Listopad 2010

Shrnutí listopadu 010

30. listopadu 2010 v 23:01 | kiiki - majitelka RP |  Novinky na ranchi
V tomto podzimním měsíci píšu poslední, 56. článek, což je na to, že jsem přes 2 týdny nemohka na PC velmi dobré (alespoň podle mě;). Průměr článků je 1,86 na den. Napsala jsem  o 28 článků méně než v říjnu. V příštím Vánočním měsíci bych ráda napsala alespoň 75 článků.

Přijeli 3 noví PS, Monash Cash Bar, Prince of Champaign a tažáček. Ale tyto koně dostanu až pod stromek. Žádní jiní noví nepřijeli.

Z výher máme "pouze" jednu soutěž a to 12 umístění v CABHB Photo show November 010.

Celkově to byl hodně odpočinkový ale taky tréninkový měsíc na CBG. Koní moc nepřibylo, ale to doženeme na Vánoce ;D
BH kočka

Marigold

30. listopadu 2010 v 19:23 | kiiki - majitelka RP |  Classics
Jméno: RP Marigold (čtu merigould)

Přezdívky: meri, mari, marigold, goldy

Pohlaví: klisna

Rodiče: O: VnV Diderus M: VnV Sadira

Sourozenci: x

Potomci: x

Věk: 7 let (2004)

Plemeno: Morgan

Odkud je: USA

Zbarvení: shaded Chestnut

Stav: 10/10

Stabilita: 7/10

Rok: 2007

Mold: Morgan mare

Vzácnost: 9/10 - v ČR je asi 6, jinak se velmi špatně schání, Fun Day model 2007

Cena: 450 Kč

Temperament: 2/10 - malý

Zaměření: Drezura, parkur, cross, výstavy, přehlídky a chov

Výhry: 1. místo Všestrannost Brno 09 a 010, Grand Champion Dressage live show/06,07,08, 1. místo Morgan beauty show/05,06,07, Grand Champion Morgan show/04,06,07 a 08

Povaha a historie: Mari k nám přijela v prosinci 09 a dostala jsem ji an svůj svátek. Je to překrásná elegantní klisnička plemene Morgan. Mám moc ráda její štíhlý mold. Na klisnu je poměrně velká a má mnoho zkušeností ze závodů a výstav. Hříbata má taky, ale v ČR žádné neznáme. Brzy ji plánujeme připustit s její láskou Rocky Starem Je ještě poměrně mladá a hledáme jí rodiče. Pochází z USA a je to ryzka s dlouuuhým ocáskem, hřívou, velkýma očima, velkou hlavou, lucernou, ofinkou, velkýma ušima, dlouhýma nohama a 3mi punčoškami. Je velice akční a energická, ale někdy trochu zbrklá. Moc krásně se fotí a je to prostě slušivá holka :D


Sierra 2.

30. listopadu 2010 v 18:52 | kiiki - majitelka RP |  Fotogalerie
Tak po delší době je tu druhá část fotogalerky Sierráka:D Některé fotky nejsou nic moc ale lepší než nic ;)

Kukůůůůůůůůůůč:D


celkem pěkná fotka:)


kampak asi kouká? by mě zajímalo :P :D


grošíky a tečky:))


Kopýýýýýýýýýýýýýýýýýtko :D


Zajímavý nádech fotky=)


Miluju focení detailů:P


Docela pěkné foto:)


zase zajímavé odstíny x)

Vidíte jak je "průhledný"? :D


eh takové emělecké foto:D


miláček můj:))


Ach, to bylo ještě léto a slunce ♥ :(

The end, příště Trea:)

Vánoční koníci na cestě! :)

30. listopadu 2010 v 14:26 | kiiki - majitelka RP |  Novinky na ranchi
Včera jsem se s taťkou domluvila na zbytku koní na Vánoce. Protože mám docela drahé PS, dovolil mi ještě 5 velkých. Za což jsem moc ráda =) (vloni jich sice bylo 14, ale už není moc místo =D). Všichni jsou to Tradíci a pokud chcete můžete hádat, jinak Vám to prozradím až na Vánoce ;) ale nejsou nijak extra cenní, prostě z eshopu =D Ale na cennosti tolik nezáleží!

A také se strašně těšíme na Tradíka od Mazla, takže celkem bude koní 9=)

Ještě jsem Mazlovi objednala SM dárečky a nakonec ještě bude mít (to prozradím ;)

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Run in barn přístřešek!

Moc se mi líbí, na to, že vypadá docela velký a je z pravého dřeva je pěkně levný (né jak SCH stáj z plastu za 3 tisíce :-!)

Je to kvůli místu. Budou tam bydlet hlavně tažáci a budou mít zároveň i pastvu :) A taky se tam bude bezvadně fotit, když se přes zimu ven nedostanu... :,(

A k tomu jsem ještě neodolala setu Stable Cleaning :D fascinují mě ty umělé vy víte co xD

PS: Prosím, neberte to jako chlubení. Určitě nejsem jediná, kdo podobné články před Vánoci napíše ;)
Cleaning set

Apassionata - Cesta ke hvězdám

29. listopadu 2010 v 21:57 | kiiki - majitelka RP |  Ostatní
Konečně se letos mohu dostat na Apassionatu - Cesta ke hvězdám. Na tuhle akci se strašně těším, protože vloni jsem jet nemohla. Sice mě naštvalo, že pro vozíčáře mají jen sektor 121 a řadu 22 (jsem na dálku slepá takže toho moc neuvidím :/) ale lepší než nic že? :) Jede se mnou Mazel a jsem zvědavá, jaké to letos bude. Jedete taky někdo v sobotu 4. na 14 hodin?

APASSIONATA - NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ EVROPSKÁ JEZDECKÁ SHOW SE VRACÍ SE ZCELA NOVÝM PŘEDSTAVENÍM "CESTA KE HVĚZDÁM". PŘEDCHOZÍ TURNÉ "CHARM OF FREEDOM NEBOLI KOUZLO SVOBODY" SKONČILO S REKORDNĚ NEJVYŠŠÍ NÁVŠTĚVNOSTÍ!

APASSIONATA okouzluje publikum již několik let čarovnou kombinací společného vystoupení lidí a koní. Nejúspěšnější evropská zábavní show tak byla právě oceněna Cenou PRG za živou zábavu pro rok 2010 jako "Show roku". Po ohromujícím úspěchu programu "Kouzlo svobody" se nyní připravuje nová show "Cesta ke hvězdám", jejíž velká premiéra se uskuteční v Riese (Německo) 6. listopadu 2010. Poté bude show předvedena ve více než 30 zemích Evropy.

Show "Cesta Ke Hvězdám" vypráví okouzlující příběh hlavní hrdinky Leyly. Ta pronáší své přání, když pozoruje padající hvězdu. Hvězda ale dopadne na zem v podobě hvězdného prachu. Leyla jej posbírá, vloží do svého zlatého amuletu pro štěstí a doufá, že s jeho pomocí udělá šťastnými všechny lidi na zemi. Její plány se však setkají s mnoha překážkami. Temná postava uloupí její zlatý amulet a Leyla se spolu s tajuplným jezdcem Garrocha Pedrem vydá na cestu za záchranou drahocenného hvězdného prachu. A tak začíná jejich dobrodružná cesta……

Nyní máte I vy možnost zažít kouzelné chvíle s APASSIONATOU, nejúspěšnější evropskou koňskou zábavní show. V každém městě, kde se Apassionata představí, budou mít dívky žijící v něm a jeho okolí příležitost zahájit naši fantastickou show jako "Hvězdné dívky" a budou moci pozvat publikum, aby spolu s námi sledovalo náš snový příběh. Zajistěte si vstupenky již nyní a prožijte ohromující fantazii, v níž vystoupí více než 40 koní plných ohně, v rychlém pohybu a s fantastickou hudbou!
Apassionata
Apassionata

97. Statistiky

29. listopadu 2010 v 13:53 | kiiki - majitelka RP |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (22.11. 2010 - 28.11. 2010) je:

Pondeli: 92
Utery: 101
Streda: 86
Ctvrtek: 94
Patek: 104
Sobota: 122
Nedele: 137

Celkem: 736


Taky jsem byla až do neděle pryč, a ta docela ujde. Zlepšily se o 4 lidi. Před měsícem touhle dobou byly okolo 1230 lidí.

96. Statistiky

29. listopadu 2010 v 13:50 | kiiki - majitelka RP |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (15.11. 2010 - 21.11. 2010) je:

Pondeli: 89
Utery: 102
Streda: 122
Ctvrtek: 97
Patek: 96
Sobota: 122
Nedele: 104

Celkem: 732

Sice jsem byla pryč, ale článků bylo docela dost. Klesly o 176 lidí,

95. Statistiky

29. listopadu 2010 v 13:48 | kiiki - majitelka RP |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (8.11. 2010 - 14.11. 2010) je:

Pondeli: 139
Utery: 117
Streda: 111
Ctvrtek: 118
Patek: 134
Sobota: 153
Nedele: 136

Celkem: 908


Klesky o skoro 70 lidí. Raději no coment.

CABHB Photo Show November 010

29. listopadu 2010 v 13:34 | kiiki - majitelka RP |  Ocenění a výhry ranche
3a Tradi Quarter Horses
1. RP Big Chex to Cash

5b SM Thoroughbreds
3. RP Tango

6b SM Warmbloods
2. RP Grace Max

7b SM Iberians
3. RP Bona Vité

9a Tradi Heavy Horses
3. RP Fall Autumn

10a Tradi Ponies
3. RP Mistletoe Misty

11 Other American
3. RP Damon

14 Other Breeds
3. RP Windtalker

15 Fantasy
2. RP Masquerade

1 Bay
3. RP Heracles

1 Tobiano
3. RP Gypsy King

4 Appaloosa Blanket
3. RP Summer Solstice

Svůj názor raději ani moc psát nebudu. Z 50ti koní se umístilo 12, a téměř všichni až třetí. Stejně je můj názor na tyhle úžasné rádoby Photo show každému ukradený a každý zase jenom hledá proč by mě mohl pomlouvat a říkat "Jéžiši zase ta trapná kiikina a ty její výlevy... nevím co by chtěla!". Prostě člověk se může snažit jak chce, může jezdit po světě, fotit u moře a přihlašovat podle něj ty nejlepší fotky co kdy nafotil a stejně.... radši nic, nechci někoho urazit. Tečka, to je můj názor. Já prostě fotím podřadně ať se snažím jak chci a příště se na to všechno z vysoka vyseru. Nestojí mi to za to, zase mazat polovinu fotek.

A svoje trapné urážky si nechtě pro sebe!!!

Tak jacípak?:D

28. listopadu 2010 v 14:38 | kiiki - majitelka RP |  Novinky na ranchi
Někteří už to sice ví nebo tak nějak uhodli, ale oznámím to tady "veřejně" :D Prosím, aby to nikdo nebral jako chlubení! Koně dostanu až na Vánoce, ale mohla jsem zkontrolovat (aspoooooooooň :D) že jsou celkem v pořádku :)

Akorát mě naštvalo, že to trvalo téměř 5 týdnů !!! a zkomolili mi jméno a vesnici! :D :/

a jsou toooooooooooooooooo

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

PRINCE OF CHAMPAIGN (Fall release Champaign)

Tento koník se mi zalíbil hned svým zbarvením. Je to Araloosa, u nás hodně vzácné plemeno Arab x Appaloosa. Popravdě mě hodně nasr... že ho za chvíli po objednávce tolik zlevnili! Mohla jsem díky tomu mít o jednoho PS nebo doma BH více :/ Jinak fakt doufám, že se po mě nebude nikdo opičit, to by mě za ty nervy fakt naštvalo. Protože je tam asi dalších 20 PS arabů... Jinak je trochu odřený, ale pokusím se to zamalovat (když už aspoň moh být v pořádku...) a má strašně divné jedno oko :( Tím se mi trošku znelíbil. U Stona na stránkách to mají tak, aby to oko vypadalo krásně. Další podfuk! Ale krom toho je moc krásnej, má úžasnou barvičku :)

Champaign
Na fotce od Stona byl opravdu hezčí, malinko mě zklamal :( ale i tak jsem za něj ráda :)

Dalším je koník Monash Cash Bar!

Ten je ještě z jarní (Spring) edice. Tenhle postoj jsem moc moc chtěla. Je sice trochu menší, ale hrozně roztomilý! a má takový roztomile vyděšený výraz. Ten je docela v pořádku a má očka stejně jako od Stona, což mě moc potěšilo. Barva je úžasná. Ale taky mě nas... že ho zlevnili! Jak naschvál!
Monash
A poslední je ještě bezejmenný tažáček! První tento mold Stona v ČR :) Takže jsem ho odzkoušela :D Tento hřebec je z Desing-a-horse, je docela podobný Beach Partymu, je to taky buckskin overo. Má úžasné modré ikdyž trošku malé oči. A ten mold je OBROVSKÝ! Vybrala jsem si variantu s delším ocáskem a hřívou bez ozdob - Enhanted Trotting Drafter. Jeho mohl samozřejmě taky zlevnili, proč mě ještě víc nenasrat žejo :D Má lucernu, která je na něm moc krásná a 2 ponožky na zadních nohou a kopyta s pruhy :)

Boužel jeho fotku budu mít až po Vánocích, ale určitě budete překvapeni, jak velikostí tak mým "výmyslem" :D Mě osobně se líbí asi nejvíc z nováčků :) Ještě teď domyslet jméno...

Pokud se někdo bude opičit, tak ho vážně přizabiju! Myslím zbarvení, tohle je prostě můj koník a nikým si ho nenechám vzít.
Draft

Royal Paris

27. listopadu 2010 v 17:10 | kiiki - majitelka RP |  Classics
Jméno: RP Royal Paris (rojel pares)

Přezdívky: royalek, royalek, paris, parísek, parí

SN: x

Pohlaví: hřebec

Rodiče: O: x? M: x?

Sourozenci: x

Potomci: x

Věk: 7 let

Plemeno: Arabian

Odkud je: Arábie

Zbarvení: Red Roan sabino

Stav: 9/10

Stabilita: 8/10

Rok: 2009

Mold: Black Stallion

Vzácnost: 9/10 - v ČR jsou dva, jinak se moc neschání
Cena: 11.95 £

Temperament: 4/10 - střední

Zaměření: Drezura, dostihy, výstavy, přehlídky a chov

Výhry: 1. místo Mr al-Mlabs (arabsky drezura)/06,07,08,09 a 010, 1. místo Al Hasan Rby show/04,05,07,08,09 a 010

Povaha a historie: Paríska jsem nikdy nějak moc nechtěla. Ale když jsem měla možnost ho z Anglie koupit, tak jsem prostě neváhala! Je to čistokrevný arab až z Arábie, kde toho celkem dost vyhrál. Je u arabů i celkově strašně vzácné barvy Red roan. Někteří arabi (u nás ne!!) se mu kvůli tomu smáli a nesnášeli ho. Od té doby je Royal docela uzavřený. Ale u nás s ním všichni kamarádí, takže se to zlepšilo! :)) Jeho úplně nej kámoši jsou Hattal a Oník. Je to opravdu krásný štíhlý elegatní koník a skvělý mold. Ke všemu ho ještě zdobí sabino znaky, 4 ponožky a znaky na hlavě. Je poměrně vysoký, má dlouhý ocas, střední nohy, klenutou šíji, viditelný kohoutek, kratší hřívu, malou štičí hlavu, velké oči a menší uši. V arabské ohlávky od Lin vypadá prostě dokonale :) Jinak není až tak temperamentní, no ale je to arab a má svou chytrou hlavičku ;) Velice rád se fotí, běhá, jezdí ven, chodí do výběhu, mazlí se a vymýšlí arabášské kraviny ;D


Gold Raven/Tradi

26. listopadu 2010 v 14:00 | kiiki - majitelka RP |  Hodnocení modelů
V eshopu: Ne
Rok: 2010
Mám ho: Ne
Plemeno: Arabian
Portrait model: ano
Mé hodnocení: Klisnička na moldu Oasis (má jiný ocas než Justadream) v barvě fleabitten grey (pstružák nebo "poštípaná od blech" :D). Je to model pro WEG 2010 a je limitovaná zase jen na 500 kousků. Cena se pohybuje okolo 120ti dolarů, což je děsné, jako za model z JAHu nebo BF. Mě osobně se strašně líbí a doufám, že ji dají normálně do prodeje (Reguler Run) nebo u nás alespoň bude ke koupi, ale pochybuju. Mě se na ní líbí všecko. Barva, mold, znaky... Je prostě arabsky dokonaláá! Je to další portrait model slavné šampionky v Endurance. Dokonce jsem si na Ebay všimla, že jsou různě stínované nebo zbarvené. Některá je hodně světlý a hodně "poďobaná" a jiná tmavší a skoro jen bílá! Zajímavé! Tahle se Breyerovi opravdu povedla a já dávám 10/10! :)

Raven
Raven
Raven
Raven
Raven
Raven
wow
Woooooooooooooooow no teda ten jí slušííí!

v akci
A tady je živá Raven v akcííí!

CM PS Chips

25. listopadu 2010 v 18:39 | kiiki - majitelka RP |  CM koně Breyer
Úžasný Peter Stone Chips! Tenhle mold bych strašně strašně a strašně chtěla! Nikdo o něj nemá zájem což nechápu, protože je nádherný. Zbarvení mu moc sluší, i znaky, pravda krátký ocásek není nic moc, ale mají ho skoro všichni i BH, takže jsem si tak nějak i zyvkla ;D stužka v hřívě je zelená, což je pěkná barva, ale víc by mu podle mě slušela žlutá nebo třeba světle modrá. Jinak je to mold Clydesdala a cena jen 16 dolárků! Toho bych hnedka brala! Barva je sorrel sabino a dělala ho Kim Stepherd. 10/10!!!
CM
CM
CM

Jména

25. listopadu 2010 v 14:07 | kiiki - majitelka RP |  Rady a Tipy
A je tu jeden z prvních článků s radami okolo Breyer horses, Peter Stone ale i Schleich a jiných. V tomto článku se dozvíme něco o jménech pro naše miláčky.

  1. Jména bychom neměli kopírovat jen proto, že se nám líbí nebo protože "neumíme" vymyslet vlastní. Každý člověk si může vymyslet vlastní jméno. Určitě je hodně nevhodné kopírovat přesně stejná jména z jiných ranchů. To se prostě nedělá! Někdo si s tím mohl dát mnoho práce!
  2. Něco jiného ale je, když jde o nějakého známého koně, třeba z filmů či knih. Jména jako Hidalgo, Ruffian, Black Beuaty, Shadow, Smart Chic Olena a další má právo používat každý, protože ty nikdo vymyslel, ony prostě jsou. Nevýhodou je, že jsou tyhle jména díky tomu, jak jsou známá dost "ohraná". Ale pokud opravdu nevíte co za jméno, inspirujte se ve filmech, knihách nebo v jezdeckém prostředí ;)
  3. Nejlepší je jméno vymyslet pomocí slovníčku. Nejvíce se mi osvědčily anglické, francouzské a možná ještě italské slovíčka. Můžete hledat jméno podle toho, jak váš koník třeba vypadá. Např. Pretty, Sweet, Nice, Hot... je toho mnoho! A pak jsou tu další anglická slovíčka, třeba Cinderella (Popelka), Flower (květina) a mnoho mnoho dalších! Chce to jen malinko fantazie ;)
  4. Před jméno vašeho koníka se většinou dává zkratka vašeho ranche (např. SSR, RP, RLM, RHE...). Proč? protože díky tomu je v tom větší pořádek a každý hned ví, čí koník nebo nebo k jakému ranchi patří.
  5. U nás se docela často používají i jména česká. Populární je třeba Sněženka, Princezna, Princ, Tanečník... Tyto jména jsou většinou jednoslovová ale pěkná.
  6. Koně Breyer horses a PS velikosti Traditional/Standart už většinou jména mají. U nás si je většina sběratelů ponechá nebo minimálně pozmění. Příklady jsou třeba Fox Valley Oliver, Gffert 369, Rachel Alexandra, Alborozo, Emory... Tyto jména jsou většinou moc pěkná a ještě když je koník portrait model (podle živého koně) je lepší si u něj jeho jméno nechat, ale není to pravidlo! ;)
  7. U nás je i pár sběratelů, kteří si u svých koní jména mění. Já osobně to dělám velmi málo, to se mi jméno musí hodně nelíbit. Nebo k tomu něco přidám, např. Pretty Summer, Fall Autumn, Sweet Emory... Mohu napsat třeba cof, Steeple, Appu, Janu Š.... tyto jména by jste pro svého koně (stejný model) určitě kopírovat neměli. Prostě se to nedělá, jenom kvůli tomu že se mi to líbí okopírovat drze jméno. Lepší je vymyslet vlastní a originální!
Snad se Vám článek líbil a pokud máte něco doplnujícího nebo nějakou kritiku klidně napište, ale toto je můj názor na věc ;)

No tušili by jste, že je tenhle článek jen o jméně? :D
láska

Fall Autumn

24. listopadu 2010 v 15:31 | kiiki - majitelka RP |  ♥ Traditional ♥
Jméno: RP Fall Autumn (čtu fal otm)

Přezdívky: fal, falík, autumn, autumnek

SN: x

Pohlaví: hřebec

Rodiče: O: x M: x

Sourozenci: x

Potomci: x

Věk: 7 let

Plemeno: Shire

Odkud je: Anglie

Zbarvení: Dapple bay

Stav: 10/10

Stabilita: 8/10

Rok: 2010

Mold: Othello

Počet v CL: 3

Vzácnost: 7/10 - limitovaná edice, v ČR je jich asi 6?

Cena: 711 Kč

Temperament: 0/10 - nulový

Zaměření: Drezura, bega-cross, výstavy, přehlídky a chov

Výhry: 3. místo CABHB PS November 010/Tradi Heavy horses, 1. místo Shire show/04,05,07,08,09, 2. místo Shire show/06 a 010, Grand Champion Began jump/06,07,08,09 a 010, 2. místo Dresage champion/07 a 08, 1. místo Dresage champion/06,09 a 010

Povaha a historie: Fall Autumn pochází z edice Treasure Hunt - Seasons. Je to opravdu podzimní koník. Miluje zimu, spadané listí, déšť a sám je hnědý a tmavý jako podzim. Je to těžký hřebec plemene Shire. Jeho nej kámoši jsou Fox, Treg, Irish, Gypsy a nejvíc Summer. Je to kliďas, hodně uzavřený a samostatný. Nejradši u nás má těžkou práci, drezuru, výstavy a jezdkyni Katie. Pochází z Anglie, prodali ho protože se jim zdál prý nudný. To on není vůbec, ale člověk si k němu musí najít cestu. Má krásné ladné chody, bohaté rousy, 3 ponožky, krásně tmavé nožky, hodně grošů, tmavý dlouhý ocas, to samé hříva, má taky lysinku a nádhernou šňupku. Má veliké tmavé oči, dlouhé oši, ofinu a je hodně urostlý a mohutný. Zbožnuje každou kaluž, na koupel mu stačí špinavá kaluž. Taky déšť miluje a nesnáší horko a slunečno. Hledámě jeho rodiče, ale nejspíše to bude Fox, protože mu je hodně podobný. Čí Fox, to ale zatím pouze tušíme :)

Fall
Fall

CM Brandus

23. listopadu 2010 v 15:03 | kiiki - majitelka RP |  CM koně Breyer
Neznámá značka a mold Brandus - resin horse. No ale úžasnej moldíííííííííííííííík! Je to mold Fríského hřebce. No, frís by byl hezčí, ale tahle deka? appa taky docela jde. Teda, propracovaný je úúúžasnácky! ta dečka a všechno! božský prostě. Měli o něj zájem 2 lidi a konečná cena byla 308 dolarů (asi 5 377 korun) což je celkem hustý. Dávám mu 10 z.... desetíí :D
CM
CM
CM
CM
CM
CM
CM

Mix videí 2.2

22. listopadu 2010 v 15:50 | kiiki - majitelka RP |  Youtube videos

Takový super mix :)


Tak to jsou drsný triky! :D


Z toho já prostě nemůžu! :D


kdo tohle vymýšlí xD


Krásné, z dostihového prostředí :)


To vypadá hrozně zajímavě! Snad to začne brzo točit ;)

Peter Stone 1.2

21. listopadu 2010 v 14:05 | kiiki - majitelka RP |  BH and PS
1. Rice

PS
Rice je úžasný Sorrel overo hřebec Quartera. Je z Fall Stone horses edicion. Mě se celkově strašně líbí, má úžasnou barvičku a znaky. Jen mohl mít modré očko. Stojí 80 dolarů, což je dobré! 9/10

2. Butler

PS
Další koník ze stejné Fall PS edice je vraná mladá klisnička araba. Je krásná a elegantní a velmi by se hodila k BH Black stallionovi co? Ale na mě je moc obyčejná. Stojí 70 dolarů, což je velmi dobrá cena. 6/10

3. Lehigh

PS
Další koník z PS podzimní edice. Je to plnokrevník krásné barvy light Buckskin dapple a mě se moc líbí. Kdyby bylo víc peněz, možná bych o něm přemýšlela. Stojí 80 dolarů, což je ještě ta levná variace. 8/10!

5. Madison

PS
Madison je klisna na moldu Palouse/mojí Emory. Je zbarvení dapple Rose grey. Moc jí to sluší, ale díky tomu, jak mold strašně stojí se mi troch zprotivila. Má ale úžasný kukuč a znaky. Stojí 80 dolarů a dávám jí 8/10.

Cedric/Traditional

20. listopadu 2010 v 14:05 | kiiki - majitelka RP |  Hodnocení modelů
V eshopu: Ne
Rok: 2010
Mám ho: Ne
Plemeno: Dutch warmblood
Portrait model: ano
Mé hodnocení: Cedrica bych moc chtěla. Je to portrait model skokového šampiona plemene Holandský teplokrevník. Tento valach je pstružák, tedy takový zvláštní bělouš. Je na moldu Jumping Warmblooda/u nás známého spíše jako Ideal nebo Mon Gamin, ale má kratší hřívu a jiný ocas. Má nádherné pruhované kopýtka a šňupku. Je na podstavci, protože cválá. Snad u nás někdy za slušnou cenu bude! 10/10. 
Cedric
Cedric
Cedric
Cedric
Cedric
Cedric v akci!

Trénink Luníka

19. listopadu 2010 v 16:04 | kiiki - majitelka RP |  Fotogalerie
Celkem nic moc fotky z tréninku dostihů našeho Lunesdaleho. Jsou focené na pozadí z Anglie a se setíkem od Peťi z AS. Jede na něm Brenda :) Snad se fotky budou alespoň trochu líbit! ;)


"Klíííd Luny už pojedeme!"


Nedočkavý, už by nejradši cválal :D


Nádherné zlaté sedýlko a moje nej číslo! ;D


Brenda už za cvalu nasedá xD


A jdeme se rozehřívat!


Cuuute a ta zlatá mu ták slušíí :))


A pěkně klusáme!


Kopýtečka :)


Teď si procvičíme otáčení


"Já už chcu běžet!!!"


Brenda se jako vždy nepřítomně usmívá :D


A už cváláme!!


V té rychlosti ocásek jen vlaje! ;D


Krásně cválá co? :)


Má maminčim Valvelky pohled! :-***

Výtlem :D


A už běží skoro naplno podél plotů ;) :D


Je to fičáááák :D


A po tréninku, Mist není vůbec spocený ani unavený, šikulka!

THE END ;) + BONUS! ;D

2 fotky tréninku Party a Katie, víc jsem nestihla :D :( Odjely pryč


Holkám to spolu strašně sluší! Party má Barokní set od Peťi, který se k ní bezvadně hodí :)


Krásné zdobená uzdečka :))

Peter Stone 1.1

18. listopadu 2010 v 13:35 | kiiki - majitelka RP |  BH and PS
A po delší době zase nějací ti vzácni Stoníci ;)

1. Topeka Extreme Custom Stone Chip

PS
PS
Opravdu nádherný předělaný Chipsík. Toho bych si hned vzala, ale stojí 100 dolarů a skoro 2 litry za mini koníka fakt nedám! za to mám slušného Standart koně :/ Ale krom té ohavné ceny je limitován na 3 kousků a je fakt krásný i zbarvením :) 8/10

2. Orion
PS Orion
PS
PS
Pinto arábek limitovaný taky na 30 kousků. Je to krásný dapple grey pinto, ale mě se moc nelíbí jeho fleky a moc masitý ocas. Cena je 180 dolarů, uh, tak to bych nebrala ani náhodou! Ale takový metalízová barvička je krásná a sám o sobě je moc pěkný, ale ne, 7/10

3. By the Light of the Moon

PS
PS
PS
Halloween koník na moldu Stock Horse. Celkově se mi velice líbí, asi jak Breyer Bats, ale jinak nepraktický. Je ho jen 10 kousků a jeho cena je 100 doláčů, ještě celkem levný kousek :D Má hustou barvu! 7/10

4. Thunder Clap

PS
PS
PS
Tento Custom arábek je prostě úžasný. Skoro jsem jej měla, ale zase stojí 140 dolarů, což není zrovna málo a ten jeho výraz je takový nepraktický, vypadá nasraně :D Ale ta barva a znaky prostě dokonalost! Snad někdy udělají podobného levnějšího :) Jinak je to Limitovaná edice na 30 kousků. 9/10!

5. Golden Sunset

PS
PS
PS
Krásné jméno a pěkně ho vystihuje. Appaloosa hřebec na moldu Quartera. Je moc krásný, ale vadí mi krátká hříva. Jinak bych ho i docela brala! Je limitován taky na 30 kousků a stojí 100 dolarů, to celkem ujde. 7/10

Samantha

17. listopadu 2010 v 15:32 | kiiki - majitelka RP |  Naši pracovníci
Jméno: Samantha Devonová

Věk: 15

Znamení: Beran

Jezdí: Vše (hlavně western)

Odkud je: USA/Arizona

Nej plemena: Westernoví koně

Oblíbení koně: Trailík, Appendix, Smart, Play N Color, Platinum

Ve stáji je: členka, ošetřovatelka/pomocnice

Oblíbené jídlo: Marsmalows, hruška, jablko, krůtí maso

Nemá ráda: hovězí, vepřové, tofu

Oblíbené barvy: zelená, sv. modrá a fialová

Stav: studentka SŠ

Něco o ní: Sammy je klidný a vyrovnaná mladá holka. Studuje již střední školu a je z našich členek nejstarší. Má vlastního koně, Light my Fire nebo Trailíka, kterého prostě miluje. Jsou stvoření, aby byli spolu! Vyhrávají jednu trailovou soutěž za druhou. Sammy je z USA a naše Kylie je její sestřenka :) Jinak její rodiče a brácha bydlí kousek od nás. Sam je hodně samostatná a nesnáší, když z ní někdo dělá malé dítě, takže bydlí u nás a stará se o sebe skoro sama. Jezdí spíše naše Classic westernáčky a stará se o ně. S koňmi není zas tak dlouho, ale učí se a učí. Má dlouhé kaštanové vlasy, které nosí svázané, ofinu, zasněné oříškové oči a většinou ji najdete v její fialové budně, super tričko s Idocuskem a v riflích. Často nám pomáhá při vodění koní ale nerada se fotí :D Je tichá a někdy trochu uzavřená, ale s holkama si na pořádně vyjíždce ráda pokecá :)


Mix videí 2.1

16. listopadu 2010 v 14:10 | kiiki - majitelka RP |  Youtube videos
Moc krásné aneb Black and White :)


Úplně božííí video se spoustou úžasných Irských tinkerkůůů! Taky budou fotky našeho Summera a pak že se na pláž nehodí! :P


Celkem pěkné ale i ujeté, třeba ty holky v přepravíku nebo medvěd v traktoru... xD


Krásná hra s koňma, proč jen není u nás! :(


Můj miláček St. Clarins! Má podle něj SMko


Nojo, úžasná dostiháčci :)

Sierra 1.

15. listopadu 2010 v 17:24 | kiiki - majitelka RP |  Fotogalerie
Další část letních fotek, tentokrát úžasná APH hřebec Sierra Blanco!


Krásná hlavička :) Ikdyž malé ouška :D


Nádherná barva, grošíky a svaly:)


Pruhované kopýtko=)


Bílý ocásek, strašně se mi lííbííí!


Stín! taky pěknej :)


Zdáli


Hezky:)


Stejná ale přece jiná fotka!


Tady je hezounký:))

cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuute :))))

zepředku x)


kukuč:D

Mariydy

15. listopadu 2010 v 14:16 | kiiki - majitelka RP |  Stablemates
Jméno: RP Mariydy (čtu merídy)

Přezdívky: meri, merí

SN: x

Pohlaví: klisnička

Rodiče: O: RP Fandango M: RP Merilin

Sourozenci: x

Potomci: 0

Věk: 5 měsíců

Plemeno: Irský cob
Odkud je: narozena u nás

Zbarvení: palomino

Stav: 10/10

Stabilita: 5/10

Rok: 2002-2006

Mold: Scratching foal

Počet v CL: 4

Vzácnost: 9/10 - vyřazený a cenný set, u nás asi 3 kusy

Cena: 80 Kč

Temperament: 1/10 - malilinký

Zaměření: V budoucnu nejspíše drezura, tah, výstavy, přehlídky a chov

Výhry: 1. místo Irish cob show/Foals 010

Povaha a historie: Mari je strašně roztomilá klisnička. Miluje hraní, dovádění a taky škrábání! Ráda se mazlí ale celkově je dost plachá, nesnáší hluk a schon. Proto jsme se divili, že na letošním svodu vyhrála svou hodně obsazenou kategorii! Její maminkou je úžasná Merilin, jsou si hodně podobné. Otec je taky palomino, který k nám teprve dorazí. Mariydy je plemene Irský cob a má u tohoto plemena vzácnou palomino barvičku. Je už docela velká, má i huňatý ocásek, krátkou hřívu, veliké korálkové očka, 4 ponožky (stejně jako mamča) a na nose má lysinko/lucernu. Její nej kámoška je Keisha a Ariadna.