, snad to stihnou i namalovaní od Lin! Classici dostanou nějaké dečky, Wintersonga a i nějaké ohlávky. Nejvíc toho dostanou Tradíci, hlavné nové koně, pak spoooousty ohlávek, Albík dostane od Lin nádherný španělský set, pak mám spooousty deček, Vánoční setík od Ivči pro Cefa, hodně jezdeckých setů od Peťi, pak taky pamlsky, věci na čištění a podobné věcičky. A v neposlední řadě musím zmínit 2 zlaté hřeby Vánoc - velmi cenného Andalusana, ornament, novinky tohoto roku. U nás je jen můj a mě se strašně moc líbí. Po Vánocích se z něj stane normální koník, trošku větší Stablík. Příští rok bych chtěla Clydesdala nebo aspon jednoho dalšího. No a hlavním koníkem bude - jak jinak - Nutracker Prince, Christmas horse 2009!!! Tento úžasný bělouš plemene arab má na sobě úžasný postroj, který si vyzkouší všichni, kdo budou chtít. Princ jim ho rád půjčí :) zkouška, napiš doprostřed komentu zlatá. U nás má již ted Prince hoodně lidí, je stejně oblíbený jako Polaris. Já bych si ráda na Vánoce vzala ještě nějaké z předvánočních novinek 09, třeba JUSTADREAM! achjo, ale určitě mi to naš nedovolí a další budou až po mén svátku, který je 7. unora a oni budou až koncem unora :( Skusím je aspon na jednoho překecat. Tak to jsou tak všechny kecy, co jsem vám chtěla říct, ale myslím, že je to docela poutavý článek, pokud vás zajímá, co se u nás bude dít :-)))

To je pěknej pokoj s BH, ale na mě moc hnědý, nevím jestli bych je měla v posteli xD A dost koníků z tama mám/budu mít :)

2010 BH v krabicích!

23. listopadu 2009 v 19:16 | kiiki - majitelka ranche |  BH and PS
Juchů! Konečně jsem dnes oběvila novinky 2010 v krabicíííích!

NEKOPÍROVAT, POUZE SE ZDROJEM A SVOLENÍM!

Baxter - My Favorite horse

Moje hodnocení: Moc se mi nelíbil už od začátku, je moc vyblitý a takový prostě divný. Určitě ho nebudu chtít, Justin Morgan je mnohem hezčí. 4/10

Chili - My Favorite horse

Moje hodnocko: Chili je fakt krásný paintík, ten ocásek! I mold je skvělý, určitě ho budu do mé sbírky paintů chtít :) 10/10, moc se povedl!

Bet YouR Blue Boons - QH Mare

Moje hodnocko: Pořád stejně krásná a jeidnečná klisna. Moc se mi líbí výžeh a na tenhle mold skvěle sedí. Určitě se bude krásně hodit k Chexovi nebo Chevovi! 9/10

Ben Cartwright´s Buck ze seriálu Bonanza

Moje hodnocení: Není špatný! mold je hezky v pohybu, no uvidíme, počkám si na víc fotek :) 7/10


O´leary´s Irish Diamond

Moje hodnocko: Jedinečný úúúúžasný koník! Toho na 10000000000000% chci! Nááádhera!! A je krásně balený!! 10/10

S Justadream

Moje hodnocko: Líbí se mi asi nejvíííc ze všech! Dost mi připomíná i barvou Make a Wish ale je víc arabská a náádhernááá :) A má božíííí krabicííí! 10/10

Trail Ride Set Classic

Moje hodnocko: ten palomino je božíí! panenka má divný obličej ale celkem pěkné oblečení. Možná budu chtít. 8/10

Pony Games Set Classic
Moje hodnocko: Taky moc pěkný set, paintík vypadá pěkně, ale panenka je taky taková divná. Uvidíme. 6/10
PROSÍM, TAKY OHODNOTTE!