Červenec 2011

Zlatá medaile/CBG Parkur

31. července 2011 v 15:18 | kiiki - majitelka RP |  Ocenění a výhry ranche
Naší dvojici Karin a RP Stalight jsme v CBG parkuru opravdu důvěřovali a vkládali do nich velké naděje. Ač bylo jen 5 účastníků (přitom se zapsalo všech 20 koní...) všichni měli nádherné snímky a úžasné skokany. Zahraniční tréninky a velká snaha se vyplatila - získali jsme konečně alespoň v jedné disciplíně zlato! Všichni jsme moc nadšení, že takový malý nenápadný koník porazil i velké koně (myslím celkově, nejen v parkuru).

V pvním kole, pořádaném Carrie jsme získali plný počet bodů (20) a díky Vám spoustu hlasů. V druhém jsme od Vivi získali 18, takže umístění bylo jisté. Všem ostatním taky moc gratulujeme!!! =)


Já tu fotku milujůůů :D

Alfa a Omega

31. července 2011 v 14:13 | kiiki - majitelka RP |  Knihy, filmy atd.

Název: Alfa a Omega (Aplha and Omega)


Velký úklid

30. července 2011 v 21:45 | kiiki - majitelka RP |  Deníček ranche
Dnes k nám KONEČNĚ po velmi dlouhé době přijela na návštěvu moje téměř sousedka Mazel. Domluvily jsme se, že mi za malou úplatu (dala jsem jí SM stáj, co mám 2x :) pomůže vyčistit všechny moje poličky s Tradíkama a Classicama. Je to docela fuška, utřít asi 130 koní o-O Přijela kolem půl třetí a pustily jsme se do práce. K tomu jsme se pustila Harryho a řešili různé věci, však to znáte :D

Nevím, jak dlouho jsme utírali a čistily, ale hoďku a něco určitě. Pája mi pomohla některé koníky přestěhovat, takže to teď vypadá fakt krásně, jak jsem chtěla, ale naši, kteří mi s koňma normálně pomáhají neví jak se který jmenuje a že bych ho chtěla dát tam a tam.. :D jsem náročná no. Kdyby jste třeba na Fallovi viděli toho prachu! Já se klidně přiznám, čistím je málo, ale jak to mám udělat, když mi nemá kdo pomoct? Mamka mi půjčila suprovou prachovku. která očistila krásně i vraníky nebo hnědáky a že to jinak dá práce, to by jste nevěřili :D

Rozhodla jsem se, že poličky brzo nafotím. Chtěla jsem koně nafotit stejně jako Appa na zemi, ale nakonec jsem se na to vyprdla, kdyžtak příště, stejně mám zničený foťák :( Mám šmouhy v objektivu. Takže možná zítra se pokusím nějak poličky nafotit, ikdyž mi tam pár koníků chybí (jeden u Mazla, 6 v Chorvatsku). Tak snad konečně budete rádi, spousta lidí chtěla moje poličky vidět :D :) není to nic světoborného, ale jsem ráda za to, jaké mám.

Když už píšu po delší době zase nějaký deníček, musím se pochlubit novým přírůstkem od Mazla, nádhernou klisničkou painta. Bude to partnerka našeho Al Read Roada, protože má úplně stejné vzácné a zajímavé zbarvení jako on :)

Fotky by Mazel - ocásek má stejnou barvu jako hříva. Ve skutečnosti má mnohem hezčí oči, pokusím se brzo nafotit :)

Foto//Prázdninoví koně III.

30. července 2011 v 13:02 | kiiki - majitelka RP |  Fotogalerie

Ach ty svaly!:D


Slaďouš:)


Moc se mi líbí pruhované kopýtka, dodává mu to šmrnc:)


Bez blesku, je vidět skutečná barva ale ta kvalita, brr :/


Detailně propracovaná hříva:)


Megan, je dost podobná Lauře a trošku šilhá:D


Taylor je suprová, hlavně se mi líbí vlasy v drdolu:)


Cedriček <3


Detail Taylor. Ty kamínky a sako jsou taky boží:) Jen chapsy mi přijdou až moc velké


Megan (sry za přesvětlenou fotku :/)

Asi zítra poslední díl :)

Crescendo/Fotogalerie

29. července 2011 v 20:42 | kiiki - majitelka RP |  Fotogalerie

Crescendo

29. července 2011 v 20:40 | kiiki - majitelka RP |  Stablemates
/Fotogalerie/ /Rodokmen/

Jméno: RP Crescendo (krušendo)

Překlad jména: Zesílení (zvuku)

Přezdívky: kres, kruš, cendo, krescen

SN: x

Pohlaví: hřebec


Sourozenci: x

Potomci: x

Věk: 6 let

Plemeno: Appaloosa

Odkud je: Kanada

Zbarvení: Black blanket

Stav: 9/10

Stabilita: 6/10

Rok: 2005-06 (Annie Oakley play set)

Mold: Morgan (Prancing)

Počet v CL: 8

Vzácnost: 8/10 - V ČR je jich tak 5, dost cenný set, není ani na Ebax

Cena: celý set 200 Kč

Temperament: 2/10 - trošku

Zaměření: Western, cross, výstavy, přehlídky, chov

Výhry: 1. místo Three day cross event/08,09, Reserve Champion Appa show/Stallion/06,07,08,010,011

Zážitky: 2týdny dovolené v Chorvatsku/červenec 011

Povaha a historie: Cres je velice snaživý koník plemene appaloosa. Má i nějaké arabské předky, což se projevilo a jeho ladné chůzi a štičím profilu. Je poměrě vysoký ale velmi mštný. Skvěle skáče a jezdí i westernový styl. Je to i dobrý plemeník, skvělý koník do přírody a terénu i výstavní kousek. Je ještě poměrně dost mladý, ale rychle se učí a jsme na něj velmi pyšní:) Má nádherné oči, které se sice špatně fotí, ale pokud se podaří, vynikne jeho krása a věrný pohled. Má malou hlavu a uši, hvězdičku, rozsáhlou deku na zádi (je to téměř semi-leopard), ocásek až po zem (ikdyž je to appa, nestříháme mu ho, sluší mu) a stínované ponožky. Nikdy ho nekoveme, protože má příliš měkká kopyta a škodí mu to. Taky nesmí být moc dlouho ve vodě, aby se mu příliš nerozmočila. Na ranchi se nejvíce kamarádí se Silver Dollarem, Sonym a svými CL kolegy, hlavně Arkticem:)


The enchanted island VII.

29. července 2011 v 16:00 | kiiki - majitelka RP |  Povídky
"ÁÁÁ! Unnesi pomoc! Ono se to hýbe!" "Katherine, seskoč! Nebo tě přemístí!" Cože? Kam přemístí? Snažila jsem se seskočit ale jakoby mě na tom obživlém pařezu něco drželo! Něco pevného, zlého a temného... Najednou mě zasáhlo silné světlo. Zářilo z Unnesových modrých značek a těle. "Katherine, SESKOČ! Teď!" A tak jsem konečně skočila, cítila jsem se zase volná. Uf, to bylo o fous! Pařez zmizel v zemi a Unnesovy značky slábly. Ale byl tak... tak... krásný! Zářivý a plný dobra! Ale viděla jsem chvíli i něco jiného... jakoby...snad... lidského.

"Jsi v pořádku? Neudělal ti nic?" "Ne, naštěstí ne, ale cítila jsem se jako přikovaná, promiň že to tak trvalo." "To nic, hlavně že tě nedostal. To byl jeden z nejnebezpečnějších Underworldových poskoků, asi Moran. Může měnit podoby, ale nejčastějí je to strom, keř nebo pařez. Asi jsi ho už viděla, ale dneska si poprvé dovolil nějak moc, chtěl tě asi unést". "Jo, už jsem ho několikrát viděla. Aspoň vím, na co si dávat pozor - no, asi na všechno včetně stromů atd. Budeme pokračovat...? Nevrátí se, že ne?" "Dnes už určitě ne, mé paprsky ho poslaly pryč na dost dlouho. Ale je silnější, než když jsem se s ním utkal minule. To je zlé. Znamená to, že je silnější i jeho pán." "Ale ne! Co budeme dělat? Nemůžeme ho nějak oslabit?" "Ne, ale musíme začít s tvým přerušeným výcvikem. Dnes musíme zvládnout napojení. Čas se krátí." A tak jsem tentokrát vylezla na balvan, který jsem si ovšem celou dobu prohlížela tak urputně, že jsem málem spadla, když jsem na Unnese nasedala. Ouha, ještě se tak ztrapnit... No, nějaký pád už mě asi nezabije.

"Tak a teď dej ruku na ten znak, co máš vlevo, vedle mého kohoutku. Tak se postupně napojíme. Neboj se, možná to trošku štípne, ale nic se ti nestane. Možná ale uslyšíš mé myšlenky, to je počátek napojení". Dobře, takže teď Unnesovi uvidím do hlavy. Třeba se dozvím, proč mi tak hrozně připomíná člověka anebo jaká je jeho temná minulost... Dala jsem ruka na místo, kam mi řekl. Ucítila jsem proud silné, čisté energie, ne jako elektrické, ale takové... nádherně příjemné, skoro až jsem chtěla zavýsknout a skákat až do nebe, jak to bylo příjemné. To je to napojení? Že se stanu součástí Unnese? "Mám to. Cítím to. Je to v pořádku Unnesi?" "Ano, je, i já to cítím. Tak, teď se drž. Musíš se naučit být na mém hřbetě a zůstat napojená. Později to zvládneš i bez ruky na značce. Ruku nech tam a stiskni mi boky. Dneska zkusíme krok a později klus, jestli ti to nevadí. Opravdu nám čas ubíhá, ale nerad bych něco uspěchal. V pořádku?" "Jasně, já jsem připravená. Tak můžem jet. Ale nejezdi moc blízko letadla, však, víš proč." "Jistě, pojedeme za sopku. Tam se ti bude líbit. Je to mnohem hezčí, než tady tahle pustina. Skoro až kouzelné"

A jeli jsme. Za asi 10 minut jsem si zvykla na jeho pohyb i na napojení. Ovšem, tu krásu co jsem viděla za sopkou, bylo těžké popsat. Bylo to tam jako v pohádce, jakobych se dostala do jiného světa! Nikde žádné zlo, jen čisté dobro. Cítila jsem se, jakobych snad letěla. Jako kdybych... byla doma.

Černá móda

29. července 2011 v 13:28 | kiiki - majitelka RP |  BH and PS

Tak nějak jsem si před delší dobou všimla, že Breyer letos dělá hodně vraníků. Je to sice taková kravina, ale já osobně je mám ráda a když si to tak vezmu, kolik vraníků BH tady je? Já osobně mám ze 104 Tradíků jenom Foxe a Gofferta, pokud nepočítám černé strakáče (těch taky není moc). A hnědáků mám asi 20! rozdíl co? :) Je to zajímavé a přitom živých vraníků je podle mě docela dost, ikdyž hnědákům nebo ryzákům se nikdy nevyrovnají. Moc dostiháků černé barvy taky třeba není...

Vloni Breyer udělal pouze Esprita - a ten u nás není - pro WEG. Může se počítat i hříbě Child Star, takže to máme dva Tradíky za celý rok a ani jeden se nedá moc sehnat.

Tento rok (a to ještě není konec) udělal již čtyři: Elvis Presley - Bear (na moldu Bluegrass Bandit), TH Thunderstorm, Konga a Prince Jestera. Všichni 4 jsou "obyčejnější", jdou sehnat, Kong u nás je a ostatní budou. Je to fakt docela zajímavé, nevím proč, ale měla jsem chuť o tom napsat, ikdyž je to hovadina :D Z těch 4 se mi bezkonkurenčně nejvíc líbí Thunder. Kong taky není špatný, Bear je roztomilý ale Jester mě moc nezaujal.

Tento rok bude pro Breyery asi černý :D

Tak co, jste rádi i za vraníky?:)


Bear


Prince Jester v krabici


A Thunderstorm určitě všichni znáte :)

Mix videí 3.2

28. července 2011 v 21:40 | kiiki - majitelka RP
Já prostě Mišku zbožňuju :D Ona vážně mluví :) Strašně bych chtěla Huskyho :D


Nemám slov... to je prostě něco, tam tak být, jenom vidět všechny ty cenné koně a úžasné CMka o-O potom dál už jsou tam "jen" koně autorky videa ;)


Nejlepší je ten konéééc xD


Vzpomínka na loňská BreyerFest. Ten začátek je děs, ale koníci (hlavně živí!) pak stojí za to:) ti souhpací saddlebredi mě dostali! xD

Druhý den BF. Bože, zase ten začátek, hysterky xD

A poslední den. Ten závod ve skákání přes překážky je hustej xD Ještě si tam hladí chudáčka Irishka, který krátce po BF umřel :'''(


Někteří jsou fakt krásní! ale je hrozný, jak se furt opakuje ta písnička :/ :D


Foto//Prázdninoví koně II.

28. července 2011 v 13:22 | kiiki - majitelka RP

Číča ze setu - ty oči se mi vůbec nelíbily, takže jsem je černou fixou trošku upravila. No, líbí se mi víc ale trošku jsem to s jedním očkem přehnala :D


Domov už našel:)


Forestík ještě v krabici (ikdyž už rozdělaný :D)


Sladký kukuč, ale fotka, děs :/


Nepotřebuje komentovat:)


Bez krabice. Vážně, hodně mile mě překvapil!


No, tahle fotka není zas tak špatná, na můj blbý foťák, prostředí a že je s bleskem... :D


Achjo, mě tak baví fotit, ale když ten foťák je hroznej:(


Nááádherný ocásek v rybím copu (teda aspoň myslím :D)

Další část zítra, ale upozorňuju, Foresta jsem fotila nejvíc :D :)

O Buckovi

27. července 2011 v 13:02 | kiiki - majitelka RP |  O našich koních
Buck je sedmiletý hřebec plemene AQH. Je to krásný zlatý plavák, mé oblíbené barvy. Nemá žádné bílé znaky, což se mi u plaváků líbí ještě víc. Nezdá se to, ale u AQH nejsou plaváci až tak běžní. Buck byl ztvárněn také jako Traditional, který už u nás v eshopu není. Je to další koník ze seriálu Bonanza, nejlepší kamarád Chuba, Cochise a Sporta. Je trochu divočejší než jeho kamarádi, ale taky skvělý herec, ikdyž se spíš zaměřuje na westernové ježdění. Je na akčním moldu a mě osobně se z Ponderosa ranche líbí nejvíce. Občas je trošku zlobivější, hlavně pod sedlem si rád vyhodí, ale jeho majitel, který je taky u nás na ranchi si ho rychle "spacifikuje" :D Je to dost urostlý koník a někdy bývá trošku dominantnější. Ovšem, pro svého pána by udělal cokoli a svou zlobivost vyvažuje umem :)


Fotky - mix V.

26. července 2011 v 20:10 | kiiki - majitelka RP |  Fotogalerie

Placku s Pecosem, Chtěla bych :)


Srovnání velikostí, sice tam hodně koní chybí, ale aspoň něco. Kdyby někdo nevěděl, tak nejmenší je stablík, Frís je Safari, CM appa leopard a barock pinto je collecta, hříbě vzadu je Tradík no a Cryptic je Tradík


Ještě jedno srovnání - zleva - Collecta arab, asi Breyer Padock palls, Pebble Saddlebred Peter Stone a Classic BH


Úžasný onclík Patrick, který byl na letošním BF. To je skokan co? o-O


Breyer valník. Pěkný co? :)


Úžasný co? Nj, CatWink a její fotky, to je něco!


Fotečka z nějaké show. Krásné modely že?:)


Není co dodat :)


Pěkný CM na moldu Pacera i s pěkou uzdečkou:)


Božské sedlo! Poznali by jste, že není na živého koně?! já ani ne!


Velmi zajímavý CM!

Foto//Prázdninoví koně I.

26. července 2011 v 12:14 | kiiki - majitelka RP |  Fotogalerie
Ode dneška čejekte 4 díly fotek po deseti, jsou to fotky nejnovějších koní, ale upozornuju, že v krabicích, takže kvalita je asi taková, jakože nijaká :D Ale snad i tak se budou líbit a třeba Vás inspiruju ke koupi ;)


Všichni krasavci pohromadě:)


Sec, jediný LSQ, ale aspoň jeden...


Tady celkem pěkně vyniká jeho zlatavá barva :) Je opravdu HODNĚ podobný Smarty Jonesovi, ten je o něco tmavší


Nohy šampiona :D


Krásnej kukuč a lysinka:))


Je vážně zlatýýý!


Ponderosa v krabici. Koníky samostatně zatím nafocené nemám. Ale co není brzy bude ;)


ASPCA set. Je vážně krásný :)


Labrador. Je to pes, ale ještě jsem nevymyslela jméno. Je vážně hodně lehký ale i propracovaný - koukněte se třeba na srst! A ten můj ani moc nešilhá jako někteří, díky App :D Dobře jsi vybrala :)

Druhý dílek asi zítra ;)

CM Spanish Barb

25. července 2011 v 20:20 | kiiki - majitelka RP |  CM koně Breyer
CM z moldu, který moc neznám, ale původně je porcelánový. Tento krasavec je mé oblíbené barvy dapple palomino. Nemá o něj nikdo zájem a cena Kup teď je 215 dolarů, což celkem ujde. Namalovala ho Claire Williams. Mě osobně se líbí hodně, je to krásný mold, připomíná mi Esprita a barva mu moc moc sluší. Má i boží živé oči znaky, i vše ostatní. Nemůžu jinak než 10/10! Hned bych ho brala :)


129. Statistiky

25. července 2011 v 11:45 | kiiki - majitelka RP |  Statistiky ranche
Navstevnost za minuly tyden (18.7. 2011 - 24.7. 2011) je:

Pondeli: 160
Utery: 146
Streda: 128
Ctvrtek: 109
Patek: 143
Sobota: 151
Nedele: 147

Celkem: 984

Supér! o 44 lidí zlepšení! Díky moc:) Přidávání a velké obíhání se vyplatilo, teda, doufám že je to tím :D :)


Za "odměnu" Dusty (byl na BreyerFestu) se svým majitelem. Je to úžasný palomiňáček že?:)

Peter Stone 2.5

24. července 2011 v 15:55 | kiiki - majitelka RP |  BH and PS
North Star
Hodnocení: Nádherný ale velmi drahý PS Draft Chips. Je limitován na 5 kusů a stojí 110 dolarů, což je skoro 1900 korun. Ale krom ceny je opravdu nádherný! bez ozdob a s delším ocáskem by byl ještě dokonalejší. Moc se mi líbí jeho oči a dapple grey barvička. Podle mě vůbec nevypadá jako malý Chipsík:)
10/10

Ashes
Hodnocení: Pebble Warmblood pro akci Equilocity, také limitován na 5 kusů. Líbí se mi upravený mold, ale ze zbarvení se mi dělá špatně :D Prostě nesnáším takového leopardy a na tenhle mold se ani nehodí... Když by to byl bělouš, to by bylo něco! Líbí se mi ještě kopýtka a oči, ale barva fakt ne. Stojí 175 dolarů, což je dost, téměř tři tisíce!
4/10

Charcoal

Hodnocení: Velmi zajímavý glossy koník na moldu poníka, limitován taky na 5 kusů pro akci Equilocty. Ikdyž je glossy, mě osobně se moc líbí. Připomíná mi docela mého Tempeho, ikdyž nemají krom moldu nic společného. Moc se mi líbí groše, silver dapple barva a hlavně hříva a ocas. Cena 225 dolarů je ale otřešná. Je to cca 3 825 korun českých. To bych za něj nedala. Ale i tak, je vážně povedený!
9/10

Flint
Hodnocení: Další dost povedený model. Stone si poslední dobou velmi oblíbil "nasrané" moldy :D Tento se mi líbí možná i víc jak arábek. Dapple grey barva je na něm opravdu nádherná! Líbí se mi i očka, ikdyž na nomrálním Thoroughbred moldu by se mi líbil ještě víc. Je taky pro Equilocity, 5ti kusový a stojí 350 dolarů, což je bez 5oti korun téměř 6 tisíc. No, to je taky dost :/
9/10

Happy Camper
Hodnocení: Tak tento krasabec mě naprosto UCHVÁTIL! bože, můj oblíbený mold a ta dapple chestnut asi sabino barvička! Jůůů, koník přesně pro mě. Strašně se mi líbí douhý ocásek a hříva, rousy, všecko! Limitován na 5 kusů, pro Equilocity a stojí 290 dolarů. To bych za něj i dala, ale bohužel, nemůžu :( Můj krasavec...
100000/10!

Příště další krasavci :)

Monash & Champaign

24. července 2011 v 12:34 | kiiki - majitelka RP |  Fotogalerie
Nejsou to nic moc fotky, ale tady nejde o prostředí, nýbrž o koníky. Bylo to foceno trochu narychlo a docela dávno, takže se nedivte že lepší nemám, ale když už jsem je nafotila tak je sem dám, kdyby někdo nevěděl, o jaké koníky se jedná :)


Tak tady jsem se snažila vyfotit zajímavé groše Monashe, ale moc se to nepovedlo no ://


Jak já miluju ten jeho ocásek až po zem!


Dokonalá hříva a barva, aspoň pro mě jo :-**


A tady v celé své kráse!:) Jsem tak ráda, že ho mám.


A teď vykulený Champík :D


Je to araloosa, 55% araba, 45% appaloosy


Jestli se někomu nelíbí, je to jeho problém, ale já ho miluju :) To bude tou barvou :D


Ocásek je na něm krásný, ikdyž ty flíčky co má si mohli odpustit :D


Ty oči se Stonovi moc nepovedly, mohl se teda víc snažit. Ale je to koník z obyčejné produkce, tak proč že? Přijde mi, že se starají hlavně o ty své OOAK za 600 dolarů a na obyčejné ikdyž mnohdy krásnější koníky kašlou...


Nožky:)


Já ten čumáček zbožňuju!:D


Detailík oka - tohle je hezčí jak to druhé. + detail flíčků :D


Z této fotky nemůžu, já mám nápady... :D


Přesvětlené :/ ale kopýtkama pro dnešek končíme :)

Prosím i nějaké jiné komenty typu: "Pěkní koníci, hezké fotky, krásní..."

Uzdečka Red&White

24. července 2011 v 12:25 | kiiki - majitelka RP |  Naše vybavení
Výrobce: Peťa (DR)

Uzdečka anglického typu, která se hodí jak na skákání, tak vyjížďky, drezuru nebo endurance. Jak název napovídá, je sytě červené barvy s trochou bílé. Otěže, lícnice i podhrdelník jsou nastavitelné. Sluší téměř všem koním, zejména vraníkům, na kterých barva nádherně vyniká. Je celá kožená a velmi příjemná :)


O Chubbovi

23. července 2011 v 18:36 | kiiki - majitelka RP |  O našich koních
Dnes jsem se rozhodla napsat něco málo o jednom ze čtyř nejnovějších Stablíků. Je to kříženec AQH a plnokrevníka, což z něj dělá opravdu zajímavého a nevšedního koně. Je to nenápadný tmavý hnědák, ale má velké schopnosti. Je to výborný koňský herec a se svým majitelem tvoří úžasný tým. Krom herectví jezdí western a skáče. Má dlouhou lysinku a ponožky. Stavbou těla nepřipomíná ani AQH ani plňase, takže se ještě možná dozvíme, že má krev nějakého jiného plemene. Je velice bystrý a občas trošku líný, zejména pokud se s ním delší dobu nepracuje. Je na moldu Morgana, což podle mě Breyer vyjádřil špatně, pokud jde o plemeno. Koník se mi celkově líbí, ale na tento mold se opravdu nehodí.SR Dashing Dan /Tradi

23. července 2011 v 18:25 | kiiki - majitelka RP |  Hodnocení modelů
V eshopu: ne
Rok: 1998
Mám ho: ne
Plemeno: tažák?
Portrait model: ne
Mé hodnocení: Ač je to více jak deset let starý model, podle mě na tu dobu není tak špatný. Má sice typické rysy pro staré Breyery - zvláštní barvu (no, srovnejte ho s dnešníma palominama) ale i tak se mi docela líbí. Ne dost na to, abych si ho pořídila (Kinga mám radši), ale když si vemu, že některé sběratelky co znám se ještě ani nenarodily... drsný co? :D Tento mold celkově je hodně málo propracovaný, ale Dan se mi líbí. Dávám mu 7/10 :)Peter Stone 2.4

22. července 2011 v 15:22 | kiiki - majitelka RP |  BH and PS
MarshmallowHodnocení: Mold mého miláčka Brillianta, ale toto je krásná klisna. Malovala ji Wendy Galbreath pro aukci Equilocity. Je to asi chocolate palomino, tohle zbarvení je fakt nádherné, aspoň mě se moc líbí :) Celkově je to kráska, i to jméno se k ní celkem hodí, ale co už krásné není, to je cena 750 dolarů. V přepočtu je to asi 12 860 korun českých. Teda, 300 dolarů za Brillianta ještě šlo, ale tohle?! Je to sice OOAK, OMG, ale za to mám asi tak 10 Tradíků... :-o Ale za koně dávám 10/10.

Harry Henderson
Hodnocení: Barva koně se mi líbí moc, ale to je tak všechno. Nechápu, co to má jako mít na nose za fousy... je to stejně jako předchozí klisna model pro aukci na Equilocity, ale asi se tam neprodal. Mold koně taky nemám ráda, podle mě je to u Stona ten nejškaredší. No a cena? 600 dolarů, což je více jak deset tisíc! To by za něj dal snad fakt jen nějaká americký blázen... Já bych ho nekoupila za sto, ne tak za tolik. 5/10.

Den Mother
Hodnocení: Další model pro aukci Equilocity, namalován podle nějaké Julie. Je to klisna, má zajímavé jméno a taky cenu - 550 dolarů, což je pořád hrozně moc. Je sice na krásném moldu, ale nic extra na ní nevidím, Barva je pěkná, ale nějak mě neuchvátila. Nejvíc se mi asi líbí a oči a hříva. Dávám jí 6/10.

Brother Loie

Hodnocení: Tento krasabec, ač jméno má fakt směšné, mě úplně uchátil. Mám moc ráda tento mold a upravené rousy, hříva a ocas mu strašně moc moc sluší! Je to další model pro aukci, namalovaný Caroline Boydston. Cena je bohužel stejná jako u Marshmallow - 750 dolarů, což bych za něj, ikdyž je úžasný, nedala ani ve snu. Je to taky OOAK, ale i tak, cena je přehnaná, Ale zdát si o něm můžu :D 10/10

Rubberband Man
Hodnocení: Zajímavý koník na moldu Perfomance horse. Tento mold u nás nikdo nemá a asi není ani nijak oblíbený, ale mám docela ráda akční moldy a tento hřebeček se mi docela zamlouvá. Je to pro dnešek poslední model, taky pro aukci a taky namalovaný Caroline Boydston. Moc se mi líbí golde bay sabino/overo barva, nádherné modré oči, kopýtky a groše. Celkově působí moc hezky. Ale bohužel, je z dnešních modelů nejdražší - 850 dolarů. No, tak to je vážně něco. Je to sice OOAK a vážně povedený, ale co je moc, to je moc. Stone se zbláznil :D Dávám 9/10.

Znovu řetezák

22. července 2011 v 14:53 | kiiki - majitelka RP |  O mě
Jak se máš? Divně... nudně... bolestně... blbě se to popisuje.
Co děláš? Mno, co asi :D píšu tento řetězák a pak chci udělat ještě článek :)
Jaké je tvoje nejoblíbenější zvíře? kůň samozřejmě:)

Jak dlouho jezdíš? Nejezdím...
Máš licenci? Ne/nebudu/nechci

Jaké je tvoje nejoblíbenější plemeno koně? Frísové a Irští cobové, ale mám ráda téměř všechny:)
Jaké je tvoje nejoblíbenější zbarvení koně? Palomino, ale každý má své kouzlo!
Na jakém plemeni koně si se svezla naposled? To je tak dávno, že už ani nevím, ale asi sestřenčin Frís.
Myslíš si že mít vlastního koně a zajímat se oně je prostě móda? Žádné takové lidi kolem sebe neznám, ale celebrity se na koních rády předvádějí, jak jsem si všimla.
Jakého koně by jsi chtěla aspoň jednou za život potkat? Jé, těch by bylo! Tak třeba Albíka, Sata, Foxe, Goffa, většinu co mám jako BH :D ...
Jaký byl tvůj první zážitek s koňmi? Týjo, to si nepamatuju, byla jsem ještě hodně malá =)

Baví tě různé virtuální hry jako je ufonek.net? Ufonek je strašný, hrála jsem ho chvíli a co mi smazali účet, tak jsem se nas.. a od té doby to nehraju a ještě za to chtějí prachy! To tak :D Měla jsem docela úspěšnou VS, ale jedna kráva jménem pajika mi ji zničila a od té doby mě chuť na VSky přešla. Teď hraju Horse Sagu, ta mě moc baví :))
Jaké plemeno koně by sic chtěla/máš a proč? Tinkera, protože jsou krásní, mám je ráda a jsou hodní:) ale je mi to v celku jedno, hlavně aby mě měl rád a já jeho.
Máš doma nějaké zvíře? Jj, psa, dvě kočky, rybičky a dva papoušky.

O Forestovi

20. července 2011 v 11:31 | kiiki - majitelka RP |  O našich koních
Já jsem to vlastně asi ani neprozradila, ale tajný koník, co mi min. týden přišel je skokan Enchanted Forest! :) Tento model se bude brzo vyřazovat a ikdyž skokany nemusím, uchvátil mě. Je to New forest pony (to bychom asi nezjistili co?:D) a je to šampion ve skocích. Dostal se mezi 100 nejlepších poníků v USA! Je to nenápadný hnědáček, ale zdobí ho nádherné groše, tři ponožky s pruhovanými kopýtky a malilinká hvězda. Model je takový střední, spíše drobný a strašně roztomilý, mile mě překvapil. Má krásné živé oči a zapletený rybí ocas. Je to hřebeček, sice zatím moc potomků nemá, ale co není, může být :) Jezdí jak parkur, tak i cross, ten má raději. U nás na něm budou jezdit hlavně členky jezdeckého klubu a bude to koník, se kterým si budou moct udělat licenci nebo jezdit na závody.


MOJE FOTKY, NEKOPÍROVAT !!!

Mix videí 3.1

19. července 2011 v 19:40 | kiiki - majitelka RP |  Youtube videos

Krásný fotky že?:)

Hustýýý:D


Některé jsou fakt povedené:D

Něco pro milovníky papoušků, jako já :) nejlepší je peak a boo :D

Koníci (modely) začínají až po minutě. většina se mi moc nelíbí, ale někteří moc! hlavně strakáči!

Videjko s koňmi z BF před rokem :) závidím ji většinu koníí :D ten Sec na moldu Barbara je super! anebo ti palomino arabáci! mňam :D ty vole, nechápu, jak to někdo může uvést v autě:-o

Hnědá ohlávka a deka

19. července 2011 v 15:49 | kiiki - majitelka RP |  Naše vybavení
Výrobce: Peťa (DR)

Ohlávka: Westernová halter, stejný typ jako černá, ale v hnědé barvě. Je nastvitelná, koním velmi sluší a má stříbrné zdobné pásky na lícnicích.

Deka: Je pouze na velké koně. Je hodně tlustá a skvěle izoluje, je nepromokavá ale poměně těžká. Používá se jen v největší zimě do výběhu, pro větší araby a koně, co potřebují velkou ochranu před mrazem. Je nastavitelná :)